Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Lenkija po skandalingo interviu: nutiko blogai (11)

2014 spalio mėn. 23 d. 09:43
Lenkijos Seimo pirmininko Radoslawo Sikorskio skandalingas interviu, neseniai duotas JAV portalui „Politico“, padarė tam tikros žalos, tačiau, laimei, ne užsienio politikos srityje, trečiadienį pareiškė prezidentas Bronislawas Komorowskis.

Kaip NATO gali reaguoti į Švedijos detektyvą (9)

2014 spalio mėn. 23 d. 09:32
Tufts universiteto Flečerio teisės ir diplomatijos mokyklos dekanas ir buvęs NATO vyriausiasis sąjungininkų pajėgų Europoje vadas Jamesas Stavridisas išdėstė savo nuomonę apie paslaptingąjį laivą ties Švedijos krantais ir galimą NATO reakciją į visą šią situaciją, praneša cnn.com.

Intrigų katilas Rusijoje: sugebėjo aptemdyti net V. Putino kalbą (11)

2014 spalio mėn. 23 d. 08:48
Koks yra patikimiausias būdas užsitraukti Rusijos vadovų nemalonę? Šį tikslą gana paprastai pasieksite, įsilaužę į Rusijos premjero Dmitrijaus Medvedevo paskyrą socialiniame tinkle „Twitter“ ir išplūdę jį kartu su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu.

Išpuolis Kanadoje: aiškėja daugiau detalių (6)

2014 spalio mėn. 23 d. 08:06
Michaelas Zehafas-Bibeau
twitter.com
Ginkluotas vyras, kurio vardas buvo įtrauktas į stebimų įtariamų teroristų sąrašą, trečiadienį nušovė vieną karį ir mėgino įsiveržti į Kanados parlamentą, tačiau galiausiai jį nukovė asamblėjos apsaugos pareigūnas.

V. Putino logika: Ukrainoje rusų karių nėra, bet už jų lavonus mokės kompensacijas (203)

2014 spalio mėn. 22 d. 23:06
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą dėl piniginių kompensacijų šeimoms kareivių, kurie žuvo arba dingo be žinios „mokymuose“. Apie tai paskelbta trečiadienį.