Albright neigia, kad JAV nuolaidžiauja Putinui

 (1)
"Atrodo, egzistuoja nuomonė, kad (Billo) Clintono (Bilo Klintono) administracija pritaria prezidento pareigas laikinai einančiam Vladimirui Putinui ir nesiryžta kritikuoti rusų dėl Čečėnijos. Tačiau tiesa (nuo šio požiūrio) labai skiriasi", laikraščiui "Washington Post" rašė M. Albright.

"Nesvarbu, kokių susitarimų siekiame kitais klausimais. Turime parodyti Rusijai, kad šis karas turi būti baigtas politinėmis priemonėmis", rašoma toliau. Be to, pažymima, jog dabartinė Maskvos pozicija gali tik padidinti izoliaciją.

M. Albright sutiko, kad B. Clintonas ir kiti JAV pareigūnai V. Putiną laiko kompetentingu ir energingu, bet tai netolygu pritarimui.

V. Putinas tikriausiai laimės kovo 26 dieną vyksiančius Rusijos prezidento rinkimus.

JAV valstybės sekretorės nuomone, V. Putino biografija yra prieštaringa. Viena vertus, jis yra susijęs su ekonomikos reformatoriais, bet kita vertus, daug metų dirbo KGB ir kariauja Čečėnijoje.

"Nedaug pasiektume, jei dabar galutinai (dėl jo) nuspręstume. Mums teks susidurti su tuo, ką V. Putinas daro, o ne su tuo, ką jis galvoja", rašė M. Albright.

Pasak jos, Jungtinės Valstijos gerbia Rusijos teritorinį vientisumą ir neginčija teisės kovoti su terorizmu.

"Tačiau kai Rusijos veiksmai kritikuotini, švelnių žodžių nerenkame", pridūrė M. Albright.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (25)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (7)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.

Rusija nepaiso JAV perspėjimo: tęs bombardavimą Sirijoje (153)

Rusija ketvirtadienį pranešė tebetęsianti bombardavimo kampaniją Sirijoje, nepaisydama JAV perspėjimo, kad Vašingtonas nutrauks derybas dėl šio konflikto, jeigu Maskva nesustabdys Alepo puolimo.