Baltijos šalims įstojus į NATO, jų santykiai su Rusija pablogės

Kaip pareiškė A. Avdejevas, "naujų narių priėmimas į NATO padidins nepasitikėjimą ir įtampą santykiuose tarp kaimyninių šalių ir pakirs galimybes sukurti prie Baltijos stabilumo zoną be skiriamųjų linijų".

Pirmasis ministro pavaduotojas pabrėžė, jog Rusija savo ruožtu "padarė viską, kas svarbiausia, kad užtikrintų Baltijos šalių suverenumą - išvedė kariuomenę, išmontavo karinius objektus, pasirašė tarpusavio santykių pagrindų susitarimus".

"Strateginė RF linija kurti pasitikėjimo ir savitarpiškai naudingos partnerystės atmosferą santykiuose su Baltijos valstybėmis nesikeičia", užtikrino diplomatas.

Pripažinęs, jog "šiandien Rusijos ir Estijos santykiai klostosi labai netolygiai", ministro pavaduotojas vylėsi, kad Estija "ne tik žodžiais, bet ir iš tikrųjų įtrauks savo santykius su Maskva į svarbiausių užsienio prioritetų sąrašą".

Komentuodamas griežtą Maskvos reakciją į antihitlerinės koalicijos veteranų persekiojimą Latvijoje, ministro pavaduotojas patvirtino, kad "Rusija griežtai vertina situaciją, susidarančią Latvijoje, kurios valdžia nenori pasimokyti iš praeities".

A. Avdejevas taip pat pažymėjo, jog "ir Estijoje yra jėgų, kurios norėtų pakeisti Antrojo pasaulinio karo rezultatus, pateisinti tuos, kurie su ginklu rankose kariavo prieš antihitlerinę koaliciją".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Londone iki Naujųjų metų remontui uždaromas Tauerio tiltas (3)

Londono žymusis Tauerio tiltas šeštadienį, pirmąkart per pastarąją pusę šimtmečio, uždaromas dideliam remontui, truksiančiam tris mėnesius.

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (47)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (45)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.