Austrijos prezidentas prašo padėti įveikti diplomatinę blokadą

 (1)
T. Klestilis sakė atvykęs į ES būstinę "paprašyti Komisijos prezidento Romano Prodi (Romano Prodžio) pagalbos, palaikymo įveikiant sunkumus", nes vasario mėnesį vyriausybėje pradėjus dirbti radikalių dešiniųjų Laisvės partijai, Austrija diplomatiniuose sluoksniuose tapo nepageidaujama.

"Atvykau į Briuselį paprašyti suteikti Austrijos vyriausybei šansą ir vertinti ją pagal darbus", spaudos konferencijoje sakė T. Klestilis.

Komisija prisiėmė tarpininkės vaidmenį tarp Austrijos ir kitų ES narių, ir, pasak R. Prodi, "svarbu, kad dialogas nenutrūko".

Vis dėlto T. Klestilis pajuto, jog Belgija ignoruoja jo šalį, nes per jo dviejų dienų vizitą atsisakyta rengti bet kokius oficialius susitikimus. Antradienio vakarą oro uoste Austrijos prezidento nepasitiko nė vienas Belgijos pareigūnas.

ES šalys paskelbė įšaldančios dvišalius kontaktus su Austrija dėl Laisvės partijos narių priėmimo į ministrų kabinetą, tačiau Austrijos ministrai toliau dalyvauja ES derybose. Tokiuose pasitarimuose parodomas aiškus nepritarimas Austrijos vyriausybei, - kai kurie ministrai atsisako paspausti rankas, kiti demonstruoja savo nuomonę apie kraštutinius dešiniuosius, segėdami ženkleliais su priešiškais šūkiais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.

Belgija: policija sulaikė nužudyto džihadisto seserį (1)

Belgijoje buvo suimta pernai metais per antiteroristinį reidą nužudyto džihadisto sesuo, jai pareikšti kaltinimai teroristine veikla. Pirmadienį tai pranešė prokuroras, skelbia naujienų agentūra AFP.