Amerikos FTB Vengrijoje atidaro pirmą nuolatinį užsienio skyrių

 (1)
FTB skyrius veiks pagal sutartį, kurią praėjusį rugsėjį pasirašė FTB direktorius Louisas Freehas (Luisas Frihas) ir Vengrijos VRM.

"Šis skyrius bus Tarptautinės teisėsaugos akademijos patalpose, bet daugelį smulkmenų dar reikia suderinti", sakė AP Vengrijos nacionalinės policijos ryšių direktoriaus pavaduotojas Andrasas Rozsa (Andrašas Roža).

Pasak jo, atidarant FTB skyrių, siekiama geriau kovoti su rusų organizuotais nusikaltėliais, taip pat keistis informacija ir pinigų plovėjų, ginklų prekiautojų, klastotojų bei narkotikų kontrabandininkų išaiškinimo metodais.

Naujasis FTB skyrius Vengrijoje bus atidarytas šį pavasarį. Jame keturi FTB agentai dirbs kartu su vietos policija.

Pagal sutartį FTB agentai nebus įgalioti atlikti savo tyrimų ir negalės sulaikyti ar suimti įtariamųjų, sakė A. Rozsa.

FTB visame pasaulyje turi 38 skyrius, kuriuose agentai dirba, kaip JAV ambasadų teisiniai atašė. Šie pasiuntiniai palaiko ryšius su vietos policija, tačiau ji FTB prašymu atlieka pagrindinį darbą.

Be to, FTB agentai jau yra dalyvavę užsienyje atliekamuose tyrimuose kartu su vietos policija. Tačiau tai buvo tik laikinos užduotys, kurios apimdavo tik vieną bylą arba kelias susijusias bylas, pavyzdžiui, JAV bendrovės "Pan Am" lėktuvo sprogdinimą virš Škotijos Lokerbio miesto ar tragiškus išpuolius prieš JAV ambasadas Rytų Afrikoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Estija nesugebėjo išrinkti prezidento (9)

Estijos rinkikų kolegijai šeštadienį per antrąjį balsavimą nepavyko išrinkti prezidento Toomo Hendriko Ilveso įpėdinio, nes nei vienas kandidatas nesurinko paprastos balsų daugumos, todėl šis procesas gražinamas į parlamentą.

Buvęs Prancūzijos prezidentas lieka ligoninėje (1)

Buvęs Prancūzijos prezidentas Jacques'as Chiracas ligoninėje Paryžiuje tebegydomas nuo plaučių infekcijos, o jo žmona Bernadette (Bernadet) išleista po keturias dienas trukusio gydymo gydoma dėl „pervargimo“, šeštadienį pranešė šeimos nariai.

Estijos prezidento rinkimų Rinkikų kolegijoje pirmąjį ratą laimėjo A. Joksas ir S. Kallas (2)

Estijos rinkikų kolegija šeštadienį per prezidento rinkimų pirmąjį ratą, balsuodama už penkis kandidatus, daugiausiai balsų atidavė už teisininką Allarą Joksą ir pagrindinės valdančiosios Reformų partijos pirmininką Siimą Kallas, paskelbė pareigūnai.

Sirijos pajėgoms ir toliau intensyviai bombarduojant Alepą žuvo 25 žmonės (33)

Šeštadienį Sirijos ir Rusijos vykdomi intensyvūs oro antskrydžiai prieš sukilėlių valdomas rytų Alepo teritorijas pražudė mažiausiai 25 civilius, praneša stebėtojai.

Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį Rugsėjo 11-osios aukų artimiesiems paduoti į teismą Saudo Arabiją (33)

JAV Prezidentas Barackas Obama vetavo teisės aktą, leidžiantį rugsėjo 11-osios aukų šeimos nariams paduoti į teismą Saudo Arabiją, tačiau šis sprendimas gali sukelti neigiamą visuomenės reakciją ir Kongreso priekaištus.