2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Sočis
© RIA/Scanpix

Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
 
148
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Šiurpios žurnalisto egzekucijos atgarsiai: įtaramia, jog budelis - britas papildyta 21.19 (18)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 20:39
Internete patalpintame vaizdo įraše "Žinutė Amerikai" matomas oranžine apranga vilkintis žmogus, teigiama 2012 metais Sirijoje dingęs JAV žurnalistas James'as Foley, parklupdytas dykynėje.

Belgijos diplomatas nuplėšė Kataro princesei nikabą (83)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 18:39
Aukštas Belgijos URM protokolo tarnybos atstovas Jean'as-Marie Pire'as buvo sulaikytas už tai, kad Briuselyje nuplėšė Kataro princesei nuo galvos nikabą, praneša "The Daily Mail".

D. Cameronas nutraukia atostogas (10)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 17:02
Davidas Cameronas
AP/Scanpix
Britų premjeras Davidas Cameronas trečiadienį nutraukė savo atostogas, kad galėtų dalyvauti susitikimuose dėl „Islamo valstybės“ (IS) džihadistų keliamos grėsmės po to, kai JAV žurnalistui Jamesui Foley buvo įvykdyta „sukrečianti“ egzekucija - nukirsta galva.

F. Hollande'as: nepaisant sankcijų, „Mistral“ laivai bus pristatyti Rusijai (113)

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 16:54
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as trečiadienį pareiškė, kad niekas nesustabdys Prancūzijos nuo dviejų „Mistral“ tipo karo laivų perdavimo Rusijai, skelbia „RIA Novosti“.

Islandijoje evakuoti gyventojai iš teritorijos į šiaurę nuo bundančio ugnikalnio

2014 rugpjūčio mėn. 20 d. 16:23
Islandijos civilinės saugos agentūra nusprendė evakuoti žmones iš teritorijos, esančios į šiaurę nuo ledyno dengiamo Bardarbungos ugnikalnio, nurodžiusi, kad neatmetama išsiveržimo tikimybė.