Baltarusijos prezidentas raginamas atsistatydinti

Miesto valdžios sankcionuotame mitinge, kuriame organizatorių vertinimu, dalyvavo daugiau kaip 15 tūkst. žmonių, buvo priimta rezoliucija, raginanti respublikos valdžią sėstis prie derybų stalo ir pradėti dialogą su politinės opozicijos atstovais tarpininkaujant Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijai.

Opozicijos atstovų nuomone, šis dialogas būtų "taikus ir civilizuotas kelias respublikai rasti išeitį iš politinės aklavietės ir ekonominės izoliacijos".

Mitingo dalyviai balsavo už rezoliucijos nuostatą, kurioje reikalaujama, kad respublikos valdžia imtųsi priemonių sugrąžinti Baltarusiją "į civilizuotą Europą, o ne įtraukti respubliką į Rusijos imperiją".

Kalbėtojai paragino valdžią paleisti į laisvę "politinius kalinius", nutraukti baudžiamąsias bylas opozicijos lyderiams, kurios yra "aiškiai politinio pobūdžio".

Daugelis kalbėtojų kritikavo Baltarusijos ir Rusijos sąjungos susitarimus. Jų nuomone," ši sąjunga neperspektyvi" ir per ją "Baltarusiją gali būti įtraukta į regioninius konfliktus Rusijos teritorijoje".

Trečiadienį Minske vykusi akcija, skirta Baltarusijos Konstitucijos dienai, jos organizatorių nuomone, buvo "pirmasis didelis 2000 metų pavasario renginys".

Baltarusijos opozicija pareiškė šį pavasarį numatanti ir daugiau masinių demonstracijų, kurios bus surengtos kovo 25 dieną, balandžio 26 dieną ir gegužės 1 dieną.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Londone iki Naujųjų metų remontui uždaromas Tauerio tiltas (3)

Londono žymusis Tauerio tiltas šeštadienį, pirmąkart per pastarąją pusę šimtmečio, uždaromas dideliam remontui, truksiančiam tris mėnesius.

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (47)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (45)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.