A. Merkel ragina bendradarbiauti su Rusija kovoje su islamistiniu terorizmu

 (25)
Vokietijos kanclerė Angela Merkel šeštadienį teigė, kad nors Europos ir Rusijos santykiai tebekelia iššūkių, yra svarbu bendradarbiauti su Rusija kovojant su islamistiniu terorizmu, praneša naujienų agentūra „Reuters".
Angela Merkel
© AFP / Scanpix

„Bendra kova su islamistiniu terorizmu yra viena tų sričių, kur mūsų interesai sutampa ir kur galime bendradarbiauti", - susirinkusiesiems Miuncheno saugumo konferencijoje sakė ji. Jų gretose buvo ir JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as.

A. Merkel, kritiškai vertinusi prezidento Donaldas Trumpas įsakymu JAV taikytą draudimą į šalį atvykti septynių daugiausiai musulmoniškų šalių piliečiams, pabrėžė, kad islamas pats savaime nėra terorizmo šaltinis. Ji teigė, kad į kovą su islamistiniu terorizmu yra itin svarbu įtraukti musulmonų bendruomenes.

Vokietijos kanclerė taip pat pridūrė, kad vis stiprėjant JAV lyderių spaudimui didinti karines išlaidas, Vokietija imsis visų įmanomų priemonių, kad NATO numatytą tikslą gynybai skirti 2 proc. BVP pasiektų iki 2024 metų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Ispanijos VRM parodė, kaip sulaikomas islamistų verbuotojas

Penktadienį Ispanijos vidaus reikalų ministerija paskelbė apie šalies policijos sulaikytą marokietį, kuris, naudodamasis korporatyviniu tinklu padėjo vykdyti islamistiškai nusiteikusių savanorių verbavimo operacijas. Verbavimo operacijų tikslas – telkti tokių teroristinių grupuočių kaip „Islamo valstybė“ ir „Islamiškojo Magribo „Al Qaeda“ (AQIM) pajėgas.

A. Merkel kol kas nemato jokio „proveržio“ dėl „Brexit“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel penktadienį pareiškė, kad Didžiosios Britanijos ministrės pirmininkės Theresos May pažadas iš karto neišvaryti ES piliečių, yra „gera pradžia, bet dar ne proveržis“.

JAE įspėja Katarą dėl „galutinių skyrybų“ (2)

Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) paragino Katarą „rimtai“ vertinti kaimyninių arabų valstybių pateiktą reikalavimų sąrašą. Priešingu atveju „skyrybos bus galutinės“, - penktadienį tviteryje įspėjo JAE užsienio reikalų ministras Anwaras Gargashas, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Islamo valstybės vaizdo įraše užfiksuoti Mosulo minareto griūvėsiai

Islamo valstybė paskelbė vaizdo įrašą, kuriame matomi džihadistų trečiadienį susprogdinto žymiojo Mosulo pasvirusio minareto ir šalia jo stovėjusios mečetės griuvesiai. Šioje mečetėje savo vienintelį viešą pasirodymą 2014-aisiais surengęs džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS) lyderis Abu Bakras al Baghdadi pasiskelbė „kalifu.

Pirmoji D. Trumpo žmona nebenori tapti JAV ambasadore Čekijoje (5)

Pirmoji Amerikos prezidento Donaldo Trumpo žmona Ivana Tramp, kuri yra čekų tautybės, nebeketina tapti JAV ambasadore Prahoje. Tai penktadienį pranešė laikraštis „Lidove Noviny“, kuris remiasi Čekijos prezidentu Milošu Zemanu.