Baltijos šalys turi ir toliau intensyviai bendradarbiauti karinėje ir gynybos srityse nepriklausomai nuo galimybės įstoti į NATO, pirmadienį pareiškė Latvijos premjeras Andris Bėrzinis po Siguldoje vykusio Baltijos Ministrų Tarybos posėdžio, kuriame buvo aptarti euroatlantinės integracijos procesai.
Lietuva žengia į NATO
© KAM
Estijos premjeras Martas Laaras (Martas Laras) pabrėžė, kad "mes gerai bendradarbiavome, - ir užsiimdami lobizmu, ir informuodami pasaulį apie mūsų darbą ir mūsų sąveiką".

"Kitąmet darysime tai dar intensyviau. Pasaulyje sunku rasti kitas tris šalis, taip glaudžiai bendradarbiaujančias karinėje srityje", - sakė M.Laaras.

Jis išsakė nuomonę, kad Baltijos šalių priėmimas į Šiaurės Atlanto Aljansą negarantuotas, bet per paskutinįjį pusmetį "mūsų galimybės gerokai padidėjo".

Tuo tarpu Lietuvos laikinasis premjeras, ekonomikos ministras Eugenijus Gentvilas pareiškė, kad praėjusieji metai Baltijos valstybėms buvo sėkmingi turint galvoje derybas dėl narystės Europos Sąjungoje (ES). "ES Baltijos šalys reikalingos kaip vieningas regionas, o ne kaip atskiros šalys", - pabrėžė E.Gentvilas.

Tarybos posėdyje buvo aptartas ir ekonominis bendradarbiavimas, itin akcentuojant bendros elektros rinkos sukūrimą. Pabrėžta būtinybė intensyviau keistis informacija, derinti šią sritį reguliuojančius įstatymus.

Taip pat aptarta galimybė paskatinti visus rinkos dalyvius, vežėjus žymiai plačiau naudotis bendra visoms trims Baltijos šalims tranzito procedūra ir paspartinti pervežimus. Svarstyta galimybė papildomai steigti jungtinius sienos perėjimo punktus ir organizuoti bendrą pareigūnų darbą.

Baltijos šalių premjerai kalbėjo apie anksčiau pasirašytą bendradarbiavimo švietimo srityje sutartį. Ją realizavus, studentai galės laisvai rinktis studijas bet kurioje Baltijos šalyje ir gaus atitinkamą valstybės paramą.

Posėdyje sutarta, kad artimiausiu metu būtų rengiama sutartis dėl baudų už kelių eismo taisyklių pažeidimus išieškojimo. Padarius kelių eismo pažeidimą kaimyninėje šalyje, nebūtų atimamos teisės vairuoti transporto priemonę, netrikdoma kelionė, o atitinkama bauda būtų skiriama savoje šalyje.

Siguldoje vykusio Baltijos Ministrų Tarybos posėdžio nuostatos apibendrintos trijų Baltijos valstybių vyriausybės vadovų pasirašytoje rezoliucijoje.

BMT - Latvijos, Lietuvos ir Estijos vyriausybių bendradarbiavimo institucija. Ji buvo įsteigta 1994 metų birželio 13 dieną. Jos aukščiausia instancija yra ministrų pirmininkų susitikimai, kurie rengiami ne rečiau kaip du kartus per metus.

Baltijos Ministrų Tarybai vadovauja Baltijos valstybių vyriausybių vadovai, jos uždavinys - užtikrinti tolygų trijų šalių vyriausybių bendradarbiavimą. Ji taip pat atsakinga už vyriausybių ir Baltijos Asamblėjos bendradarbiavimą.

Lietuva perėmė iš Latvijos pirmininkavimą Baltijos Ministrų Taryboje liepos 1 dieną. Rotacijos principu kiekviena iš trijų Baltijos šalių tarybai pirmininkauja vienerius metus. Šiuo metu Baltijos valstybės vykdo projektus transporto infrastruktūros gerinimo, bendros Baltijos elektros energijos rinkos kūrimo, gynybos, bendros švietimo erdvės kūrimo, vidaus reikalų srityse.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka, penki teroristai nušauti yra sužeistų (9)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Orai: po tikros karščio bangos vėl teks ieškotis megztinio (12)

Vasara tempo nemažina ir jau artimiausiomis dienomis vėl sulauksime tikros karščio bangos: oras...

„Lietuvos įtakingiausieji 2017“: žurnalistai (4)

Ir šalies elitas, ir visuomenė vieningai sutaria dėl įtakingiausių šalies žurnalistų. Sąrašo...

Teroristinis išpuolis Barselonoje: aukų skaičius dramatiškai išaugo nuolat pildoma (785)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: sulaikyti du įtariamieji (269)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti (29)

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (43)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

„Sūduva“ po pertraukos neatlaikė Bulgarijos čempionų spaudimo (175)

Bulgarijos čempionai parodė savo meistriškumą. Paskutinio UEFA Europos lygos atrankos varžybų...

Lietuvoje pristatyta įspūdinga aukštosios mados Indijos kolekcija (15)

Vilniuje ketvirtadienio vakarą įvyko neeilinis mados renginys. Indijos nepriklausomybės dienos...