A.Pinochetui - pirmasis Temidės smūgis

Pirmadienį buvęs Čilės diktatorius Augusto Pinochetas patyrė pirmąjį teisingumo smūgį. Šalies Aukščiausiasis teismas paskelbė savo sprendimą panaikinti A.Pinocheto neliečiamybę, kurią jam garantavo senatoriaus iki gyvos galvos statusas.
Dar gegužės 23 dieną teisėjai slapta balsavo už neliečiamybės panaikinimą. Apie teismo sprendimą netrukus sužinojo žiniasklaida, tačiau viešai tai paskelbta tik vakar. Toks šalies Aukščiausiojo teismo sprendimas, jei nebus pakeistas ir išnagrinėjus apeliacijas, reikš, kad A.Pinochetas tėvynėje galės būti teisiamas už jo valdymo metais padarytus nusikaltimus. A.Pinocheto pagrindinis advokatas Pablo Rodriguezas vakar iš karto pareiškė, kad Aukščiausiajam teismui bus pateikta apeliacija. Jos pagrindas - "visiškas A.Pinocheto nekaltumas dėl jam pateikiamų kaltinimų".
"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (86)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (69)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (10)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (11)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.