Babickis kaltinamas pagalba čečėnų kovotojams

Rusijos teisingumo viceministras Jurijus Kalininas penktadienį "Interfax" pranešė, kad žurnalistui inkriminuojamas "dalyvavimas ginkluotoje formuotėje, kurio nenumato federalinis įstatymas". Kardomąja priemone pasirinktas pasižadėjimas neišvykti.

A. Babickis buvo sulaikytas sausį vienoje iš užkardų Grozno pakraštyje. Kurį laiką jis buvo laikomas Černokozovo tardymo izoliatoriuje. Vėliau žurnalistas buvo paleistas ir perduotas čečėnams mainais į tris nelaisvėje buvusius rusų karius.

Šešias savaites nieko nebuvo žinoma apie "Laisvės" korespondentą, ir tarptautinė bendruomenė reiškė didelį susirūpinimą jo likimu. Vasario pabaigoje A. Babickis buvo sulaikytas Machačkaloje ir atskraidintas į Maskvą. Vėliau jis buvo paleistas su sąlyga, kad neišvyks.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (3)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.

JAV grasina nutraukti derybas su Rusija (143)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry trečiadienį paskambinęs telefonu savo kolegai Rusijoje Sergejui Lavrovui, perspėjo, kad Vašingtonas nutrauks derybas dėl Sirijos konflikto sprendimo, jeigu Maskva nesustabdys Alepo puolimo.

Irakas prašo, o JAV rengiasi atsiųsti daugiau karių Mosulo puolimui (1)

Irakas parašė Vašingtono atsiųsti daugiau instruktorių ir patarėjų, rengiantis mūšiui dėl Mosulo, kurį siekiama išvaduoti iš džihadistų grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) rankų, pranešė trečiadienį premjero tarnyba.

Egipto teismas nuteisė 40 įtariamų IS narių (3)

Egipto teismas kalėti iki gyvo galvos nuteisė 40 asmenų, įtariamų ryšiais su grupuote „Islamo valstybė“ (IS) bei pagalba verbuojant jaunimą prisijungti prie Sirijoje ir Irake veikiančių ekstremistų, praneša naujienų agentūra AP.