Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Į televizijos studiją Olandijoje įsiveržė ginkluotas vyras (25)

2015 sausio mėn. 30 d. 00:37
Į televizijos studiją Olandijoje įsiveržė ginkluotas vyras
Stopkadras
Ketvirtadienio vakarą į vienos Olandijos televizijos studiją įsiveržė ginkluotas vyras.

Žmogus, už kurio galvą siūlomas 6,5 mln. dolerių atlygis: jie žino, kur mus surasti (21)

2015 sausio mėn. 30 d. 00:09
Niekas nekaltintų dvasininko Terry Joneso, jeigu jis dabar pasislėptų. Tačiau „al Qaeda“ tarptautinių taikinių sąraše antruoju numeriu įvardytas žmogus – skandalingas Floridos pastorius, pagarsėjęs tuo, kad sudegino Koraną – nesislapsto, rašo „The Washington Post“.

Ukrainos rytuose gyvena be vandens ir elektros: padėtis tik blogėja (7)

2015 sausio mėn. 29 d. 23:16
Mariupolis
AP/Scanpix
Kijevo pareigūnai pranešė, kad per pastarąsias 24 valandas Ukrainos rytiniuose separatistų regionuose žuvo penki Kijevo kariai ir trys civiliai, informuoja „Reuters“.

Organizuoja skubias derybas dėl krizės Ukrainoje (15)

2015 sausio mėn. 29 d. 22:32
Organizuoja skubias derybas dėl krizės Ukrainoje
AP/Scanpix
Kitas Ukrainos, Rusijos ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) derybų dėl krizės rytinėje Ukrainoje ratas įvyks Minske sausio 30 dieną, pranešė ketvirtadienį Baltarusijos užsienio reikalų ministerija.

A. Lukašenka teigia pagal Rusijos dūdelę nešoksiantis (60)

2015 sausio mėn. 29 d. 21:55
Baltarusija išsaugos partnerystę su Rusija, bet taip pat plėtos savo santykius su Vakarais, ketvirtadienį pareiškė Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka.