A. Babickis gyvas ir yra Čečėnijoje

Kalbėdamas penktadienį spaudos konferencijoje pasibaigus susitikimui su Europos tarybos žmogaus teisių komisaru Alvaro Gil-Roblesu (Alvaru Chil-Roblesu). I. Ivanovas negalėjo atsakyti į žurnalistų klausimą, ar atitinka tikrovę neseniai Maskvoje Didžiosios Britanijos URM vadovo Robino Cooko (Robino Kuko) pareiškimas, kad A. Babickis yra Čečėnijos kalnų rajonuose pas taikius gyventojus.

R. Cookas tada sakė, kad tai jam pranešė laikinasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Aš buvau laikinojo Rusijos prezidento Vladimiro Putino susitikime su R. Cooku, bet neatsimenu, kad ten būtų buvę kalbėta apie tokius taikius gyventojus. Reikia patikrinti vertimą, sakė I. Ivanovas.

I. Ivanovas taip pat parnešė, kad karinė prokuratūra tiria parodytą vaizdo juostą, kurioje nufilmuoti neva Rusijos kareivių sušaudyti čečėnų kovotojai.

"Kol tyrimas nesibaigė, daryti išvadas per anksti", pažymėjo URM vadovas.

Drauge jis pabrėžė, jog "jokių užsienio stebėtojų kviesti į šį tyrimą neplanuojama".

Savo ruožtu spaudos konferencijoje dalyvavęs A. Gil-Roblesas buvo patenkintas, kad Rusija pradėjo tyrimą, "siekdama surasti kaltininkus, jei tokių yra".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (5)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.

Belgija: policija sulaikė nužudyto džihadisto seserį (1)

Belgijoje buvo suimta pernai metais per antiteroristinį reidą nužudyto džihadisto sesuo, jai pareikšti kaltinimai teroristine veikla. Pirmadienį tai pranešė prokuroras, skelbia naujienų agentūra AFP.

Konfliktas Sirijoje: negalime būti tikri, ką remiame ir ką bombarduojame (44)

Šių metų pradžioje „Islamo valstybės“ kovotojai artėjo prie Deir Ezoro miesto ir atrodė, kad tuoj prasidės šturmas, leidinyje „The Spectator“ rašo BBC žurnalistas Paulas Woodas. Deir Ezoras atsilaikė, tačiau 100 000 apsuptyje atsidūrusių jo gyventojų gyvena pusbadžiu, palaikomi tik režimo, Rusijos ir Jungtinių Tautų siuntomis, kurios numetamos iš lėktuvų.

M. Draghi: Jungtinės Karalystės pasitraukimas iš ES neturi kelti grėsmės Europos rinkos vientisumui

Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) neturi kelti grėsmės bendros Europos rinkos vientisumui, pirmadienį pareiškė Europos centrinio banko prezidentas Mario Draghi, kalbėdamas Europos Parlamento (EP) Ekonomikos ir pinigų politikos (ECON) komitete.

Hiustone parduotuvių rajone šaudęs vyras negyvas, sužeisti 9 žmonės (2)

Teksaso valstijos Hjustono mieste pirmadienio rytą per šaudymą parduotuvių rajone sužeisti devyni žmonės, vieno būklė kritiška, pranešė pareigūnai.