Afganistane nužudyti aštuoni didžiausios JAV karinės bazės sargybiniai

 (5)
Afganistane užpuolikai nužudė aštuonis sargybinius afganus, dirbusius didžiausioje amerikiečių bazėje šioje šalyje, antradienį pranešė pareigūnai. Sargybiniai iš pasalų buvo užpulti netoli Bagramo bazės į šiaurę nuo Kabulo, vėlai pirmadienį, kai kolona važiavo namo, sakė rajono gubernatorius Abdul Shakooras Quddusi.
© AP / Scanpix

„Jie visi buvo vietos gyventojai, dirbę sargybiniais Bagrame“, – sakė jis ir pridūrė, kad dar du sargybiniai buvo sužeisti.

Atsakomybės už išpuolį kol kas niekas neprisiėmė. Tačiau Talibanas šiuo metu intensyvina išpuolius visoje šalyje, be to, pozicijas joje stiprina džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Melsvasis ryklys sukėlė paniką Maljorkos paplūdimyje (5)

Sugautas melsvasis ryklys, savaitgalį prie Maljorkos pakrantės sukėlęs paniką. Baiminantis ryklio buvo netgi uždaryti paplūdimiai ir evakuoti žmonės.

Vyriausiasis G. Soroso sūnus traukiasi iš Soroso fondo prezidento pareigų (9)

Vyriausiasis milijardieriaus George'o Soroso sūnus Robertas Sorosas nusprendė pasitraukti iš turto fondo „Soros Fund Management“ prezidento pareigų, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Mosule liko tik keli šimtai IS kovotojų (12)

Mūšis dėl visiško Irako Mosulo miesto kontrolės susigrąžinimo iš „Islamo valstybės“ (IS) bus baigtas po kelių dienų, nes IS kovotojų bandymas pasipriešinti buvo nesėkmingas, naujienų agentūrai „Reuters“ pirmadienį sakė Irako generolas.

JAV Aukščiausiasis teismas leido dalinai įsigalėti D. Trumpo kelionių draudimui iš musulmoniškų šalių (4)

Aukščiausiasis teismas iš dalies atnaujino Jungtinių Valstijų prezidento Donaldo Trumpo draudimą musulmonams iš šešių šalių atvykti į JAV. Tai reiškia, kad jokių ryšių Jungtinėse Valstijoje neturintiems piliečiams iš šešių šalių, kuriose didžioji dalis gyventojų - musulmonai, nuo šiol bus draudžiama atvykti į JAV, informuoja „The Telegraph“.

Britų premjerės pasirinkta partnerė DUP vertinama prieštaringai (1)

Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), kuri pirmadienį pasirašė susitarimą su konservatoriais, leidžiantį britų premjerei Theresai May išlikti valdžioje, kai kam kelia nerimą dėl savo pažiūrų ir bauginančios praeities.