A. Babickis kaltina Rusijos specialiąsias tarnybas

"Tai blogai suplanuota akcija, greičiausiai FST (Federalinės saugumo tarnybos). Aš neturiu patikimų įrodymų, tačiau daug argumentų paremia šią versiją", sakė "Laisvės" korespondentas.

Jo nuomone, tai buvo "keršto akcija". "Šiandien nepriklausomo žurnalisto veikimo galimybės Rusijoje labai apribotos, ypač, kai jis gilinasi į tokį necivilizuotą karą, koks vyksta Čečėnijoje", sakė A. Babickis.

Jis pranešė, kad po savo pakeitimo į Rusijos karius buvo "Adamo Denijevo rankose". "Kiek žinau, jis glaudžiai susijęs su specialiomis tarnybomis ir vadovauja judėjimui "Adamala", pridūrė žurnalistas.

Pasakodamas apie savo buvimą Grozne per sausio mėnesio bombardavimą, A. Babickis pareiškė, kad mieste vyko "planingas visų ir visko naikinimas".

A. Babickis patvirtino, kad Čečėnijos Naurio rajono Černokozovo tardymo izoliatoriuje jo nemušė. "Su manimi buvo elgiamasi visai padoriai. Mane saugojo du čečėnai", sakė jis.

"Laisvės" korespondentas sakė, kad po pakeitimo jis buvo nežinomoje gyvenvietėje. Žmonės, bendravę su A. Babickiu, siūlė jam kelis jo likimo sprendimo variantus, įskaitant iškeitimą į čečėnų įkaitus, taip pat siūlė sumokėti 2 mln. dolerių išpirką. Tačiau, A. Babickio nuomone, "šiems žmonėms pinigai ne itin rūpėjo".

Į Machačkalą A. Babickį vežė vasario 23-ąją - "dieną, kai visuose postuose buvo sustiprintas budėjimas". Tačiau niekas nesustabdė nei mašinos, kuria jis važiavo, nei jį vežusių žmonių.

Iš Čečėnijos A. Babickį išvežė į Machačkalą (Dagestanas). Iš ten praktiškai iš karto - į Rusijos ir Azerbaidžano pasienį. Apie buvimą pasienyje, A. Babickio žodžiais, reikia pakalbėti atskirai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (8)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.

Belgija: policija sulaikė nužudyto džihadisto seserį (1)

Belgijoje buvo suimta pernai metais per antiteroristinį reidą nužudyto džihadisto sesuo, jai pareikšti kaltinimai teroristine veikla. Pirmadienį tai pranešė prokuroras, skelbia naujienų agentūra AFP.