Aukcione populiariausi - P.Picasso darbai

Pablo Picasso "Natiurmortas su tulpėmis" ("Nature morte aux tulipes") antradienį "Christie's" aukcione Niujorke parduotas už 28,606 milijono JAV dolerių.

1932 metais nutapytą abstraktų paveikslą, kuriame pavaizduota P.Picasso mūza ir meilužė Marie Therese Walter, nupirko anonimas.

Aukcionas paveikslą buvo įvertinęs 25-30 milijonų JAV dolerių.

Tai vienas iš 4 dailininko darbų, tapusių brangiausiais XX amžiaus dailės aukciono pirkiniais.

Antru brangiausiu aukciono paveikslu tapo P.Picasso "Kėdėje sėdinčios moters biustas" ("Buste de femme assise sur une chaise"), parduotas už 4,736 milijono JAV dolerių. "Moters biustas" ("Buste de femme a la frange") nupirktas už 4,516 milijono JAV dolerių, o 1963 metų "Tapytojas ir jo modelis" ("Le peintre et son modelle") - už 3,746 milijono JAV dolerių. Už pastarąjį paveikslą tikėtasi 1,5-2 milijonų dolerių.

Aukcione parduoti dar 6 P.Picasso paveikslai, nutapyti 1911-1963 metais, taip pat - Marco Chagallo, Henri Matisse'o, Paulio Klee, Salvadoro Dali, Andy Warholo, Jacksono Pollocko ir Roy Lichtensteino darbai.

M.Chagallo 1975 metų "Smuikininkas" ("Le violoniste") parduotas už 1,4 milijono JAV dolerių, o A.Warholo "Mitai" ("Myths"), vaizduojantys Supermeną, Santą Klausą, Peliuką Mikį, Dėdę Semą, Drakulą ir kitus, nupirktas už 446 tūkstančius JAV dolerių. Paveikslų pirkėjų pavardžių "Christie's" neskelbia.

BNS
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Prie Latvijos teritorinių vandenų – Rusijos karo laivas (19)

2014 spalio mėn. 30 d. 14:30
Latvijos nacionalinės ginkluotosios pajėgos Baltijos jūroje netoli savo šalies teritorinių vandenų ketvirtadienį pastebėjo Rusijos karinį laivą.

Ukrainoje nesiliauja mūšiai: pranešama apie aukas papildyta (2)

2014 spalio mėn. 30 d. 14:25
Ukrainoje nesiliauja mūšiai: pranešama apie aukas
AP/Scanpix
Septyni Ukrainos kariai žuvo praėjusią parą per kovas su prorusiškais separatistais šalies rytiniame regione, ketvirtadienį pranešė kariškiai.

Slapta V. Janukovyčiaus laboratorija: jis paniškai bijojo (4)

2014 spalio mėn. 30 d. 14:12
Paaiškėjo, kad buvęs Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius, kaip ir Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, bijojo būti nunuodytas.

Niekas nemėgsta gerti vaistų: linksmos išdykusių pandų ir prižiūrėtojo imtynės (6)

2014 spalio mėn. 30 d. 14:11
Niekas nemėgsta gerti vaistų: linksmos išdykusių pandų ir prižiūrėtojo imtynės
Du pandų mažyliai Kinijos pietvakariuose beveik laimėjo kovą prieš veisėją, bandžiusį jas girdyti vaistais, o ne maitinti bambukais. Pandų augintojas, bandęs švirkštu jaunoms pandoms sugirdyti vaistų, turėjo labai pasistengti. Mažyliai, bandydami sutrukdyti žmogui, taikė įvairias taktikas.

Supyko dėl Švedijos sprendimo: čia jums ne „Ikea“ (13)

2014 spalio mėn. 30 d. 13:56
Supyko dėl Švedijos sprendimo: čia jums ne „Ikea“
AOP nuotr.
Izraelio diplomatijos vadovas ketvirtadienį pasmerkė „apgailėtiną“ Švedijos vyriausybės sprendimą pripažinti Palestinos valstybę, sakydamas, kad jis pakenks pastangoms išspręsti konfliktą su palestiniečiais.