B. Obamos nebestebina D. Trumpo meilikavimas Putinui

 (96)
JAV prezidentas Barackas Obama antradienį griežtai kritikavo Respublikonų kandidato į Baltuosiu rūmus Donaldo Trumpo meilikavimą Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui, vadino tai „precedento neturinčiu“ atveju, „neatitinkančiu“ nei demokratų, nei eilinių respublikonų pažiūrų.
© AFP/Scanpix

„Pona Trumpo tebesitęsiantis meilikavimas ponui Putinui ir tas mastas, kuriuo jis savo taktiką ir požiūrį regis modeliuoja pagal poną Putiną, yra precedento neturintis (atvejis) Amerikos politikoje“, – sakė B.Obama žurnalistams.

„Ponas Trumpas retai mane stebina šiomis dienomis. Mane žymiai labiau stebina ir kelia nerimą tai, kad respublikonų pareigūnai, kurie istoriškai būdavo tvirtai antirusiški ir puldavo mane net už tai, kad juos diplomatiškai mėgindavau įtraukti (į ryšius su rusais), dabar palaiko jo požiūrius ir net mėgdžioja juos kai kuriais atvejais“, – kalbėjo B. Obama.

„Jums reikėtų paprašyti jų, kad paaiškintų“, – patarė jis žurnalistams.

B.Obama taip kalbėjo per spaudos konferenciją, surengtą Rožių sode kartu su Italijos ministru pirmininku Matteo Renzi.

Pataria neinkšti

JAV prezidentas Barackas Obama antradienį suniekino Donaldo Trumpo mėginimus diskredituoti kitą mėnesį vyksiančius prezidento rinkimus kaltinimais, kad balsai esą klastojami, ir patarė respublikonų kandidatui „liautis inkščius“.

Susidūręs su savo šalininkų mažėjimu per apklausas ir kaltinimais lytiniu priekabiavimu, D.Trumpas pažėrė savo kaltinimų, kad rinkimai į Baltųjų rūmų vadovus esą klastojami jo nenaudai, ir perspėjo apie būsimus „didelio masto balsuotojų klastojimus“.

„Nėra jokių faktų, kad taip būtų buvę praeityje, ar pavyzdžių, kad taip įvyks dabar“, – sakė B. Obama per spaudos konferenciją.

„Ir aš patarčiau ponui Trumpui, liaukis inkštęs ir stenkis, kad gautum daugiau balsų“, – pridūrė jis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Th. May laukia pirmas po rinkimų fiasko išbandymas parlamente (1)

Britų ministrės pirmininkės Theresos May trečiadienį laukia pirmasis po katastrofiškų šio mėnesio rinkimų išbandymas parlamente – balsavimas, ar palikti vis nepopuliaresnes taupymo priemones.

Popiežius nesutinka, kad mirtininkai sprogdintojai yra „kankiniai“ (5)

Popiežius Pranciškus nesutinka, kad mirtininkai sprogdintojai gali būti laikomi „kankiniais“ ir sako, kad tikrieji kankiniai neskriaudžia kitų, o yra nuolankūs, sąžiningi ir persekiojami dėl savo tikėjimo kaip tikri Dievo vaikai.

Lenkijos antivyriausybinio judėjimo lyderis apkaltintas sukčiavimu (1)

Lenkijos prokurorai pranešė pareiškę kaltinimus buvusiam anitvyriausybinio judėjimo lyderiui Mateuszui Kijowskiui dėl šio judėjimo lėšų neteisėto pasisavinimo ir klaidinančio finansinių dokumentų tvarkymo.

NATO generolas: Rusijos karinė grėsme didėja, bet intencijos lieka neaiškios (64)

Pasak NATO karinio komiteto pirmininko generolo Petro Pavelo, nors Rusijos ketinimai ir laikomi neaiškiais, karinė šios šalies galia juntama vis akivaizdžiau. NATO vyriausiasis karininkas patvirtino, kad Aljansas gali nurodyti ne vieną Rusijos mėginimą padidinti savo karines galias. Tai, anot jo, daroma kone visose įmanomose srityse, todėl šalys sąjungininkės budriai stebi situaciją, kad neįvyktų ko nors panašaus į Kremliaus inicijuotą karinę intervenciją į Krymą ir rytinę Ukrainą.

Kinija pristato naujos kartos eskadrinį minininką

Kinijos karinės pajėgos trečiadienį, birželio 28 dieną, pristatė šalyje pagamintą naujos klasės eskadrinį minininką, skelbia žiniasklaida. Atstovų teigimu, šalies karinis jūrų laivynas labai džiaugiasi sparčiu augimu ir kokybiniu progresu.