Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Honkonge protestuotojos demonstravo liemenėles (2)

Honkonge dešimtys aktyvistų, tarp jų liemenėles užsidėjusių vyrų, sekmadienį surengė protestą dėl teismo sprendimo vienai moteriai, kuri neva kaip ginklą prieš policijos pareigūną panaudojo savo krūtį, skirti 3,5 mėnesio areštą.

Kanadoje šimtai moterų surengė demonstraciją už teisę apnuoginti savo krūtis viešose vietose (43)

Protestuotojos apnuogintomis krūtinėmis šeštadienį dalyvavo protesto eitynėse Voterlu mieste Kanados Ontarijos provincijoje, gindamos moterų teisę apnuoginti krūtis viešose vietose po incidento, kai buvo sulaikytos trys seserys, pusnuogės besivažinėjusios dviračiais.

Trys čečėnės, įtariama, išviliojo pinigų iš „Islamo valstybės“ verbuotojų (11)

Rusijos policija pradėjo tyrimą dėl trijų Čečėnijos respublikoje gyvenančių moterų, kuriose esą apgaule išviliojo pinigų iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS).

Rusija nukovė aštuonis „IS kovotojus“ per reidą Šiaurės Kaukaze (44)

Rusijos saugumo tarnybos sekmadienį pranešė nukovusios aštuonis islamistus, prisiekusius ištikimybę džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS) ir rengusius atakas Kaukazo regione.

Vakarų žiniasklaida: separatistai ir rusų specialistai gamina „purviną“ branduolinę bombą (278)

Du įtakingi Vakarų leidiniai – amerikiečių žurnalas „Newsweek“ ir britų leidinys „Times“ parašė, kad, remiantis Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) jiems pateiktais žvalgybiniais duomenimis, prorusiški separatistai iš Donecko srities rajonų pradėjo kasti radioaktyvias gamybines atliekas iš bunkerio Donecke.