2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.
Sočis
© RIA/Scanpix

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Respublikonų partijos kandidatas Ch. Christie traukiasi iš kovos dėl prezidento posto

Naujajame Hampšyre mažo rinkėjų palaikymo sulaukęs Respublikonų partijos kandidatas Chrisas Christie nusprendė pasitraukti iš kovos dėl prezidento posto, skelbia BBC.

Rusija dėl M. Chodorkovskio kreipėsi į Interpolą (40)

Rusija kreipėsi į Interpolą ir paskelbė tarptautinę buvusio naftos magnato Michailo Chodorkovskio paiešką, tirdama 1998 metais įvykdytą vieno Sibiro miesto mero nužudymą, ketvirtadienį pranešė Rusijos tyrimų komitetas atstovas Vladimiras Markinas.

Šaltinis: Rusija pateikė pasiūlymą dėl Sirijos (193)

Kaip naujienų agentūrai „Reuters“ papasakojo vienos iš Vakarų valstybių valdininkas, Rusija siūlo nuo kovo 1 d. skelbti ugnies nutraukimo režimą Sirijos teritorijoje.

Švedijos parlamentas nepritarė siūlymui atimti pilietybę iš nuteistų teroristų (18)

Švedijos įstatymų leidėjai trečiadienį balsuodami dėl naujo antiteroristinio įstatymo atmetė ultradešiniųjų partijos pateiktą siūlymą atimti pilietybę iš asmenų, pripažintų kaltais dėl terorizmo.

Italijoje suimtas dvasininkas, įtariamas 30 mln. eurų išviliojimu (4)

Italijos pareigūnai trečiadienį pranešė suėmę į pensiją išėjusį dvasininką, įtariamą slapta iš investuotojų išviliojusį 30 mln. eurų, kurie neva turėjo būti skirti humanitarinės pagalbos fondui įkurti.