Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

V. Putinas ketvirtadienį kreipsis į tautą (10)

Gruodžio 3 d., kaip ir kasmet, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kreipsis į tautą, pirmadienį pranešė Kremliaus spaudos tarnyba, skelbia „The Moscow Times“.

R. T. Erdoganas metė V. Putinui iššūkį, Kremlius atsitraukia (93)

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pirmadienį pareiškė, jog būtų pasiruošęs pasitraukti iš savo posto, jeigu būtų įrodyti Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimai, kad Turkija perka naftą iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS).

Rusijos naikintuvai apginkluoti raketomis „oras-oras“, nors „Islamo valstybė“ oro pajėgų neturi (240)

Pentagonas mano, kad raketos „oras-oras“, kuriomis Rusijos gynybos ministerija aprūpino rusų lėktuvus SU-34, dalyvaujančius karinėje operacijoje Artimuosiuose Rytuose, apsunkins padėtį Sirijoje, praneša newsru.com.

Sirijoje rusų bombonešiai aprūpinti raketomis „oras-oras“

Pirmą kartą per operaciją Sirijoje Rusija aprūpino savo bombonešius SU-34 raketomis „oras-oras“, skirtomis gynybai nuo naikintuvų, pranešė Rusijos gynybos ministerija.

B. Obama ragina Turkiją ir Rusiją susitelkti į pastangas įveikti „bendrą priešą“ (11)

JAV prezidentas Barackas Obama paragino Rusiją ir Turkiją užbaigti diplomatinį kivirčą ir susitelkti į kovą su džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ keliama grėsme, antradienį susitikęs su Turkijos vadovu Paryžiuje.