2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.
Sočis
© RIA/Scanpix

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
Registruoti (1) Anonimiški (147)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Juodkalnijoje per sprogimą ginklų gamykloje žuvo žmogus

Vienas žmogus žuvo, o dar septyni buvo sužeisti per sprogimą, kuris sekmadienį nugriaudėjo šveicarams priklausančioje ginklų gamykloje Juodkalnijoje, pranešė policija.

Lenkijai – Rusijos kaltinimai dėl paminklų (52)

Rusijos užsienių reikalų ministerija (URM) apkaltino Lenkiją „pradėjus karą dėl paminklų” po to, kai Nova Soli mieste Lubusko vaivadijoje buvo nugriautas paminklas II-ojo pasaulinio karo didvyriams, „simbolizuojantis lenkų ir sovietų karių ginklo brolybę”. Rusijos URM tai pavadino „atvirai nedraugišku žingsniu”, informuoja TVN24.

Į UNESCO paveldo sąrašą įtraukti Šampanės ir Burgundijos vynuogynai (1)

Istoriniai vynuogynai, vyno rūsiai ir šampano ūkiai, kuriuose gaminami garsiausi pasaulio putojantys vynai, šeštadienį buvo įtraukti į Jungtinių Tautų (JT) švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) pasaulio paveldo sąrašą.

Vokietijos euroskeptiška partija išsirinko naują griežtosios (8)

Vokietijos prie eurą nusistačiusi partija „Alternatyva Vokietijai“ (AfD) šeštadienį išsirinko naują lyderę iš savo dešiniojo sparno, pakeisiančią partijos įkūrėją Berndą Lucke.

JAV paradais ir saliutais pažymėjo Nepriklausomybės dieną (18)

Šeštadienį amerikiečiai 293-iąjį kartą pažymėjo svarbiausią nacionalinę šalies šventę - Nepriklausomybės dieną. Šia proga visuose dideliuose Amerikos miestuose buvo surengti paradai, koncertai ir saliutai.