"Atlantis" pakilo į Tarptautinę kosminę stotį

JAV daugkartinis kosminis laivas "Atlantis" penktadienį kelios minutės prieš saulėtekį riaumodamas pakilo nuo J.F. Kennedy (Kenedžio) kosminio centro platformos, esančios Floridos valstijos Kanaveralo kyšulyje.
Laivas atsiplėšė nuo Žemės 6 val. 11 min., ir šviesus ugnies kamuolys milžinišku greičiu perskrodė ryto dangų.

JAV kosminis laivas "Atlantis" išsirengė į seniai atidėliotą misiją į Tarptautinę kosminę stotį, kurią būtina suremontuoti ir aprūpinti atsargomis.

Septyni "Atlantis" astronautai bus pirmieji, apsilankę šioje nebaigtoje įrengti stotyje po beveik vienerių metų pertraukos. Stotyje jie išbus penkias dienas ir remontuos šią septynių aukštų konstrukciją tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Be to, jie pristatys daugiau kaip 900 kg atsargų būsimosioms įguloms.

Misijos vadas Jamesas Halsellas (Džeimsas Helselas) ir pilotas Scottas Horowitzas (Skotas Horovicas) pagalbiniais varikliais grąžins stotį į numatytą kursą, nuo kurio ji nukrypo maždaug 27 kilometrus.

Be to, stoties įgula pakeis nebetinkamas saulės baterijas. Astronautai įdės garso izoliaciją į modulį, kuris, kaip nustatė mokslininkai, yra pernelyg triukšmingas ir kenkia ilgiau stotyje gyvenantiems žmonėms. Įgulos nariai taip pat išeis į atvirą kosmosą ir bandys prie stoties pritvirtinti svirduliuojantį statybinį kraną, taip pat pataisyti ryšių aparatūrą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Filipinų lyderio R. Duterte susitikimas su Japonijos imperatoriumi buvo atšauktas

Filipinų prezidentas Rodrigo Duterte išvyksta iš Japonijos, taip ir nesusitikęs su imperatoriumi Akihito, nes jų planuotas susitikimas buvo atšauktas dėl imperatoriaus dėdės mirties.

Nuo dūmų Bostono metro keleiviai iš traukinio gelbėjosi pro išdaužtus langus

Liudininko darytame vaizdo įraše įamžintas trečiadienį Bostone piko metu nemenką paniką sukėlęs incidentas. Metro traukinio vidų užpildžius troškiems dūmams, persigandę keleiviai lauk veržėsi pro išdaužtus langus ir vagonų durų stiklus. Perone buvę žmonės bandė atidaryti metro traukinio durų apsaugas.

Iki 2017 metų pabaigos Rusija sunaikins visus savo cheminius ginklus (3)

Aukšto rango Rusijos pareigūnas pranešė, kad šalis iki 2017 metų pabaigos sunaikins visus savo cheminius ginklus. Tai bus metais anksčiau nei skelbta anksčiau, praneša naujienų agentūra AP.

2016-ųjų Sacharovo žmogaus teisių premija paskirta dviem jezidų aktyvistėms (1)

Dvi jezidų aktyvistės, sugebėjusios pabėgti iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvės Irake, ketvirtadienį pelnė šių metų Europos Parlamento skiriamą prestižinę Sacharovo žmogaus teisių premiją, naujienų agentūrai AFP pranešė Europos šaltiniai.

JAV generolas: per Mosulo puolimą nukauta 800-900 „Islamo valstybės“ kovotojų (13)

Vienas JAV generolas naujienų agentūrai AFP ketvirtadienį pranešė, kad nuo irakiečių vykdomos operacijos atsikovoti Mosulą pradžios buvo nukauta 800-900 džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) kovotojų.