Basajevas už Putino galvą skiria 2,5 mln. dolerių apdovanojimą

Pasiremiant Korano aiškinimu, leidžiančiu žudyti netikėlius, kurie sudarė su musulmonais paliaubas ir jas vėliau sulaužė, www.jikhad.org puslapyje išplatintoje fetvoje sakoma, kad "nusikaltėliui Putinui paskelbta mirties bausmė".

Nuosprendžio įvykdytojo laukia Alacho malonė, sakoma fetvoje, nes "čečėnų tautos kraujas bus nuplautas Putino krauju".

Visiems tikratikiams musulmonams adresuotoje fetvoje, kurią pasirašė imamas Šamilis Basajevas, sakoma, kad "mūsų islamo organizacija skelbia apie 2 500 000 dolerių apdovanojimo išmokėjimą tam, kas savo rankomis įvykdys šią fetvą".

Norintiems sužinoti išmokėjimo procedūros smulkmenas, fetvoje nurodamas faksas ir elektroninio pašto adresas.

Šią fetvą komentuojančio Rusijos elektroninio laikraščio "www.gazeta.ru" nuomone, tai, kad fakso numeris prasideda skaičiais 44, rodo, kad fakso aparatas yra Didžiojoje Britanijoje.

Laikraščio žurnalistai, pasiuntę laišką pateiktu elektroninio pašto adresu ir pasiteiravę daugiau detalių, atsakymą gavo nepraėjus nė 3-4 minutėms. Redakcijos darbuotojų nuomone, atsakymą, kuriame žadama "faksu ar elektroniniu paštu atsiųsti išsamias apdovanojimo išmokėjimo instrukcijas per artimiausias dienas", greičiausiai pasiuntė pašto robotas.

"www.gazeta.ru" spėja, kad netikėtas Š. Basajevo pasirodymas internete gali reikšti, kad tarp Čečėnijos kovotojų kilo rimtų nesutarimų (pavyzdžiui, tarp Š. Basajevo ir Movladi Udugovo (Movladžio Udugovo), kuris redaguoja seniai veikiantį interneto informacinį tinklalapį "Kavkaz"), arba kad Š. Basajevas su šia iniciatyva visiškai nėra susietas.

Paskesniu atveju, jo vardu gali dengtis viena proislamiška britų organizacija, kuri dar rudenį pradėjo verbuoti samdinius kariauti su Rusija.

Svetainė www.jikhad.org, pradėjusi veikti vasario 11 dieną, yra įregistruota bendrovėje "Cognigen Corporation", įsikūrusioje Vašingtono valstijos sostinėje Sietle.

Vis dėlto, laikraščio nuomone, negalima atmesti ir versijos, kad "imamo Basajevo" vardu yra prisidengusios Rusijos specialiosios tarnybos, kurios tokiu būdu mėgina nustatyti išties potencialiai grėsmę keliančius asmenis, ar tiesiog dar kartą pagąsdinti Rusijos gyventojus čečėnų teroro baubu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (4)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (75)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (2)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.