Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Po V. Putino kalbos – netikėtas pasiūlymas buvusiai jo žmonai (2)

2014 balandžio mėn. 18 d. 15:43
Vladimiras Putinas ir Liudmila Putina
AP/Scanpix
Pensininkas iš Novosibirsko Jurijus Babinas penktadienį pareiškė, kad siūlo savo ranką ir širdį buvusiai Rusijos prezidento žmonai Liudmilai Putinai, praneša "RIA Novosti”.

Suomija ir NATO gali pasirašyti specialų susitarimą (2)

2014 balandžio mėn. 18 d. 14:51
Suomija ir NATO ketina gegužę pasirašyti specialų susitarimą. Pasak suomių savaitraščio "Sunnuntaisuomalainen", tai bus susitarimas, kuris leistų Suomijai krizės atveju lengviau pasiprašyti Aljanso karinės paramos.

V. Žirinovskis vėl siautėja (245)

2014 balandžio mėn. 18 d. 14:39
Vladimiras Žirinovskis
Stopkadras
Rusijos liberaldemokratų partijos lyderis Vladimiras Žirinovskis penktadienio, balandžio 18-osios, rytą, į naujienų agentūros „Rossija sevodnia“ žurnalistės klausimą, ar derėtų atsakyti į Ukrainos sprendimą pritaikyti sankcijas į šalį atvykti norintiems rusams, moterį pradėjo įžeidinėti.

Separatistai Ukrainoje: V. Putinas nemyli mūsų taip stipriai tęsiama antiteroristinė operacija (134)

2014 balandžio mėn. 18 d. 13:57
Ukrainos pastangos pasitelkus karinę galią pažaboti prorusiškus separatistus šalies rytuose bus tęsiamos nepaisant keturšalio susitarimo, kuris buvo pasiektas ketvirtadienį Ženevoje, penktadienį pareiškė Ukrainos saugumo tarnyba (SBU).

Pasaulio futbolo čempionato laukiančiame mieste – kruvini susirėmimai

2014 balandžio mėn. 18 d. 13:16
Streikuojant policininkams, Brazilijos Salvadoro mieste, kur vyks pasaulio futbolo čempionatas, nužudyti mažiausiai 39 žmonės. Vyriausybė į miestą, kuriame pareigūnai antradienį 48 valandoms nutraukė darbą, pasiuntė elitines pajėgas ir šimtus kareivių, praneša agentūra AFP.