Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Pietų Sudano moterys siūlo pradėti „sekso streiką“ (1)

2014 spalio mėn. 23 d. 19:04
Grupė Pietų Sudano taikos aktyvisčių siūlo paskelbti šios karo draskomos šalies vyrams „sekso streiką“, kol jie nesiliaus kariavę.

J. Kiseliovas per klaidą neįleistas į Ukrainą (2)

2014 spalio mėn. 23 d. 18:48
Jevgenijus Kiseliovas
DELFI.ee
Ukrainos pasieniečiai per klaidą į šalį neįleido žurnalisto Jevgenijaus Kiseliovo, nes supainiojo jį su kitu žurnalistu Dmitrijumi Kiseliovu.

Kanadoje prie monumento, kur šaulys nužudė karį, kilo incidentas autobuse nuginkluotas vyras (2)

2014 spalio mėn. 23 d. 18:40
Kanadoje prie monumento, kur šaulys nužudė karį, kilo incidentas
AP/Scanpix
Kanados premjerui Stephenui Harperiui ir jo sutuoktinei ketvirtadienį atvykus padėti gėlių toje vietoje, kurioje prie karo memorialo prieš dieną žuvo karys, netoliese policija susirėmė su netvarkingos išvaizdos vyriškiu ir paguldė jį ant žemės.

Išbandyta XVII amžiaus laivo patranka (2)

2014 spalio mėn. 23 d. 18:30
Išbandyta XVII amžiaus laivo patranka
Restauruotame Švedijos karo laivyno pasididžiavimu vadinto laivo „Vaza“ korpuso skyriuje sėkmingai iššauta 24 svarų svorio sviediniais šaudanti patranka.

Lenkijoje sugriuvo gyvenamasis namas (2)

2014 spalio mėn. 23 d. 18:02
Silezijoje Katovicų senamiestyje ketvirtadienio rytą, kaip įtariama, sprogus dujoms, sugriuvo gyvenamasis namas, sužeisti šeši žmonės, pranešė thenews.pl.