Baltijos šalių žydai ragina nepalaikyti santykių su Iranu

 (6)
Penktadienį paskelbtame pareiškime sakoma, kad šie žmonės tapo neteisingo teismo aukomis ir kad Irake pažeisti pagrindiniai teismo proceso principai: teismas vyksta už uždarų durų, prokuroras kartu yra ir teisėjas, kaltinimai pateikti be įrodymų.

"Jei šiuos 13 žmonių nuteis, tai bus nusikaltimas, įvykdytas Irano valstybės. Mes kviečiame visas demokratines valstybes nepalaikyti santykių su šalimi, maskuojančia diktatūrą demokratijos dekoracijomis", sakoma pareiškime.

Šiuo metu Irane, Širazo mieste teisiami 13 vietos žydų, kaltinamų šnipinėjimu Izraeliui. Kai kurie jų prisipažino turėję ryšių su Izraelio specialiosiomis tarnybomis, tačiau jų advokatas neigia, kad jo ginamieji šnipinėjo, nes neįrodyta, kad Izraelio specialiosioms tarnyboms jų perduota medžiaga buvo slapta.

Viso pasaulio žydų organizacijos, taip pat Vakarų šalių vyriausybės kaltina Irano teismų sistemą neobjektyvumu ir reikalauja nutraukti procesą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (25)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (60)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.