Baltarusija kaltina Lenkiją įstatymo pažeidimu

Pasienio apsauga ir policija Šiaurės Rytų Lenkijos Gižicko mieste praėjusį sekmadienį sulaikė 47 baltarusius, paėmė jų pasus bei kelialapius ir 12 valandų juos laikė policijos nuovadoje.

Antradienį kai kurie šių baltarusių padavė oficialų skundą Baltarusijos konsulatui Balstogėje. Baltarusijos URM iškvietė Lenkijos ambasadorių Minske Mariuszą Maszkiewiczių (Mariušą Maškevičių), kuriam įteikė protesto notą.

V. Burskis telefonu Baltarusijos televizijai pranešė, kad baltarusiai buvo sulaikyti dėl kaltinimų "neteisėta prekybine veikla".

Į policijos nuovadą atvykus Baltarusijos konsulato atstovams, 37 iš 47 baltarusių buvo nedelsiant paleisti. Likusiems 10-ai sulaikytųjų pradėtas deportavimo procesas.

Tuo tarpu Lenkijos URM atstovas spaudai Pawelas Dobrowlskis (Pavelas Dobrovolskis) trečiadienį vakare pareiškė, kad dėl baltarusių priimtą sprendimą Lenkija laiku administraciniu ir neturinčiu jokių politinių motyvu.

Deportavimo procedūros buvo pradėtos ne tik baltarusiams, bet ir dviem lietuviams bei dviem rusams, kurie taip pat buvo pasieniečių sulaikytoje grupėje, sakė P. Dobrowolskis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Šveicarijoje sudužo kariuomenės sraigtasparnis

Šveicarijoje vienoje aukštoje kalnų perėjoje trečiadienį sudužo karinis sraigtasparnis, sakoma Gynybos ministerijos „Twitter“ pranešime.

Pentagonas: JAV ketina išsaugoti teisę smogti pirmą smūgį (10)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį pareiškė, kad Pentagonas neplanuoja laikytis tokios branduolinių ginklų politikos, kuri šalį įpareigotų nesuduoti pirmojo smūgio.

Po incidento Tokijo traukinyje į ligoninę nuvežta pustuzinis žmonių

Pustuzinis žmonių trečiadienį viename Tokijo priemiestiniame traukinyje pasijuto blogai, skundėsi keistu kvapu, panašiu į skiediklio kvapą, ir buvo nuvežti į ligoninę, pranešė policija ir žiniasklaida.

Visa Pietų Australija po didelės audros liko be elektros (1)

Pietų Australijoje trečiadienį kilo didelė sumaištis, kai visoje valstijoje dingo elektra praūžus smarkiai audrai, o sinoptikai įspėjo apie gresiančias dar prastesnes oro sąlygas.

Paskelbtos išvados dėl MH17 tragedijos, nusinešusios 298 žmonių gyvybes: lėktuvą numušusi raketa – iš Rusijos (1047)

Trečiadienį Nyderlanduose paskelbė Malaizijos oro linijų lainerio katastrofos Rytų Ukrainoje kriminalinio tyrimo išvadas.