2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.
Sočis
© RIA/Scanpix

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Las Vegaso mafijos muziejuje – ekspozicija, korupcijos skandalų purtomai FIFA

Las Vegase esančiame mafijos muziejuje antradienį, rugsėjo 1-ąją, pristatyta nuolatinė ekspozicija, skirta FIFA klestinčiai korupcijai.

Per pasalą Rytų Ukrainoje žuvo du civiliai (2)

Du žmonės žuvo, dar šeši buvo sužeisti per pasalą, į kurią pateko Ukrainos kariuomenės automobilis netoli separatistų kontroliuojamo Luhansko miesto, pranešė Kijevo pareigūnai, kuriais remiasi BBC.

JAV jūrų pėstininkai treniruojasi kautis mūšio mieste sąlygomis

Jungtinių Valstijų jūrų pėstininkai Jūrų pėstininkų poligono kovų centre Kalifornijos dykumoje dalyvavo miesto kovų pratybose.

Pabėgėliai: bijome, kad vieną dieną viskas pasikeis papildyta (9)

Apie 100–150 migrantų trečiadienio rytą surengė demonstraciją prie pagrindinės Budapešto traukinių stoties, kai policija neleido apie 2 tūkst. atvykėlių išvažiuoti traukiniais į Austriją ir Vokietiją, pranešė vienas naujienų agentūros AFP reporteris.

Po V. Putino treniruotės internautai atkapstė dar daugiau įdomių detalių (152)

Tinklaraštininkai, aktyviai sureagavę į Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir premjero Dmitrijaus Medvedevo bendrą treniruotę, aptarė ir sportinį kostiumą, kuriuo jos metu vilkėjo valstybės vadovas, skelbia znak.com.