A. Gore padarė šuolį pergalės link

A. Gore nugalėjo B. Bradley 12-oje iš 16-os antradienį įvykusių pirminių rinkimų bei partinių susirinkimų. Jis pelnė palankumą daugumos iš 1 315 delegatų, kurie vėliau balsuos už jį, skiriant partijos kandidatą į prezidentus. Tapęs demokratų kandidatu, lapkričio mėnesį vyksiančiuose prezidento rinkimuose A. Gore greičiausiai varžysis su respublikonu Teksaso gubernatoriumi George W. Bushu (Džordžu Bušu) jaunesniuoju.

"Mano draugai, ši diena ne veltui vadinama "superantradieniu"", sakė A. Gore jį sveikinusiems rėmėjams per pergalės mitingą Tenesio valstijoje. Jis negailėjo pagyrų B. Bradley, kuris artimiausiomis dienomis turėtų pasitraukti iš kovos.

A. Gore nugalėjo B. Bradley Kalifornijoje, Niujorke ir Ohajuje - trijose valstijose, kuriose buvo varžomasi dėl didžiausio delegatų skaičiaus. Jis pranoko B. Bradley net Misūrio valstijoje, kur šis buvęs senatorius ir profesionalaus krepšinio žvaigždė gimė ir užaugo.

Remiantis neoficialiais CNN duomenimis, A. Gore užsitikrino 1 294 delegatų balsus, o B. Bradley - 380 balsų. Tad A. Gore gerokai priartėjo prie magiškojo 2 168 delegatų skaičiaus, būtino užsitikrinti savo partijos nominaciją.

"Jis laimėjo, aš pralaimėjau", paprastai pareiškė B. Bradley per mitingą Niujorke. "Rytoj aš pasikonsultuosiu su rėmėjais visoje šalyje, kad sužinočiau jų nuomonę ir gaučiau patarimą, ir netrukus paskelbsiu savo planus", sakė kandidatas.

Pradinis balsų skaičiavimas rodo, kad Niujorke A. Gore nugalėjo B. Bradley santykiu 2-1, Ohajuje - 3-1, o Džordžijoje - 4-1. Be to, A. Gore iškovojo tvirtas pergales Merilende ir Šiaurės Dakotoje, taip pat Masačūsetse, Meine, Vermonte, Konektikute ir Rod Ailende.

Rezultatų iš Vašingtono, Havajų, Aidaho ir Amerikos Samojos buvo laukiama anksti trečiadienio rytą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Seišelių Salų prezidentas (1)

Antradienį Seišelių Salų Respublikos prezidentas Jamesas Alixas Michelis pareiškė atsistatydinąs. Kaip pranešė Seišelių naujienų agentūra, šių metų spalio 16 d. valstybės vadovo pareigas pradės eiti viceprezidentas Danny Faure.

Iš ES bėgančiai Britanijai žada geresnę ateitį: jai seksis geriau nei kontinentinei Europai (5)

Leidybos milžinės „Axel Springer“ vykdomasis vadovas Mathiasas Doepfneris teigė matantis, kad Jungtinė Karalystė (JK) linksta prie laisvesnio į rinką orientuoto modelio, kuris galėtų tapti itin patrauklia Europos Sąjungos (ES) alternatyva.

Angoloje sudužo „Chevron“ sraigtasparnis (1)

Angoloje sudužo į naftos verslovę pakrantėje skrisdamas sraigtasparnis, žuvo keturi žmonės, pranešė firma „Chevron“.

Kalifornijoje siautėjantis gaisras verčia evakuotis žmones

Kalifornijoje dėl nesiliaujančių krūmynų gaisrų, keliančių grėsmę atokioms Santa Kruso kalnų bendruomenėms, savo namus turėjo palikti dar daugiau žmonių.

Po ginčijamos pergalės rinkimuose prisaikdintas Gabono prezidentas (1)

Gabone antradienį prisaikdintas prezidentas Ali Bongo, šalies aukščiausiajam teismui kontroversiškai įvertinus jo pergalę ir pratęsus jo šeimos valdžią šioje naftos turtingoje valstybėje jau penktą dešimtmetį.