Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Gruzijos premjeras paskyrė naują užsienio reikalų ministrą

Gruzijos ministras pirmininkas Iraklis Garibašvilis antradienį paskelbė pakeitęs šalies diplomatijos vadovą, tačiau to priežasčių nenurodė, praneša agentūra AFP.

Pora, kuri metė darbus, kad apkeliautų pasaulį, atskleidė visai nelinksmą šio pasirinkimo pusę (27)

Išgirdę, kad kažkas metė darbus ir išvyko keliauti aplink pasaulį, dauguma mūsų tik padūsaujame, bet nepuolame daryti taip pat, nes mus gąsdina nežinomybė.

UNESCO įvertino: Palmyros šventyklos susprogdinimas yra „nusikaltimas civilizacijai“ (32)

Jungtinių Tautų (JT) Švietimo, mokslo ir kultūros organizacija (UNESCO) antradienį pasmerkė „Islamo valstybės“ džihadistus, sunaikinusius garsiausią Belo šventyklą Sirijos senoviniame Palmyros archeologiniame komplekse, tokius jų veiksmus pavadindama „netoleruotinu nusikaltimu civilizacijai“.

Norvegija išsiuntė pirmąją savo nuteistųjų grupę į Nyderlandų kalėjimą (8)

Norvegija antradienį išsiuntė pirmąją nuteistųjų grupę kalėti į Nyderlandus dėl perpildytų įkalinimo įstaigų pačioje šalyje.

Į Vokietiją suplūdo migrantai (56)

Vokietijos policija užregistravo rekordinį 3500 migrantų skaičių; tiek jų kirto valstybės sieną iš Austrijos pirmadienio rytą iki pietų.