Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Latvija: bus gėda, jei „Mistral“ atiteks Rusijai

2014 lapkričio mėn. 26 d. 12:59
Latvijos užsienio reikalų ministras Edgaras Rinkevičius įsitikinęs, kad visa Europos Sąjunga (ES) patirs gėdą, jei Rusija gaus iš Prancūzijos „Mistral“ klasės jūrų desanto laivą.

JAV plinta protestai, Fergusone dislokuoti kariai (5)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 12:49
Daugelyje JAV miestų antradienį vyko protesto eitynės, o per didžiulio masto saugumo operaciją buvo malšinami susirėmimai Fergusone – Misūrio valstijos mieste, tapusiame naujausių rasinį atspalvį turinčių riaušių židiniu.

Mirė arabų pasaulyje dievinta dainininkė (1)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 12:44
Sabah
AP/Scanpix
Garsi libaniečių dainininkė ir aktorė Sabah, kuri per septynis dešimtmečius trukusią karjerą tapo viena žinomiausių arabų pasaulio artistų, trečiadienį Beirute mirė, jai buvo 87 metai, pranešė valstybinė žiniasklaida.

Paryžiuje – gaudynės ir įkaitų drama

2014 lapkričio mėn. 26 d. 12:21
Du Kalašnikovo automatais ginkluoti vyrai antradienį apiplėšė juvelyrinių dirbinių parduotuvę „Cartier“ netoli Eliziejaus laukų Paryžiuje, o tas incidentas išprovokavo policijos gaudynes ir trumpai trukusį įkaitų pagrobimą, kai sprunkantys nusikaltėliai pasislėpė vienoje kirpykloje.

A. Merkel ir V. Putino santykiai – aklavietėje papildyta (73)

2014 lapkričio mėn. 26 d. 11:43
Angela Merkel, Vladimiras Putinas
AOP nuotr.
Devynis mėnesius nuolat bandžiusi sumažinti krizę Ukrainoje, lapkričio mėn. viduryje Vokietijos kanclerė Angela Merkel nusprendė pakeisti taktiką.