Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Ukraina atsisako perduoti buvusį Gruzijos prezidentą (12)

Ukraina atmetė Gruzijos prašymą jai perduoti buvusį šalies prezidentą Michailą Saakašvilį, kuriam namuose iškelta baudžiamoji byla.

Lėktuvo tragedija Alpėse: „Lufthansa“ vadovas nuo žurnalistų klausimų išsisuko (1)

Vokietijos avialinijų flagmanės „Lufthansa“ generalinis direktorius trečiadienį pareiškė, kad reikės dar „daug daug“ laiko suprasti, kokios priežastys nulėmė praeitą savaitę Prancūzijos Alpėse įvykusią lėktuvo katastrofą, bet atsisakė pripažinti, kad bendrovė žinojo apie piloto, kuris, kaip įtariama, tyčia sudaužė tą lainerį, psichikos problemas.

Vakarų Jemene per bombardavimą žuvo 37 žmonės

Jemeno vakarinėje dalyje naktį žuvo 37 vienos pieninės darbininkai, trečiadienį pranešė pareigūnas, Saudo Arabijos vadovaujamų pajėgų aviacijai septintą dieną bombarduojant šiitų sukilėlių objektus.

V. Putino pozicija pasikeitė kardinaliai: propagandininkams – du pasirinkimai (250)

„Tai buvo sunkus išmėginimas daugeliui rusų žurnalistų. Praėjusį pavasarį jų prezidentas mėgino juos – ir likusį pasaulį – suklaidinti, neigdamas faktą, kad pasiuntė savo pajėgas okupuoti Krymą. Nors jie patys regėjo, kaip rusų pajėgos užplūdo šį Ukrainos pusiasalį, Kremliui dirbę reporteriai buvo priversti neprieštarauti Vladimiro Putino pareiškimams“, – rašo „Time“ korespondentas Simonas Shusteris.

Dėl kanibalistinių paskatų žmogų nužudęs policininkas išgirdo nuosprendį

Vokietijos teismas trečiadienį skyrė aštuonerius metus ir šešis mėnesius laisvės atėmimo buvusiam policininkui, kuris nužudė žmogų, pasiprašiusį tapti auka, kai jie susipažino viename kanibalizmo fetišistų tinklalapyje.