Babickis parengė pranešimą apie Čečėniją

"Laisvės" radijo korespondentas Andrejus Babickis parengė pranešimą apie žmogaus teisių pažeidimus Čečėnijoje ir jį nusiuntė Strasbūre prasidėjusiai Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos sesijai.
Kaip pranešė pirmadienį A. Babickis, savo pranešime prie žmogaus teisių pažeidimų jis priskiria tai, kad "beveik visiškai sugriautas Groznas, toliau persekiojami civiliai - vyrai čečėnai". Pasak jo, Čečėnijos teritorijoje ir už jos ribų yra "koncentracijos stovyklų", Čečėnijoje žmonės dingsta be žinios.

Aš patvirtinu savo pranešime, kad Čečėnijoje buvo padaryta karo nusikaltimų ir kad reikia nustatyti, kas dėl to kalti. Siekiant, kad tai nepasikartotų, būtina surengti viešą tyrimą pagal tarptautinės teisės normas", mano A. Babickis.

Drauge interviu agentūrai "Interfax" jis nepritarė, kad būtų sustabdyti Rusijos įgaliojimai ET Parlamentinėje Asamblėjoje. Jeigu Rusija bus atvira Vakarams, jos karo nusikaltimai Čečėnijoje gali būti pakoreguoti, mano jis. A. Babickis sakė, jog tebetiriama jam iškelta baudžiamoji byla. "Paskirta ir psichiatrijos ekspertizė nustatyti, ar aš esu pakaltinamas", pažymėjo jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton rinkimų kampanijos biure sumaištis: atsiųstas vokas su įtartinais milteliais (1)

Niujorko policija praneša tirianti voką su baltais milteliais, kuris paštu atkeliavo į Hillary Clinton rinkimų kampanijos biurą. Biure buvę žmonės buvo priversti evakuotis, skelbia naujienų agentūra AP.

Kraują pristatantys bepiločiai Ruandoje gelbės žmonių gyvybes

Ruandoje dirbantys gydytojai, kurių darbui verkiant stinga kraujo, jau labai greitai reikiamos pagalbos sulauks greičiau ir išgelbės daugiau gyvybių – jiems į pagalbą skubės bepiločiai skraidantys aparatai. Robotikos bendrovė „Zipline“ pradėjo naudoti dronus kaip patikimus kurjerius atokiose vietovėse Rytų Afrikoje, dar žinomoje kaip Tūkstančio kalvų žemė, esančioms ligoninėms.

Londono oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“: visi šaukė ir bėgo durų link 27 žmonėms prireikė medikų pagalbos (41)

Londono Sičio oro uostas penktadienį buvo evakuotas dėl įtariamo ašarinių dujų CS nuotėkio per skrydžius sutrikdžiusio „chemino incidento“, kai 27 keleiviai pasijuto blogai.

Kamerūne per traukinio avariją žuvo 55 žmonės, šimtai sužeisti (3)

Kamerūne sausakimšam keleiviniam traukiniui penktadienį nulėkus nuo bėgių žuvo 55 žmonės, o dar beveik 600 buvo sužeisti, pranešė vyriausybė.

D. Peskovo dukra – vis pažerianti intriguojančių nuotraukų „Instagram“ princesė, kuri kritikuoja V. Putino veiksmus (65)

Gundančiomis nuotraukomis, kurioms pozuoja vien su maudymosi kostiumėliu, socialiniuose tinkluose besididžiuojanti Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo dukra Liza Peskova – kietas riešutėlis.