Baltarusijos opozicija ketina surengti mitingą

1918 metų kovo 25 dieną buvo paskelbta Baltarusijos liaudies respublika.

Opozicijos vadovai padavė oficialią paraišką surengti eitynes kovo 25 dieną, bet Minsko valdžia ją atmetė, motyvuodama draudimą tuo, kad per "Laisvės žygį-2" kovo 15 dieną buvo nemažai pažeidimų. Savo ruožtu organizatoriai aiškina valdžios veiksmus noru nuslopinti masinių akcijų bangą, taip pat tuo, kad "prezidentas Aleksandras Lukašenka bijo likti vienas su liaudimi".

Kaip pareiškė antradienį agentūrai "Interfax" Baltarusijos liaudies fronto pirmininkas Vincukas Večiorka, "Valios diena - tradicinė Baltarusijos opozicijos šventė, ir mes niekada neatsisakysime ją švęsti".

"Kovo 25-ąją bus viskas, ką planavome - ir eitynės, ir mitingas, ir vyks jie deramai", pažadėjo V. Večiorka.

Zenono Pozniako šalininkai, susibūrę į Baltarusijos liaudies fronto Konservatorių krikščionių partiją, taip pat neigiamai vertina draudimą surengti eitynes.

"Tai padaryta tam, kad Baltarusijos piliečiai negalėtų pademonstruoti savo požiūrio į Rusijos imperinę politiką Rusijos Federacijos prezidento rinkimų išvakarėse", sakoma partijos vadovybės pareiškime.

Nepaisydami valdžios draudimo, akcijos organizatoriai ragina respublikos piliečius susirinkti vienoje didžiausių Jokūbo Kalaso aikštėje penktadienį 12 valandą ir "drauge atšvęsti Valios dieną su šūkiais, raginančiais ginti Baltarusijos valstybės nepriklausomybę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (16)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (10)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (533)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.