Abu al Baraa, vadovavęs islamistų kovotojų atakai prieš dujų gavybos kompleksą Alžyro pietuose, kuri baigėsi daugelio įkaitų - užsieniečių ir alžyriečių - mirtimi, ir pats, kaip pranešama ketvirtadienį, buvo nukautas.
Abu al Baraa (kairėje)
© AFP/Scanpix

Apie įkaitų pagrobėjų vado mirtį pranešė Mauritanijos naujienų agentūra ANI, kuri dažnai perduoda patikimus su "al Qaeda" susijusių grupuočių pranešimus.

"Reikalaujame, kad Alžyro armija atsitrauktų iš rajono ir būtų galima pradėti derybas", - kiek anksčiau televizijai "al Jazeera" sakė Abu al Baraa. Trečiadienį kovotojai buvo paskelbę, kad įkaitais laiko 41 užsienietį.

Tačiau Alžyras pareiškė, kad nesiderės su "teroristais", ir jo pajėgos ketvirtadienį pradėjo dramatišką gelbėjimo operaciją, per kurią žuvo daugelis įkaitų.

Alžyras patvirtino, kad keli įkaitai žuvo ar buvo sužeisti. Pagrobėjai tvirtino, kad per antskrydį ir sausumos puolimą prieš dujų kompleksą Ain Amenase žuvo 34 įkaitai.

Islamistai nurodė, kad žuvo ir 15 jų kovotojų. Vienas užsienio diplomatas Alžyre patvirtino, kad gelbėjimo misija "įkaitams nesusiklostė labai gerai".

Kaip nurodo Mauritanijos naujienų svetainė "al Akhbar", Abu al Baraa buvo "vienas svarbiausių Mokhtaro Belmokhtaro brigados vadų".

Islamistų kovotojas veteranas M.Belmokhtaras - vienos akies netekęs alžyriečių džihadistas, turintis ryšių su "al Qaeda", - prisiėmė atsakomybę už šią ataką.

M.Belmokhtaras, kurį prancūzų žvalgyba praminė "Nesugaunamuoju" ir "Misteriu Marlboro" - dėl cigarečių kontrabandos, iki pastarojo meto buvo vienas "al Qaeda" islamiškajame Magribe" (AQIM) lyderių.

"Al Akbar" nurodė, kad Abu al Baraa taip pat "tikriausiai buvo Alžyro pilietis", kad jis gimė 8-ojo dešimtmečio pabaigoje ir tapo "Salafitų grupės pamokslavimui ir kovai" (GSPC) nariu.

Toje pačioje interneto svetainėje rašoma, kad jis padėjo ginkluotiems islamistams infiltruotis į Šiaurės Malį.

Alžyro dujų gamykloje yra "labai nedaug prancūzų", mažiausiai du jų - saugūs

Du į įkaitų dramą Alžyre patekę prancūzų darbuotojai saugiai "grįžo", penktadienį sakė Prancūzijos vidaus reikalų ministras Manuelis Vallsas, kuris pridūrė, kad toje gamykloje atakos metu dirbo "labai nedaug" prancūzų.

"Šioje ypač išsidriekusioje bazėje buvo labai nedaug prancūzų, - Prancūzijos radijui sakė ministras. - Turime naujienų iš tų dviejų (prancūzų), kurie grįžo. Dėl kitų dviejų, jei du kiti buvo, šiuo metu daugiau informacijos neturime ir viliamės daugiau (jos) gauti vėliau šį rytą", - pridūrė jis.

Alžyre "teroristinis incidentas" tęsiasi, sako Britanija

Didžioji Britanija penktadienį paskelbė, kad "teroristinis incidentas" Alžyro gamtinių dujų gamykloje, kur armijai puolant įkaitų pagrobėjus islamistus galėjo žūti dešimtys užsieniečių, tęsiasi.

"Teroristinis incidentas Alžyre vis dar tęsiasi", - sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovė, kuri pridūrė, kad britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas penktadienį pirmininkaus nepaprastųjų situacijų komiteto COBRA susirinkimui.

Britų ministras pirmininkas dėl Alžyro krizės atidėjo svarbią kalbą dėl santykių su ES

Britų ministras pirmininkas Davidas Cameronas dėl Alžyro įkaitų krizės atidėjo svarbią, penktadienį planuotą kalbą dėl Europos Sąjungos (ES) ir perspėjo, kad Didžioji Britanija turėtų nusiteikti "laukiančių blogų naujienų galimybei".

