Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

D. Trumpas apie Rusijos naikintuvus: kai tie mulkiai priartėja, reikia šauti (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidentus Donaldas Trumpas paragino JAV numušti pernelyg priartėjusius Rusijos naikintuvus, jeigu diplomatinės priemonės neduos jokios naudos.

Kinijos naikintuvai per pratybas naktį rengė ilgo nuotolio raketų atakas

Rytų Kinijos jūros flotilės karinės oro pajėgos neseniai dalyvavo karinėse pratybose, kurių metu naktį naikintuvai „Feibao“ („Skraidantis leopardas“) imituotomis realios kovos sąlygomis atliko netikėtus, ilgo nuotolio raketų smūgius.

Briuselio ir Paryžiaus sprogdintojai įkvėpė Danijos menininkus (10)

Kopenhagoje vienoje meno parodoje ketinama pademonstruoti du Briuselyje ir vieną Paryžiuje susisprogdinusius mirtininkus kaip kankinius. Apie šią instaliaciją buvo pranešta policijai, kaip apie skatinančią terorizmą.

Japonė, turinti neeilinį sugebėjimą: prie jos durų nusidriekia nusikaltėlių eilės (14)

Yukako Fukushima gamina itin tikroviškai atrodančius pirštų protezus buvusiems Japonijos mafijos tinklo – jakuzdos – nariams, kurie buvo priversti paaukoti mažąjį pirštelį, o dabar nori pradėti naują gyvenimą ir paslėpti šią negalią, rašo „The Guardian“.

J. Kerry susiskambino su S. Lavrovu (16)

JAV ir Rusija drauge ragina laikytis paliaubų Sirijoje, praneša agentūra „Reuters“.