A. Babickio žmona prašo miliciją ieškoti jos vyro

"Rusijos vidaus reikalų ministras Vladimiras Rušaila, sakoma L. Babickajos pareiškime, visą atsakomybę už mano vyro A. Babickio mainus į kareivius prisiėmė savo žinybai". Remdamasi Rusijos Federacijos milicijos 10 straipsniu, A. Babickaja prašo imtis priemonių, kad būtų paskelbta jos vyro kaip dingusio be žinios paieška.

"Gynėjai patenkinti, jog Maskvos milicija pasielgė pagal įstatymą, priimdama L. Babickajos pareiškimą, ir tikisi, kad per paiešką operatyvinių darbuotojų bus apklausti visi tie viršininkaujantys asmenys, kurie ilgai mus vedžiojo už nosies", pareiškė "laisvės" radijui A. Babickio advokatas Genris Reznikas.

"Būtina paskelbti Babickio paiešką, bet ne kaip žmogaus, vengiančio atvykti apklausai, kaip kad pagrasino prokuroras Biuriukovas, o kaip dingusio be žinios", pabrėžė advokatas.

A. Babickį sausio viduryje sulaikė federalinės pajėgos išeinantį iš Grozno, vėliau vasario 3 dieną jis buvo perduotas čečėnų kovotojams mainais į penkis Rusijos kareivius, kaip buvo paskelbta, savo noru.

Vasario 13 dieną VRM vadovas Vladimiras Rušaila, kalbėdamas televizijos laidoje "Veidrodis" pareiškė, kad sprendimą dėl žurnalisto A. Babickio mainų priėmė vienas jo pavaldinių - vietos vidaus reikalų institucijų vadovas. Ministras taip pat sakė "normaliai" vertinąs šį savo pavaldinio sprendimą.

Vasario 14 dieną šaltiniai teisėsausgos institucijose agentūrai "Interfax" pranešė, jog jeigu A. Babickis neatsilieps į prokuratūros šaukimą atvykti į apklausą, jam už akių bus pateiktas kaltinimas bendradarbiavus su neteisėtomis ginkluotomis formuotėmis, o jeigu jis išvyks į užsienį, bus duotas leidimas jį suimti per Interpolą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Trys Paryžiaus teroristai grįžo iš Sirijos į Europą per Vengriją

Trys teroristai mirtininkai, surengę išpuolius Paryžiuje praėjusių metų lapkritį, grįžo į Europą po karo veiksmų Sirijoje vadinamuoju Balkanų maršrutu per Serbijos ir Vengrijos sieną. Tai antradienį pranešė laikraštis "Magyar Idok".

Turkijoje dėl nesėkmingo perversmo atleisti 87 žvalgybos agentūros darbuotojai (1)

Turkija dėl įtariamų ryšių su nesėkmingu liepos 15-osios bandymu įvykdyti perversmą atleido 87 žvalgybos agentūros darbuotojus, antradienį pranešė valstybinė žiniasklaida.

Rusija neigia Islandijos kaltinimus apie pavojingą bombonešio priartėjimą (6)

Maskva antradienį atmetė pranešimus apie Rusijos oro pajėgų bombonešių pavojingą priartėjimą prie Islandijos civilinio lainerio.

Žinomas režisierius: JAV prezidentą tenka rinkti iš „karo kurstytojos ir pamišėlio“ (11)

Amerikiečiams tenka nemalonus pasirinkimas per prezidento rinkimus balsuoti arba už „karo kurstytoją“ Hillary Clinton, arba už „pamišėlį“ Donaldą Trumpą, interviu, kurį pirmadienį parodė Šveicarijos televizija, sakė režisierius ir isteblišmento kritikas Oliveris Stone'as.

Osle – apgailėtinomis sąlygomis gyvenančių benamių iš Rytų Europos stovykla (21)

Šiaurinėje Oslo dalyje esančiame rajone – išdygęs palapinių miestelis, lauko kėdės, mediniai stalai ir šiukšlių krūvos. Ten lankantis tenka atidžiai dairytis, jei nenori įlipti į žmonių išmatas. Čia apie 20 žmonių gyvena sąlygomis, kurias dauguma pavadintų žeminančiomis ir apgailėtinomis, rašo Ronnie Baraldsnesas iš TV2.