„Al Qaeda“ lyderis Aimanas al-Sawahiri paskelbė apie naujo teroristų tinklo padalinio įsteigimą Indijos subkontinente.
© Reuters/Scanpix

Tikslas esą yra sukurti kalifatą Mianmare, Bangladeše ir dalyje Indijos, praneša agentūra AFP, remdamasi islamistų tinklapius stebinčia JAV organizacija „Site“.

Grupuotė pavadinimu „Kaidat al-Džihad“ pralauš dirbtines sienas tarp musulmonų gyventojų regione, trečiadienį paskelbtame įraše teigė E. al-Sawahiri.

„Šis dalinys suformuota ne dabar, o yra daugiau kaip dvejų metų palaimintų pastangų apjungti modžahedus Indijos subkontinente rezultatas“, - toliau kalbėjo teroristų vadeiva.

„Al Qaeda“ paragino musulmonų bendruomenę pradėti kovą su priešais. Naujosios grupuotės vadovu paskirtas pakistanietis islamistas Asimas Umaras. Realūs jos pajėgumai nežinomi.

Internete paskelbtame 55 minučių trukmės įraše A.al Zawahiri taip pat pakartojo ilgametę ištikimybę Afganistano Talibano lyderiui mulai Mohammadui Omarui, akivaizdžiai įgeldamas džihadistų judėjimui „Islamo valstybė“ (IS), siekiančiai perimti iš „al Qaeda“ tarptautinio islamistų kovotojų vėliavnešio statusą.

A.al Zawahiri sakė, kad grupuotės Indijos subkontinento „Al Qaeda“ (AQIS) įkūrimas yra džiugi žinia musulmonams „Birmoje, Bangladeše, Asame, Gudžarate, Ahmedabade ir Kašmyre“, pridūręs, kad naujoji grupuotė gelbės tų regionų musulmonus nuo neteisybės ir priespaudos.

Tikėtina, kad šis žingsnis yra A.al Zawahiri mėginimas susigrąžinti žinomumą savo grupuotei ir išnaudoti neramumus, vykstančius Kašmyre bei Mianmare.

„Tai darinys, suformuotas skleisti atgaivinančiojo imamo šeicho Osamos bin Ladeno, tegul Dievas būna jam maloningas, priesakams“, – pareiškė A.al Zawahiri, turėdamas omenyje savo pirmtaką, 2010 metais nukautą JAV specialiųjų pajėgų per reidą Pakistane.

Kovos su terorizmu ekspertai sako, kad senstantiems „al Qaeda“ lyderiams verbuojant naujus narius sunku varžytis su IS, kuri pritraukė daugybę jaunų kovotojų iš viso pasaulio ir užėmė dideles teritorijas abipus Irako ir Sirijos sienos.

„Islamo valstybės“ lyderis Abu Bakras al Baghdadi vadina save kalifu ir reikalauja visų pasaulio musulmonų lojalumo.

Ši grupuotė susipyko su A.al Zawahiri 2013 metais dėl savo plėtros Sirijoje, kur A.B.al Baghdadi sekėjai vykdė masines egzekucijas ir žudė savo priešus nupjaudami jiems galvas arba nukryžiuodami.

„Al Qaeda“ lyderio pranešimas gali būti laikomas ne vien netiesioginiu atkirčiu „Islamo valstybei“, bet ir iššūkiu Indijos premjerui Narendrai Modi.

Pastarasis politikas jau sulaukė kritikos dėl to, jog nepasmerkė kelių antimusulmoniškų incidentų, sustiprindamas nuogąstavimus, kad premjerą palaikantys hinduistų nacionalistai gali pakurstyti religinę nesantaiką Indijoje, kurioje hinduistai sudaro gyventojų daugumą.

Nors „al Qaeda“ regione abipus Afganistano ir Pakistano sienos jaučiasi kaip namuose dėl savo ryšių su įtakingais vietos veikėjais ir ilgos veiklos tame regione, palyginti su vietos kovotojų grupuotėmis, šis tinklas yra nereikšmingas pagal kovotojų skaičių ir vietos reikalų išmanymą.

A.al Zawahiri pranešime neminima „Islamo valstybė“ arba A.B.al Baghdadi, tačiau panašu, jog jo siunčiama žinia yra nukreipta prieš tos grupuotės pastangas administruoti Irake ir Sirijoje užgrobtas teritorijas.

IS ėmėsi kurti realią valstybę, ko niekada nemėgino daryti „al Qaeda“ pagrindiniai lyderiai, tradiciškai mieliau rinkdavęsi regzti sudėtingas atakas prieš taikinius Vakarų šalyse.

Indijoje gyvena apie 175 mln. musulmonų - ši 15 proc. šalies gyventojų sudaranti konfesinė grupė yra trečioji pagal dydį islamo išpažinėjų bendruomenė pasaulyje.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (355)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Pramogos Palangoje, kurios patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (61)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (4)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (57)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (302)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (8)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (30)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...