Baltijos šalys raginamos pripažinti žydų genocidą

 (73)
Švedijos vicepremjerė Lena Hjelm-Wallen (Lena Helm Valen) mano, kad Baltijos šalys "turi surasti drąsos realiai pažvelgti į savo istoriją Antrojo pasaulinio karo metais". Per pokalbį su žurnalistais pirmadienį Maskvoje vicepremjerė pažymėjo, kad Baltijos šalys "turi prisiminti ir suvokti", kad žydų genocidą Baltijos šalyse "vykdė jų pačių žemiečiai, o ne kokios pašalinės jėgos".
L. Hjelm-Wallen atvyko į Rusijos sostinėje surengtą konferenciją, kurioje pristatoma holohausto temai skirta švedų autorių knyga "Papasakokite apie tai savo vaikams..."

Kaip pažymėjo Švedijos premjero pavaduotoja, "kai pakeliame laiko skraistę, ne visada randame tik herojiškus istorijos puslapius".

"Tai taikoma ne tik Baltijos šalims", pažymėjo ji.

Pareigūnė sveikino ketinimus Latvijoje išleisti minėtą knygą. "Tikriausiai tai reiškia, kad Latvija jau bando išsiaiškinti savo istoriją", sakė ji.

Atsakydama į klausimus, vicepremjerė pareiškė viltį, kad iki 2000 metų rudens Rusija ir Švedija "baigs rinkti ir tirti medžiagą", kuri leis iki galo išsiaiškinti vadinamąją "Wallenbergo (Valenbergo) bylą".

Švedų diplomatas Raulis Wallenbergas, Antrojo pasaulinio karo metais dirbęs Švedijos ambasadoje Budapešte, išgelbėjo dešimčių tūkstančių žydų gyvybes. Diplomatas išduodavo žydams Švedijos pasus, kurie leisdavo jiems emigruoti ir tokiu būdu išvengti nacių mirties stovyklų.

R. Wallenbergo pėdsakai dingo, kai jis išvažiavo susitikti su Sovietų armijos, įžengusios į Vengriją, atstovais.

Turimais duomenimis, R. Wallenbergas, apkaltinas šnipinėjimu, buvo suimtas NKVD darbuotojų ir mirė Lubiankos kalėjime 1947 metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (34)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (75)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (59)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.