Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Buvęs CŽV direktorius prisipažino perdavęs meilužei slaptos informacijos (6)

2015 kovo mėn. 3 d. 21:56
Buvęs CŽV direktorius Deividas Petreusas prisipažino esąs kaltas slaptos informacijos atskleidimo byloje. Kaip rašo „The Guardian“, JAV teisingumo departamentas paskelbė apie D. Petreuso sprendimą antradienį.

Versija: B. Nemcovas nužudytas ne ant tilto (624)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:20
Versija: B. Nemcovas nužudytas ne ant tilto
AP/Scanpix
Kovo 2 d. daugiatūkstantinė žmonių kolona nešė gėles į Boriso Nemcovo nužudymo vietą, tačiau ar tikrai jis buvo nužudytas būtent ten?

JAV Kongrese Izraelio premjeras B. Netanyahu perspėjo dėl Irano (16)

2015 kovo mėn. 3 d. 20:14
Benjaminas Netanyahu kreipiasi į JAV Kongresą
AP/Scanpix
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu kreipdamasis į JAV Kongresą antradienį perspėjo, kad planuojama sutartis su Iranu leis Teheranui laisvai kurti branduolinius ginklus.

E. Snowdenas pasirengęs grįžti į JAV (54)

2015 kovo mėn. 3 d. 19:53
Buvęs JAV žvalgybininkas Edwardas Snowdenas yra pasirengęs grįžti į Jungtines Valstijas tuo atveju, jei šalyje bus užtikrinta jo teisė į teisingą bylos nagrinėjimą. Antradienį žurnalistams apie tai pranešė E. Snowdeno advokatas Anatolijus Kučerenia.

Teroro išpuoliai sukrėtė Afganistaną ir Jemeną (1)

2015 kovo mėn. 3 d. 19:38
Pietų Afganistane antradienį sprogus furgonui su sprogmenimis, žuvo devyni žmonės. Jemene šią dieną per sprogimą žuvo mažiausiai aštuoni žmonės.