„Ryšys buvo prarastas staiga, apie 13 val 35 min. vietos (10 val. 5 min. Lietuvos) laiku, kai (lėktuvas) nutolo apie 30 km nuo Davėjaus miesto“, – sakė šalies kariuomenės vado biuras. Pasak pareigūnų, buvo pradėta paieškos ir gelbėjimo operacija.

„Mes nežinome tiksliai, kas nutiko su šiuo lėktuvu po ryšio dingimo“, - sakė oro uosto atstovas.

Pasak jo, kai lėktuvas pakilo, oras buvo „normalus“, o matomumas geras.

Šiuo metu šio lėktuvo ieško kiti kariniai Mianmaro lėktuvai ir sraigtasparniai. Lėktuvas skrido virš Andamanų jūros, kai dingo ir radarų.

Mianmaras turi 8 tokius Kinijoje pagamintus lėktuvus, kurie yra sovietinio An-12 kopija.

Rastos nuolaužos

Andamanų jūroje rasta dingusio Mianmaro karinio lėktuvo, skraidinusio daugiau nei 100 karių ir jų šeimos narių, nuolaužų, pranešė pareigūnai.

„Nuolaužų rasta jūroje už maždaug 218 kilometrų nuo Davėjaus miesto“, – sakė Turizmo departamento pareigūnas Naingas Linas Zawas ir pridūrė, kad karinis jūrų laivynas tęsia paieškų operaciją jūroje.

Davėjaus uostamiestis yra maždaug valanda skrydžio į pietus nuo komercinės Mianmaro sostinės Jangono.

Pateikiami skirtingi duomenys apie nelaimę patyrusiu lėktuvu skridusių žmonių skaičių. Remiantis naujausia informacija, orlaiviu skrido 106 keleiviai – Mjeiko oro pajėgų bazės kariai ir jų artimieji – bei 14-a įgulos narių.

Manoma, kad tarp keleivių buvo daugiau nei dešimt vaikų.

Kinijoje pagamintas keturių variklių turbosraigtinis lėktuvas Y-8F-200 buvo pradėtas eksploatuoti praėjusių metų kovą ir nuo to laiko ore praleido 809 valandas.

„Mes manome, kad nelaimė įvyko dėl techninio gedimo. Oro sąlygos tame rajone buvo geros“, – naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis oro uoste.

Tai jau ne pirmas Mianmaro karinių oro pajėgų orlaivio incidentas pastaraisiais metais.

Pernai vasarį netrukus po pakilimo prie sostinės Neipido užsiliepsnojus oro pajėgų lėktuvui žuvo visi keturi juo skridę įgulos nariai.

Dar trys kariuomenės pareigūnai žuvo birželį centriniame Bago rajone, kai karinis sraigtasparnis Mi-2 rėžėsi į kalno šlaitą ir užsidegė.

Nelaimės neaplenkė ir šalies komercinių oro linijų.

Didžiausia pastarųjų metų nelaimė įvyko 2012 metais, kai tūpdamas avariniu būdu 3 km nuo Heho oro uosto užsiliepsnojo oro bendrovės „Air Bagan“ lėktuvas. Per incidentą žuvo vienas lėktuvo keleivis ir kelyje orlaivio parblokštas motociklininkas.