Aukščiausių Baltarusijos pareigūnų nurodymu sudarytas specialus "mirties būrys" pastaruosius penkerius metus žudė jų politinius oponentus. Šią sensacingą naujieną žiniasklaidai pranešė buvę Baltarusijos prokuratūros darbuotojai.
Pasak buvusio tardytojo Dmitrijaus Petruškevičiaus ir jo kolegos Olego Slučiako, šio būrio nariai nužudė daugiau kaip 30 žmonių. Tarp aukų - buvęs vidaus reikalų ministras Jurijus Zacharenka, opozicinio parlamento deputatas Viktoras Gončiaras ir jo bičiulis verslininkas Anatolis Krasovskis, Rusijos visuomeninės televizijos ORT operatorius Dmitrijus Zavadskis. Jie visi oficialiai laikomi dingusiais be žinios.

Įsakymą sudaryti grupę iš Baltarusijos specialiųjų tarnybų darbuotojų davė tuometinis Saugumo tarybos sekretorius, o dabar - generalinis prokuroras Viktoras Šeimanas, teigia D.Petruškevičius ir O.Slučiakas.

Anot jų, būrio veiklą koordinavo buvęs vidaus kariuomenės vadas, dabartinis Baltarusijos prezidento patarėjas Jurijus Sivakovas. Šiuo metu už grupės veiksmus atsakingas vidaus reikalų ministras Vladimiras Naumovas.

"Mirties eskadronas" parengė idealaus nusikaltimo schemą. Aukos būdavo žudomos šūviu į galvą iš specialaus pistoleto, kuriuo Baltarusijoje vykdomi mirties nuosprendžiai. Toks pistoletas, kurio beveik neįmanoma identifikuoti, būdavo išduodamas grupės vadui. Įvykdžius užduotį, jį reikėdavo vėl grąžinti. Aukų kūnai būdavo užkasami.

Schema pirmiausia buvo išbandyta su Baltarusijos nusikalstamo pasaulio atstovais. Keli iš jų prieš kelerius metus iš tikrųjų dingo neaiškiomis aplinkybėmis.

Tardytojai, išsiuntinėję šią informaciją žiniasklaidos priemonėms elektroniniu paštu, atskleidė ją, tirdami ORT operatoriaus dingimo aplinkybes. Pasak jų, D.Zavadskio pagrobimas buvo pirmoji grupės nesėkmė. Vieno iš grupės narių Valerijaus Ignatovičiaus, jau oficialiai apkaltinto žurnalisto pagrobimu, automobilyje buvo rastas kastuvas su D.Zavadskio kraujo pėdsakais.

D.Petruškevičius ir O.Slučiakas neabejoja, kad apie specialaus būrio veiklą žinojo aukščiausi valstybės pareigūnai, taip pat ir prezidentas Aleksandras Lukašenka.

Baltarusijos valdžia pavadino tardytojų paskelbtą informaciją "kliedesiu" ir "sąmoninga provokacija". O prezidentas A.Lukašenka pareiškė, kad jie yra "girtuokliai".

D.Petruškevičius ir O.Slučiakas išvažiavo iš Baltarusijos maždaug prieš savaitę. Teigiama, kad jie abu paprašė politinio prieglobsčio Jungtinėse Amerikos Valstijose. Baltarusijos prokuratūra ruošiasi iškelti jiems baudžiamąją bylą, bet ne už šmeižtą, o už "tardymo paslapties atskleidimą".

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (349)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Pramogos Palangoje, kurios patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (58)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (4)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (56)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (293)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (6)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (29)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...