Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Po traukinių avarijos Vokietijoje – chaosas: yra aukų, šimtai sužeistų

Pietų Vokietijoje antradienį per traukinio avariją mažiausiai 4 žmonės žuvo, o apie 100 buvo sužeisti, dešimt iš jų - sunkiai, pranešė policija. Avarija įvyko netoli Bad Aiblingo Bavarijos žemėje.

Rusija erzina NATO – vėl neplanuotos didelio masto karinės pratybos (14)

Rusijos gynybos ministerija pirmadienį, vasario 8 dieną, pradėjo netikėtą šalies pietinių ir centrinio regionų karių ir karinės infrastruktūros patikrą bei karines pratybas. Remiantis ministerijos pateikiama informacija, karinėse pratybose dalyvauja 8500 karių, 900 vienetų karinės technikos, 50 karo laivų ir 200 karo lėktuvų.

Niujorko eksmeras M. Bloombergas rimtai svarsto galimybę siekti JAV prezidento posto

Buvęs Niujorko meras ir milijardierius žiniasklaidos magnatas Michaelas Bloombergas pirmąkart viešai pareiškė svarstantis galimybę šįmet kandidatuoti į JAV prezidento postą.

Po avarijos Vokietijoje – chaosas: aukų ir sužeistųjų skaičiaus dar neįmanoma įvardyti tragedija įvyko sunkiai pasiekiamoje teritorijoje (206)

Antradienio rytą Vokietijoje susidūrus dviems traukiniams žuvo keli žmonės, daugybė sužeista skelbia news.sky.com.

Praėjus šešioms dienoms po sniego lavinos išgelbėtas karys (1)

Vienas iš dešimties Indijos karių, kurie prieš šešias dienas atokiame Himalajų kalnų rajone pateko į sniego laviną ir laikyti žuvusiais, buvo rastas palaidotas po sniegu, bet gyvas, pranešė pareigūnai.