Baltijos šalys ir Rusija stabdys AIDS plitimą

 (10)
Lietuva, Latvija, Estija ir Rusija pasirašė Baltijos jūros veiksmų planą, kurio įgyvendinimui prireiks 6,7 mln. dolerių ir kuris turėtų padėti sustabdyti ŽIV, sukeliančio AIDS, tolesnį spartų plitimą.

Pareigūnų teigimu, kol kad dar nėra surinkta lėšų, reikalingų įgyvendinti šį planą.

Ataskaitoje pažymima, kad Rytų Europoje, įskaitant Baltijos valstybes ir Rusiją, 1999 metais ŽIV plito ypač grėsmingai ir juo užsikrėtusių žmonių skaičius padidėjo net visu trečdaliu - nuo 270 tūkst. iki 360 tūkstančių.

Nors ŽIV infekcija didžiausią pavojų kelia asmenims, vartojantiems intraveninius narkotikus, specialistai perspėja, kad darosi vis sunkiau užkirsti kelią visuotinei šio viruso epidemijai.

Baltijos jūros veiksmų planas buvo pasirašytas šiuo metu Rygoje vykstančioje dviejų dienų tarptautinėje konferencijoje, kurioje svarstomos priemonės dėl ŽIV ir AIDS plitimo Baltijos jūros regione sustabdymo. Be vietos atstovų, joje taip pat dalyvauja specialistai iš įvairių regioninių ir tarptautinių organizacijų, įskaitant JT vystymo programą, Pasaulinės sveikatos organizaciją, JAV tarptautinės plėtros agentūrą, Pasaulio banką ir Europos Sąjungą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kova Alepe intensyvėja (44)

Stebėtojų ir sukilėlių grupių teigimu, sekmadienį suintensyvėjo kova dėl Alepo miesto Sirijos šiaurėje: suaktyvėjo antskrydžiai, puolimai ant žemės ir šūviai artilerijos pabūklais, praneša „Reuters“.

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (27)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (6)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (12)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (16)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.