Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Ukrainos Saugumas pričiupo NTV žurnalistus, filmavusius akiniuose paslėpta kamera (24)

2014 balandžio mėn. 24 d. 22:09
Šnipinėjimu įtariamas NTV žurnalistas
Stopkadras
Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) skelbia Dnepropetrovske sulaikiusi Rusijos televizijos kanalo „NTV“ žurnalistus, kurie neleistinai filmavo strateginius objektus vaizdo kamera, kuri buvo paslėptai įmontuota akiniuose. Žurnalistai įtariami šnipinėjimu.

Per antskrydį Pakistane žuvo 37 talibai (4)

2014 balandžio mėn. 24 d. 21:09
Per pirmąjį oro antskrydį, surengtą pasibaigus paliauboms tarp Talibano ir vyriausybės Pakistane, kariniais duomenimis, nukauti 37 ekstremistai.

Amerikiečių žurnalistas papasakojo, ką patyrė separatistų nelaisvėje (74)

2014 balandžio mėn. 24 d. 20:30
Amerikiečių žurnalistas Simonas Ostrovsky
twitter.com
Ukrainos rytiniame Slovjansko mieste prorusiški separatistai iš nelaisvės paleido amerikiečių žurnalistą Simoną Ostrovsky, dirbantį JAV internetinio naujienų kanale „Vice News“.

Izraelis stabdo taikos derybas su palestiniečiais (11)

2014 balandžio mėn. 24 d. 19:49
Izraelio saugumo kabinetas ketvirtadienį nusprendė sustabdyti taikos derybas su palestiniečiais, po to, kai Palestinos išsivadavimo organizacija (PIO) bei „Hamas“ sutarė sudaryti bendrą vyriausybę, pranešė Izraelio žiniasklaida.

Armėnija atmeta istorinį Turkijos pareiškimą (27)

2014 balandžio mėn. 24 d. 18:16
Armėnijos prezidentas Seržas Sarkisjanas
AOP nuotr.
Armėnija atmeta Turkijos pareikštą užuojautą dėl armėnų genocido. Ankara nekeičia savo politikos „visiškai neigti“ genocidą, kritikavo Armėnijos prezidentas Seržas Sarkisjanas.