Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Dalijasi siaubingais prisiminimais: jis galėjo mus visus išžudyti (3)

Gyvuoju skydu tapę Tuniso Suso kurortiniame mieste esančio viešbučio darbuotojai papasakojo apie prieš kelias dienas įvykusį teroristinį išpuolį.

Meksika: dingusių studentų bylos tyrimas atidėliojamas

Tyrėjai teigia prieš tris mėnesius paprašę leidimo apklausti karius, galėsiančius padėti išsiaiškinti, kas nutiko 43 dingusiems studentams, tačiau Meksiko atstovai į prašymą dar nesureagavo, praneša BBC.

L. Straujuma: Latvija gali priimti iki 200 pabėgėlių

Latvijos premjerė Laimduota Straujuma pareiškė, kad šalis gali priimti iki 200 atvykėlių. Politikė pridūrė, kad tai- jos asmeninė nuomonė, nederinta su koalicijos partneriais.

Vengrijos policija malšino riaušes pabėgėlių stovykloje (3)

Vengrijos policija leido ašarines dujas, pirmadienį malšindama riaušes perpildytoje pabėgėlių stovykloje rytiniame Debreceno mieste, dėl religinio ginčo įsiplieskus muštynėms tarp prieglobsčio ieškančių žmonių.

Gyvenamajame rajone nukrito lėktuvas, žuvo mažiausiai 30 žmonių (3)

Mažiausiai 30 žmonių žuvo antradienį per Indonezijos karinio transporto lėktuvo katastrofą viename Sumatros salos mieste, pranešė pareigūnai.