Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Irake džihadistai paleido 49 pagrobtus Turkijos piliečius

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 12:07
Irake džihadistai paleido 49 pagrobtus Turkijos piliečius
AP/Scanpix
Dešimtys Turkijos piliečių, kurios ilgiau negu tris mėnesius laikė pagrobę džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kovotojai šiaurės Irake, buvo paleisti ir sugrąžinti į savo šalį, šeštadienį pranešė Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu.

Ukrainos sieną kirto Rusijos „pagalbos“ konvojus (69)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 11:30
Trečiasis Rusijos „humanitarinės pagalbos“ konvojus šeštadienį atvyko į Donecką.

Rusija svaidosi kaltinimais Malaizijos katastrofos tyrėjams (178)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 10:35
Rusijos ambasadorius prie Jungtinių Tautų (JT) išreiškė abejonių dėl Nyderlandų vadovaujamo tyrimo dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lainerio katastrofos virš prorusiškų separatistų kontroliuojamos teritorijos rytų Ukrainoje ir penktadienį paragino surengti naują tyrimą, prižiūrimą Jungtinių Tautų.

Škotijos įkvėpti: Katalonijos parlamentas pritarė referendumui dėl nepriklausomybės (8)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 09:50
Škotijos įkvėpti: Katalonijos parlamentas pritarė referendumui dėl nepriklausomybės
AP/Scanpix
Katalonijos parlamento dauguma pritarė suteikti teisę regiono prezidentui rengti balsavimą dėl nepriklausomybės, rašo BBC.

Šeši Rusijos naikintuvai įskrido į JAV nustatytą oro erdvės gynybos atpažinimo zoną (95)

2014 rugsėjo mėn. 20 d. 09:09
JAV gynybos pareigūnai patvirtino, kad šeši Rusijos naikintuvai trečiadienį įskrido į JAV prižiūrimą Aliaskos oro erdvės gynybos atpažinimo zoną (OEGAZ), praneša BBC.