Baltarusijos prezidentas bara milicininkus už blogą elgesį

"Susidaro įspūdis, kad teisėtvarkos institucijos sąmoningai savo darbe darė dideles klaidas būtent tuo momentu, kai valstybės vadovas buvo išvykęs iš šalies", valstybinei televizijai sakė iš vizito užsienyje grįžęs A. Lukašenka.

"Norėčiau žinoti, kas galėjo būti suinteresuotas tokiu grubiu elgesiu su žmonėmis", kalbėjos jis.

Tai buvo pirma A. Lukašenkos reakcija po susidorojimo su vyriausybei oponuojančiais demonstrantais. Šiais įvykiais smarkiai piktinosi tiek JAV vyriausybė, tiek Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO).

A. Lukašenka tuo metu buvo išvykęs į Jungtinius Arabų Emyratus, - po dviejų metų pertraukos tai buvo pirmas valstybinis jo vizitas už buvusios Sovietų Sąjungos ribų.

Vidaus reikalų ministras Jurijus Sivakovas kiek anksčiau bandė pateisinti savo pavaldinių veiksmus per demonstraciją. Jis teigė, kad milicija palaikė tvarką ir gynė paprastus piliečius.

Milicija ir Vidaus reikalų ministerijos kareiviai praėjusį šeštadienį sulaikė 300 žmonių. Iš viso demonstracijoje, kurioje buvo reikalaujama dialogo su A. Lukašenka ir teisingų parlamento rinkimų šį rudenį, dalyvavo apie 5 tūkst. žmonių.

Tarp sulaikytųjų pakliuvo ir ESBO stebėtojas, Lenkijos Seimo narys bei kelios dešimtys žurnalistų.

Pasak organizatorių, maždaug 100 žmonių buvo apkaltinti viešosios tvarkos pažeidimais ir nubausti piniginėmis bausmėmis arba pora dienų suėmimo. Akcijos iniciatorius Viačeslavas Sivčikas gavo 10 dienų arešto.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

JT Saugumo Taryba sekmadienį svarstys padėtį Sirijoje (1)

Jungtinių Tautų Saugumo Taryba rinksis sekmadienį svarstyti padėties antrajame pagal dydį Sirijos mieste Alepe, kuriame vis labiau eskaluojamas smurtas, pranešė diplomatai.

Tūkstančiai suomių išėjo į gatves, protestuodami prieš rasizmą ir smurtą (9)

Tūkstančiai suomių šeštadienį išėjo į gatves, protestuodami prieš rasizmą ir smurtą. Policijos duomenimis, vien tik sostinėje Helsinkyje apie 15 000 demonstrantų žygiavo Senato aikštės link, praneša agentūra dpa.

JAV Baltimorėje trys šauliai sužeidė aštuonis žmones, tarp aukų trimetė mergaitė

Jungtinėse Valstijose trys ginkluoti vyrai šeštadienį vakare vienoje Baltimorės gatvių šaudydami sužeidė aštuonis žmones, tarp jų yra ir trijų metų mergaitė bei viena moteris, pranešė policija ir nurodė, kad įtariamieji paspruko, o jų aukos, tikimasi, gyvens.

Sulaikytas šaudynes JAV prekybos centre sukėlęs įtariamasis (33)

Sulaikytas žmogus, kuris įtariamas dėl penktadienio nakties šaudynių Vašingtono valstijos prekybos centre, praneša BBC.

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (13)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.