A. Babickis interviu NTV pasakoja apie kankinimus Černokozovo izoliatoriuje

 (3)
"Ten (Černokozove) galima rasti viską, ką skaitome apie Stalino laikų koncentracijos stovyklas, viską, ką žinome apie vokiečių stovyklas", sakė A. Babickis, naktį iš Machačkalos grįžęs į Maskvą.

Sausio mėnesį "Laisvės" radijo korespondentas dvi savaites buvo laikomas Černokozovo tardymo izoliatoriuje, įtariant jį dalyvavimu neteisėtuose ginkluotuose būriuose. Vasario pradžioje žurnalistas buvo išmainytas į kelis belaisvius rusų kariškius, ir po to žinių apie jo buvimo vietą nebuvo daugiau kaip mėnesį. Vasario 24 dieną A. Babickį Machačkaloje sulaikė OMONas.

Pažymėjęs, kad pats nebuvo kankinamas ir iš jo nebuvo tyčiojamasi taip, kaip iš kitų, A. Babickis pažymėjo, kad kelių smūgių guminėmis lazdomis Černokozove "negalima palyginti su kankinimais, kuriuos ištisą parą patiria čečėnai - tie, kuriuos įtaria bendradarbiavimu su neteisėtais ginkluotais būriais, arba tie, iš kurių reikia išgauti kokius nors parodymus".

Taip, jo žodžiais, sausio 19 ar 20 dieną "kankino moterį", sausio 21 dieną "kelias valandas kankino vyrą".

"Kankinimų asortimentas buvo pats įvairiausias, - tvirtino A. Babickis. - Sakykim, į mūsų kamerą porą kartų paleido "čeriomuchą" (rus. ašarines dujas)... Tačiau "čeriomucha" - ne pats baisiausias dalykas, patikėkite, mačiau žmones, sumuštus pačiu žvėriškiausiu būdu, su mėlynomis nugaromis".

"Laisvės" korespondento teigimu, tokį Aslambeką Šaripovą iš Katyr Jurto "mušė be perstojo", "mušė planingai: jį iškviesdavo rytą, dieną, vakarą".

Tačiau, A. Babickio žodžiais, "mano išlaisvinimo metu mušimai baigėsi".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Didžiausia H. Clinton bėda: gebėjimas ją nuslėpti nulems JAV ateitį (4)

Iki Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento rinkimų likus kiek mažiau nei dviem mėnesiam, viso pasaulio žiniasklaidoje netyla kalbos apie du realiausius pretendentus užimti galingiausios pasaulio valstybės vadovo postą – Hillary Clinton bei Donaldą Trumpą.

Efektingi lėktuvų ir parašiutininkų pasirodymai Šiaurės Korėjoje

Sekmadienį, rugsėjo 25 d., Vonsane, Šiaurės Korėjoje baigėsi dvi dienas trukęs oro pasirodymams skirtas renginys. Susirinkusi publika neliko abejinga gimtosios šalies ir užsienio sportininkų demonstruojamiems triukams.

Kanadoje viešintys Princas Williamas ir Kate apsilankė Vankuveryje

Sekmadienį, rugsėjo 25 d. Didžiosios Britanijos princas Williamas ir jo žmona Kate atskrido lėktuvu su plūdėmis į Britų Kolumbiją. Tai oficialaus jų vizito į Kanadą dalis.

Sirijos Alepo mieste - nauji antskrydžiai (10)

Sukilėlių kontroliuojami Sirijos Alepo miesto kvartalai pirmadienį vėl buvo atakuojami iš oro. Rusijos ir Sirijos karo lėktuvai nuo vidurnakčio surengė „dešimtis" antskrydžių prieš rytinę Alepo dalį, pranešė Sirijos žmogaus teisių stebėsenos biuras, kuriuo remiasi agentūra AFP.

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių (1)

Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.