2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Sočis
© RIA/Scanpix

Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
 
148
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Siera Leonėje iš ligoninės pagrobta mirtinu Ebolos virusu užsikrėtusi pacientė (5)

2014 liepos mėn. 26 d. 14:32
Siera Leonės sostinėje Fritaune ieškoma užsikrėtusios Ebolos virusu moters, kurią jos artimieji jėga išsivežė iš ligoninės, praneša BBC.

Rusijos atsakas į ES sankcijas (381)

2014 liepos mėn. 26 d. 14:15
Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų gali nukentėti Rusijos ir ES bendradarbiavimas saugumo srityje: pavojus gali iškilti programoms dėl kovos su terorizmu ir masinio naikinimo ginklų platinimo, teigiama Rusijos Užsienio rekalų ministerijos (URM) pranešime spaudai, skirtame praplėstam Europos sankcijų sąrašui.

Žiniasklaida: I. Strelkovas su V. Putinu nesutaria tik dėl vieno dalyko (393)

2014 liepos mėn. 26 d. 12:00
Geografija, motyvai, perimti pokalbiai ir įvairaus pobūdžio netiesioginiai įrodymai rodo, kad labiausiai tikėtini įtariamieji dėl siaubingos 298 „Malaysia Airlines“ lėktuvu skridusių žmonių žūties yra neįprastai gerai apsiginklavusi ir gerai koordinuota karinė grupuotė, lojali Maskvai.

Ukrainoje nušautas Maidano aktyvistus palaikęs Kremenčuko miesto meras (25)

2014 liepos mėn. 26 d. 11:47
Šeštadienio rytą maždaug 10 val. vietos laiku buvo nušautas centrinėje šalies ddalyje esančio Kremenčuko miesto meras Olegas Babaevas.

Islamistų sukilėliai teigia užėmę karinę bazę Sirijoje (12)

2014 liepos mėn. 26 d. 10:32
Islamistų sukilėliai teigia užėmę karinę bazę Sirijoje
AP/Scanpix
Irako ir Levanto islamo valstybės (ISIL) grupuotės kovotojai teigia užėmę didelę Sirijos karinę bazę Rakos miesto pakraštyje, informuoja BBC.