B. Clintoną Indija pasitinka protestais

JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) šeštadienį 22 valandą Grinvičo laiku išskrido iš Vašingtono į Delį, kur viešnagės metu ketina aptarti Indijos branduolinio ginklo programos, nesutarimų dėl Kašmyro bei JAV ir Indijos ekonominių santykių problemas. B. Clintonas taip pat planuoja lankytis kaimyninėse Pakistano bei Bangladešo valstybėse.

Pagrindinėse Delio gatvėse plevėsavo Amerikos ir Indijos nacionalinės vėliavos, buvo išvalyti keliai, apkarpytos gyvatvorės, įjungti paprastai neveikiantys vandens fontanai.

Tačiau kairiųjų aktyvistai Delio gatvėse surengė protestus, kaltindami kažkada ištikimą socializmui Indiją dėl, jų nuomone, keliaklupsčiavimo prieš Jungtinių Valstijų ekonominį kolonializmą.

Koalicinis aktyvistų judėjimas "Už laisvės išsaugojimą" sekmadienį sudegino B. Clintono iškamšą, o tibetiečiai surengė demonstraciją, siekdami atkreipti JAV prezidento dėmesį į Kinijos valdomos teritorijos problemas.

Tuo tarpu Kašmyre policija sulaikė separatistų grupę, ketinusią keliauti į Delį, kad surengtų protestą B. Clintono vizito metu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Londone iki Naujųjų metų remontui uždaromas Tauerio tiltas (3)

Londono žymusis Tauerio tiltas šeštadienį, pirmąkart per pastarąją pusę šimtmečio, uždaromas dideliam remontui, truksiančiam tris mėnesius.

Moteris stojo į nuožmią kovą su ISIS: jie bandė nužudyti mane šešis kartus (47)

„Nutilti ir stovėti ramiai“, – ginkluotiems vyrams sukomandavo juoda uniforma dėvinti ir juoda skara ryšinti moteris, sėsdamasi duoti interviu, rašo CNN.

Vokietija ketina pasiūlyti 50 tūkst. darbo vietų pabėgėliams sirams (45)

Vokietijos valdžia iki šių metų pabaigos išleis 200 milijonų eurų, kad sudarytų 50 tūkstančių darbo vietų pabėgėliams sirams Turkijoje, Irake, Libane ir Jordanijoje. Tai šeštadienį pranešė žurnalas „Spiegel“.

Per sprogimą Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių (3)

Šeštadienį sprogus bombai Hilmendo provincijoje Afganistano pietuose žuvo mažiausiai 11 žmonių. Tai pranešė naujienų agentūra „Xinhua“.

Buvęs Slovakijos prezidentas M. Kovačas paguldytas į ligoninę, jo būklė sunki

Buvęs Slovakijos prezidentas Michalas Kovačas paguldytas į vieną iš Bratislavos ligoninių, jo būklė sunki. Tai šeštadienį pranešė laikraščio „Novy Čas“ tinklalapis.