Baltarusija NATO plėtrą laiko "istorine klaida"

 (5)
Baltarusija "aktyviai kviečia nutraukti visokias diskusijas apie NATO plėtros tikslingumą ar netikslingumą", nes tai yra įvykęs faktas, kurį reikia realiai vertinti, mano Baltarusijos diplomatijos atstovas.

V. Rybakovo žodžiais, aljanso plėtra - "tai istorinė klaida". NATO iš karinės politinės sąjungos turi ateityje virsti vien politine. Tačiau Europoje yra kita politinė organizacija - ESBO, kuri galėtų perimti daugelį NATO funkcijų, mano baltarusių diplomatas.

Į klausimą apie Lietuvos ir Latvijos norą tapti aljanso narėmis, URM atstovas atsakė, kad Baltarusija pripažįsta visų šalių teisę savarankiškai rinktis priimtiną saugumo sistemą, remiantis nacionaliniais interesais. Baltarusijos kaimynystėje esančios Baltijos valstybės šia prasme nėra išimtis, pabrėžė V. Rybakovas.

Kalbėdamas apie Baltarusijos bendradarbiavimo su Šiaurės Atlanto aljansu perspektyvas, diplomatas pranešė, kad šalis yra suinteresuota pasirašyti su NATO dvišalę chartiją, kurią jau turi pasirašiusios Rusija ir Ukraina.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (3)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (167)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (14)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.

R. T. Erdoganas: nepaprastosios padėties pratęsimas bus naudingas Turkijai (1)

Nepaprastosios padėties pratęsimas dar trims mėnesiams bus naudingas Turkijai, nes šaliai po bandymo liepos mėnesį įvykdyti karinį perversmą reikia daugiau laiko, kad išnaikintų teroristinių grupuočių grėsmę, tai ketvirtadienį sakė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Politinė atranka prasidėjo: V. Putinas ieško sau įpėdinio (141)

Vladimiras Putinas perskirsto senąją gvardiją. Rusijos prezidentas nori išsiaiškinti, kas gali tikti jo įpėdinio vaidmeniui, mano „Der Standard“ apžvalgininkas Adre Ballinas.