Afganistano opozicija neigia dalyvavusi lėktuvo pagrobime

Opozicijos vadovo Ahmado Šaho Masudo (Ahmad Shah Masood) atstovas dr. Abdula (Abdullah) naujienų agentūrai "Reuters" palydoviniu telefonu sakė, jog opozicija smerkia pagrobimą bei neigia, jame dalyvaujanti. Pranešama, kad lėktuvas šiuo metu vyksta į Maskvą.

Iš Kabulo į Mazari Šarifo miestą Afganistano šiaurėje turėjęs skristi lėktuvas dingo, pakilęs iš Afganistano sostinės oro uosto. Vėliau Talibanas pranešė, jog jis paslaptingai nutūpė Uzbekistano sostinėje Taškente.

Pasak Abdulos, jis susisiekęs su Uzbekistano valdžia, su kuria opozicija palaiko gerus santykius, ir sužinojo, kad trumpo sustojimo metu iš lėktuvo buvo paleista 10 keleivių.

Abdulos žiniomis, tarp jų buvo tiek vyrų, tiek moterų, vaikų bei pagyvenusių žmonių. Daugiau informacijos jis nesuteikė.

A.Š. Masudas kovoja prieš Talibaną nuo 1996 metų, kai šis užgrobė valdžią. Opozicinė sąjunga kontroliuoja maždaug 10 proc. šalies teritorijos, likusią - Talibanas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpo akistata: prasidėjo viską lemiantys debatai (17)

Niujorke vyksta dviejų kandidatų į JAV prezidento postą H. Clinton ir D. Trumpo dvikova. Pirmieji iš trijų suplanuotų JAV kandidatų televizijos debatų prasidėjo 21 val. vietos laiku (4 val. Lietuvos).

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.