Albright siūlo "pakeisti Artimųjų Rytų peizažą"

Šios pastangos, sakė M. Albright, negali atstoti tiesioginių Izraelio ir arabų derybų. Nors jų derybininkai susiduria su kliūtimis, "tikime, kad taikos troškimas yra realus", sakė M. Albright. Europos ir kitų šalių pareigūnams M. Albright sakė, kad jų dalyvavimas konferencijoje "yra ženklas, kad šios šalys nėra vienintelės, norinčios eiti taikos keliu".

Jų derybos, sakė valstybės sekretorė, gali padėti "pakeisti regiono peizažą".

Į konferencijos delegatus kreipėsi ir Rusijos laikinasis prezidentas premjeras Vladimiras Putinas. Tarptautiniame forume jis dar kartą išnaudojo progą pateisinti Rusijos veiksmus Čečėnijoje.

Pirmadienio vakarą M. Albright, Rusijos užsienio reikalų ministras Igoris Ivanovas ir tuzinas kitų užsienio reikalų ministrų pietavo Jekaterinos Didžiosios pastatytuose rūmuose. Koncertuojant liaudies dainininkams, jie išgėrė šiek tiek degtinės.

M. Albright ir I. Ivanovas įsėdo į arkliais pakinkytas roges ir važiavo fakelais apšviestu apsnigtu keliu. Pusiaukelėje jie pasikeitė skrybėlėmis - M. Albright savo kaubojišką skrybėlę iškeitė į rusišką I. Ivanovo kailinę kepurę.

Maskvos konferenciją finansavo Rusija ir Jungtinės Valstijos. Konferencijoje dalyvauja Egiptas, Jordanija, Saudo Arabija, Tunisas, Palestiniečių autonomija ir Izraelis, taip pat Kanados, Europos Sąjungos, Japonijos, Kinijos, Šveicarijos ir Norvegijos atstovai.

Sirija ir Libanas šiuos susitikimus boikotavo.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (3)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (1)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.