Albright nesvarsto galimybės dalyvauti Čekijos prezidento rinkimuose

Remdamasis nenurodytais šaltiniais, žurnalas rašė, kad Čekijos prezidentas Vaclavas Havelas prieš pusantrų metų išsakė M. Albright pageidavimą, kad ji taptų jo įpėdine.

M. Albright neatmetė šio sumanymo. Tačiau V. Havelui ir kitiems Čekijos pareigūnams ji pareiškusi nieko nenuspręsianti, kol ateinantį sausį nepasitrauks visa Billo Clintono (Bilo Klintono) administracija, rašo "Time".

Valstybės departamento atstovas spaudai Jamesas Rubinas (Džeimsas Rubinas) pareiškė, kad aukšti Čekijos pareigūnai "kartas nuo karto" pasiūlydavo M. Albright tokią galimybę. Tačiau nors tai ir glostė jos savimeilę, ji šių siūlymų niekad rimtai nesvarstė.

Pasak J. Rubino, M. Albright "stengėsi atstovauti tik JAV - šaliai, kuri ją priėmė".

Po savaitės M. Albright vyks į Čekiją dalyvauti pirmojo Čekoslovakijos prezidento Tomašo Masaryko (Tomašo Masariko) 150 gimimo metinių minėjime. Ji taip pat susitiks su V. Havelu, premjeru Milošu Zemanu ir UR ministru Janu Kavanu.

M. Albright sklandžiai kalba čekiškai. Ji buvo dar kūdikis, kai jos tėvas diplomatas išvyko iš Prahos, bėgdamas nuo nacių, kurie įrašė jį į pasmerktųjų mirčiai sąrašą.

Karo metus M. Albright praleido Londone, o po to su šeima grįžo į Prahą. Tačiau 1948 metais jai vėl teko sprukti nuo komunistų. Galų gale ji apsigyveno JAV.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelyje stiprinamas saugumas, uždaromi keliai: ruošiamasi S. Pereso laidotuvėms (2)

Izraelyje stiprinamos saugumo pajėgos, uždaromi pagrindiniai keliai, ruošiantis penktadienį įvyksiančioms buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėms, į kurias turėtų atvykti daugybė pasaulio lyderių.

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (59)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (13)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.