Andora įvedė baudžiamąją atsakomybę už mokesčių slėpimą

Mažytė kalnų kunigaikštystė Andora įvedė baudžiamąją atsakomybę už mokesčių slėpimą, buvusiam populiariam mokesčių rojui siekiant užtikrinti visišką bankų skaidrumą, nurodė vienas šaltinis parlamente.
© Corbis

Praeitais metais Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija (EBPO) pašalino Andorą iš „pilkojo“ mokesčių rojų sąrašo, kai ši šalis sutiko automatiškai keistis duomenimis apie joje negyvenančių asmenų bankų sąskaitas.

Ši sistema 80 tūkst. gyventojų turinčioje Pirėnų kalnų valstybėlėje įsigalios nuo 2018-ųjų sausį. Ji turi atlikti svarbų vaidmenį kovoje su pinigų plovimu ir terorizmo finansavimu.

Praeitą ketvirtadienį vienbalsiai priimtas naujas įstatymas numato, kad už mokesčių, kurių suma 75–150 tūkst. eurų, slėpimą gali būti skiriama nuo trijų mėnesių iki trejų metų laisvės atėmimo.

Jeigu nuslėptų mokesčių suma didesnė arba atvejai yra sunkesni – pavyzdžiui, susiję su organizuotu nusikalstamumu – gali būti skiriama iki penkerių metų įkalinimo.

Be to, pažeidėjams gali būti skiriamos baudos.

Anksčiau Andoroje nebuvo taikoma jokių mokesčių, bet dabar kunigaikštystė įvedusi 10 proc. pajamų mokestį asmenims ir bendrovėms, taip pat iki 4,5 proc. pardavimų mokestį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Italija atsikirto kaimynėms dėl sienų saugumo (23)

Europoje tvyrant migrantų krizės sukeltai įtampai, Italijos ministras pirmininkas Paolo Gentiloni įspėjo, kad Romai nepriimtini kaimynių „pamokymai“ ar „grasinimai“ dėl sienų saugumo.

Egipto teismas dėl prokuroro nužudymo myriop nuteisė 28 žmones (3)

Egipto teismas už dalyvavimą šalies generalinio prokuroro nužudyme 2015 metais paskyrė mirties bausmę 28 žmonėms.

Talibano vado sūnus susisprogdino per išpuolį Afganistano bazėje (10)

Talibano grupuotės vado Haibatullaho Akhundzada 23 metų sūnus Abd ar-Rahmanas Khalidas žuvo per išpuolį karinėje bazėje Gereško rajone, Helmando provincijoje, susisprogdinęs sprogmenų prikrautame automobilyje. Tai informuoja naujienų agentūra „Reuters“.

EK komisaras: Berlyno pozicija dėl Turkijos yra suprantama (2)

Berlyno griežta pozicija dėl Turkijos yra „suprantama“, ypač dėl Ankaros sprendimo suimti kelis žmogaus teisių aktyvistus, tarp jų – Vokietijos piliečių, sakoma šeštadienį paskelbtame Europos Sąjungos plėtros komisaro Johanneso Hahno interviu.

Rusija sako susitarusi su sirų sukilėliais dėl saugumo zonos (17)

Rusijos gynybos ministerija šeštadienį pranešė, kad jos pareigūnai per taikos derybas Kaire pasirašė susitarimą su nuosaikiaisiais Sirijos sukilėliais, kaip veiks netoli sostinės Damasko įkurta saugumo zona.