Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Everesto tragediją išgyvenęs vyras: maniau, kad esu miręs

Nepalą ir aplinkines valstybes sukrėtus 7,9 balų stiprumo žemės drebėjimui žuvo apie 2400 žmonių, tūkstančiai sužeista. Pranešama ir apie alpinistų žūtis Himalajuose.

Ukrainoje kovojęs rusų verslininkas: aš – kaip patrankų mėsa (50)

Rusų verslininkas Bondo Dorovskich, vykdęs veiklą naftos srityje, o vėliau dirbęs Maskvos statybų bendrovėje, nusprendė vykti kaip savanoris į Rytų Ukrainą. Jis buvo tikras, kad vyksta kariauti su fašizmu.

Per separatistų atakas Ukrainoje daugėja aukų (15)

Rytinėje Ukrainoje paros laikotarpiu per prorusiškų separatistų atakas žuvo vienas ukrainiečių karys, o dar septyni buvo sužeisti, sekmadienį pranešė Ukrainos kariškiai.

V. Putinas pasakė, kodėl atėjęs į valdžią pradėjo karą atnaujinta (528)

Terorizmas Šiaurės Kaukaze 1999 metais privedė Rusiją prie žlugimo ribos, todėl kovai su juo reikėjo ryžtingų veiksmų.

Žurnalistai kvatojosi iš B. Obamos „emocijų vertėjo“ (39)

Jungtinių Valstijų prezidentas Barackas Obama į Baltųjų rūmų spaudos atstovų vakarienę atsivedė Liuterį, kuris atliko prezidento emocijų vertėjo funkcijas.