D.Cameronas turėjo nuvykti į Nyderlandus pasakyti ilgai lauktos kalbos dėl Britanijos santykių su Europos Sąjunga (ES), bet jo sekretoriatas paskelbė, kad dabar jis liks Londone ir dorosis su Alžyro krize.

Niūriame, per televiziją padarytame pareiškime D.Cameronas užsiminė, kad keli britai galėjo žūti per Alžyro armijos puolimą įkaitams iš islamistų BP valdomoje Ain Amenaso dujų verslovėje išvaduoti.

"Susiduriame su labai bloga situacija šiame BP dujų komplekse Alžyre. Kažkiek Britanijos piliečių buvo paimti įkaitais", - sakė ministras pirmininkas.

"Jau žinome apie vieną žuvusįjį. Alžyro ginkluotosios pajėgos jau atakavo šį kompleksą. Tai labai pavojinga, labai netikra, labai nestabili situacija ir aš galvoju, kad mes turime pasirengti laukiančių blogų naujienų galimybei", - nurodė jis.

Olandų premjeras Markas Rutte sakė "visiškai suprantantis" kalbos atidėjimą.

D.Cameronas turėjo pasakyti, kad Britanija gali pamažu išeiti iš ES, jeigu blokas neišspręs svarbių savo iššūkių.

Kaip rodo jo kalbos ištraukos, pateiktos žiniasklaidai prieš tai, kai ketvirtadienį kalba Amsterdame buvo atšaukta, D.Cameronas turėjo pasakyti, kad britai jau pavargsta nuo ES "demokratinės atskaitomybės trūkumo".

"Jei nespręsime šių iššūkių, pavojus yra tas, kad Europai nepasiseks ir britų žmonės lėtai judės išėjimo link, - sakoma D.Camerono kalbos tekste. - Nenoriu, kad taip nutiktų. Noriu, kad Europos Sąjunga būtų sėkmė ir noriu santykių tarp Britanijos ir ES, kurie mus laikytų joje".

D.Cameronas Amsterdame taip pat turėjo tvirtinti, jog daug Europos piliečių vis labiau galvoja, kad ES be jų sutikimo įveda skausmingas taupymo priemones, siekdama "gelbėti vyriausybes kitoje žemyno pusėje".

Britų ministro pirmininko kalbos ištraukose nėra daugelio laukto paskelbimo apie planus iš naujo derėtis dėl Britanijos narystės ES ir dėl naujų sąlygų pateikimo britų visuomenei referendume.

Naujas kalbos laikas ir vieta bus paskelbti "tinkamu laiku", sakė Dauningstrito atstovas.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

A. Kubilius prabilo apie spąstus, kurie gali sutrukdyti pasivyti ES pragyvenimo vidurkį (187)

Lietuvai pasivyti Europos Sąjungos (ES) pragyvenimo vidurkį gali sukliudyti vidutinių pajamų...

JAV karo laivo įgulai atsirūgo vizitas Klaipėdoje: sekso vakarėlis baigėsi skandalu (111)

Dar vasario pradžioje į Klaipėdą draugiško vizito užsukęs JAV karo laivas „ USS Hue City...

Prasta vasara smogė ne tik Palangos verslininkams (1)

Lietinga vasara problemų pridarė ne tik nuomojantiems kambarius pajūryje. Paslaugas kaimo turizmo...

V. Putinas spaudžia Baltarusiją dėl Baltijos šalių (269)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didina spaudimą Baltarusijai nukreipti naftos krovinių...

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio: formuojasi kilometrinės spūstys (9)

Greitkelyje Vilnius – Kaunas vilkikas nuvažiavo nuo kelio. Sprogus padangai jis atsidūrė...

A. Užkalnis. Blogybių šaknis yra dviratininkai (255)

Nežinau, ar jūs pastebėjote, bet mūsų vasarėjančioje Lietuvoje (iki kitų metų tikrai...

Ėmė griežčiau tikrinti remontuojamus kelius: už broką skyrė baudų (42)

Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos griežtina kokybės...

Išgelbėtas kajaku į Rusiją Juodąja jūra plaukęs mokslininkas (2)

Turkijoje buvo išgelbėtas keliautojas ir mokslininkas iš Rumunijos Chirazi Marianas, kuris...

Papildomi eksperimentai: D. Adomaičiui tenka galvoti ne tik apie Europos čempionatą

Nors dabar Dainiaus Adomaičio galvoje daugiausiai vietos užima mintys apie artėjantį Europos...

Jautrūs plaukai: patarimai jiems plauti

DELFI Stilius jau rašė, kas kiek dienų reikėtų plauti sausus ir riebius plaukus, tačiau žmones...