AIDS išplitimas Latvijoje pranoksta statistiką

Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) ir AIDS išplitimas Latvijoje, galimas dalykas, 2-3 kartus pranoksta oficialius duomenis, pripažino trečiadienį interviu Latvijos radijui Latvijos AIDS profilaktikos centro direktorius Andris Ferdatas.
Jis nurodė, kad dabar ŽIV plinta vis greičiau, ir tokia tendencija pavojinga. Anksčiau šalyje kasmet užsikrėtusiųjų ŽIV padaugėdavo keliais žmonėmis, o 1985 metais buvo užregistruota jau 146 nauji atveji, 1999 metais - 241, o per 4 šių metų mėnesius - daugiau kaip 100. Šiemet taip pat užregistruota 11 naujų sergančiųjų AIDS, 3 mirė.

Iš viso Latvijoje dabar užregistruoti 604 užsikrėtusieji ŽIV ir 59 sergantieji AIDS, 17 žmonių mirė.

Siekiant aktyviau kovoti su šia problema, trečiadienį ir ketvirtadienį Rygoje vyksta tarptautinė konferencija, kurioje svarstoma, kaip apriboti ŽIV ir AIDS plitimą Baltijos jūros regione. Konferencijoje numatoma pasirašyti Baltijos šalių deklaraciją dėl priemonių ŽIV ir AIDS plitimui sustabdyti.

Siekdamos užkirsti kelią ŽIV ir AIDS plitimui, Baltijos šalys ir Rusija ketina parengti bendradarbiavimo planą. Numatoma susitarti taip pat dėl bendradarbiavimo su kitomis Baltijos jūros regiono šalimis bei organizacijomis.

Konferenciją rengia Latvijos gerovės ministerija, JT vystymo programa (UNDP), JT kovos su AIDS programa (UNDCP) ir kitos organizacijos.

Tai bus jau antroji tarptautinė konferencija, skirta ŽIV ir AIDS problemoms Baltijos jūros regione. Pirmoji įvyko pernai Helsinkyje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (48)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (98)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (64)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (191)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.