Amerika prisiminė sprogdinimo Oklahomoje aukas

JAV prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) trečiadienį sakė, jog Amerika niekada neužmirš 168 žmonių, žuvusių per didžiausią šalies istorijoje teroro aktą - federalinės administracijos pastato Oklahoma Sityje sprogdinimą prieš penkerius metus.
Oklahoma City
"Mūsų žemė turi randų, likusių nuo kovos už laisvę, kurie amžiams lems Amerikos dvasią. Ši vieta taip pat yra šventa", sakė B. Clintonas ceremonijoje, skirtoje Oklahoma Sičio Nacionaliniam memorialui. Paminklas pastatytas toje vietoje, kur 1995 metų balandžio 19 dieną buvo susprogdintas Alfredo P. Murrah (Alfredo P. Maros) pastatas.

JAV prezidentas šią dieną pavadino atminimo ir atsinaujinimo diena.

"Žinau, kad pastarieji penkeri metai buvo nelengvi, bet viliuosi, kad jus guodžia mintis, jog Amerika tebėra su jumis ir to niekada nepamirš", pasakė jis.

Oklahoma City
Oklahoma City

Prezidentas padėkojo žuvusiųjų šeimoms, sprogdinimą išgyvenusiems žmonėms ir gelbėtojams už tai, kad jie "pasirinko viltį ir meilę, nepaisydami nevilties ir neapykantos".

Paminklas susideda iš juodu granitu iškloto baseino, dviejų bronzos sienų, simbolizuojančių minutes prieš ir po 9 valandos 2 minučių. Aukų atminimui yra 168 kėdės iš bronzos, stiklo ir granito, ant kurių išrašyti aukų vardai. Tarp jų yra 19 mažų kėdžių - žuvusių vaikų atminimui.

B. Clintonas sakė viliąsis, jog paminklas "amžinai primins visiems amerikiečiams apie visuotinį žmoniškumą ir pareigą ginti gyvybę, laisvę ir įstatymo valdžią".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (97)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (71)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (12)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (12)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.