Atsakomybę už karo atašė nužudymą prisiėmė "Lapkričio 17-oji"

Kairiosios pakraipos graikų partizanų grupuotė "Lapkričio 17-oji" penktadienį prisiėmė atsakomybę už britų karo atašė Graikijoje Stepheno Saunderso (Stiveno Sonderso) nužudymą.
Atėnų laikraščiui "Eleftherotypia" nusiųstame laiške grupuotė rašė, kad S. Saundersas koordinavo NATO bombardavimus Jugoslavijoje praėjusiais metais, o Didžiosios Britanijos vyriausybės pozicija karo kampanijos metu esą buvusi dar labiau provokacinė negu JAV.

"Lapkričio 17-oji", kuri nuo savo pasirodymo 1975 metais nužudė 23 graikus bei amerikiečius ir išvengė bet kokių suėmimų, apkaltino Graikijos vyriausybę aktyviu dalyvavimu NATO antpuoliuose. Graikija tradiciškai yra draugiška Serbijai, kur daugumą gyventojų taip pat sudaro stačiatikiai.

Brigados generolas S. Saundersas buvo nužudytas Atėnuose ketvirtadienį ryte, kai du motociklu važiavę užpuolikai apšaudė jo automobilį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (288)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.

Rusijoje nušauti du įtariami teroristai (42)

Rusijos saugumo pajėgos Naugarde nukovė du žmones, įtariamus „terorizmu“, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros, cituodamos teisėsaugos šaltinius.