Babickiui neleidžiama vykti į Europos Tarybos posėdį

Tačiau Rusijos VRM antradienį atsisakė leisti JAV finansuojamos radijo stoties korespondentui vykti į užsienį.

Vienas VRM Tardymo komiteto vadovų Sergejus Novoselovas sakė, kad tardytojo sprendimas neleisti A. Babickiui vykti į Strasbūrą yra "visiškai pagrįstas ir logiškas", nes šiuo metu atliekamas bylos tyrimas.

A. Babickis kaltinamas naudojimusi suklastotais dokumentais.

Komentuodamas draudimą išvykti į ETPA posėdį, A. Babickis sakė, kad tardytojas Danilkinas atsisakė išleisti jį į Strasbūrą, motyvuodamas tuo, kad jis negrįš į Rusiją.

Pasak A. Babickio, jis nepraranda vilties susitikti su ETPA delegacijos nariais, kurie kovo 9 dieną atvyksta į Maskvą. A. Babickis pasirengęs parodyti jiems Grozne nufilmuotas vaizdo juostas.

"Aš pasistengsiu sumontuoti filmą apie Čečėnijos gyventojų likimą ir tikruosius federalinių pajėgų nuostolius Čečėnijoje", pažymėjo žurnalistas.

Jo manymu, Europos parlamentarai "turi teisę Rusijos valdžios paklausti, kas atsitiko su kiekvienu žmogumi, kuris nufilmuotas vaizdo juostoje".

"Visą vaizdo medžiagą aš laikau namuose", pabrėžė A. Babickis.

Naujienų agentūrai "Interfax" antradienį gavo ETPA spaudos tarnybos pranešimą, kuriame pažymima, kad komitetas "sveikina žurnalisto sugrįžimą į Maskvą, tačiau kartu yra šokiruotas pasakojimo apie jo sulaikymo sąlygas ir aplinkybes".

ETPA komitetas paragino Rusijos valdžią leisti A. Babickiui išvykti į užsienį, kad "jis galėtų pateikti savo, kaip liudytojo, parodymus balandžio 3-7 dienomis Strasbūre vyksiančioje ETPA sesijoje, kurios metu bus aptariama situacija Čečėnijoje".

"A. Babickio atvejis ir kiti panašūs įvykiai neatspindi Rusijos valdžios deklaruojamos žodžio laisvės", komiteto posėdyje sakė jo pirmininkas Pedro Roseta (Pedras Roseta)", pažymima pranešime.

ETPA komitetas taip pat išreiškė susirūpinimą dėl "Rusijos visuomenės galimybių gauti nepriklausomą ir objektyvią informaciją apie realią situaciją Čečėnijoje", rašoma spaudos pranešime.

ETPA komitetas apgailestauja dėl to, kad Rusijos delegacija ET Parlamentinei Asamblėjai "iki šiol neatsakė į P. Rosetos laišką ir į ETPA pirmininko lordo Russello-Johnstono (Raselo Džonstono) pranešimą dėl žurnalistų galimybės laisvai gauti informaciją apie Čečėniją", pabrėžiama pranešime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (23)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.

Įtampa dėl MH17 tęsiasi: Nyderlandai ėmėsi veiksmų (615)

Nyderlandai iškvietė Rusijos ambasadorių pareikšti nepasitenkinimo, kad Rusija sukritikavo Olandijos prokuratūrą, vykdančią tyrimą dėl 2014 metais Rytų Ukrainoje numušto oro bendrovės „Malaysian Airlines“ lėktuvo.

Po susidūrimo su Pietų Korėjos pakrantės apsauga žuvo trys kinų žvejai

Rugsėjo 30 d. pranešta apie tris nelegaliai Pietų Korėjos teritoriniuose vandenyse žvejojusius ir per gaisrą, kilusį laive po to, kai pakrantės apsaugos tarnautojai mėgino sulaikyti šiuos asmenis paleisdami įspėjamųjų petardų į patalpą, kurioje jie slėpėsi, žuvusius kinus.