2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.
Sočis
© RIA/Scanpix

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
Registruoti (1) Anonimiški (147)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

A. Zacharčenka nerimsta: mes padarėme viską (75)

Interviu vokiečių leidiniui „Der Spiegel“ savavališkai pasiskelbusios „Donecko liaudies respublikos“ vadovas Aleksandras Zacharčenka leido suprasti, kad neprieštarautų, jei jo vadovaujama teritorija būtų prijungta prie Rusijos, kaip tai praėjusiais metais buvo padaryta su Krymu.

IS smogikai nužudė penkis televizijos žurnalistus (9)

Teroristinės „Islamo valstybės“ (IS) grupuotės smogikai rytinėje Libijos dalyje nužudė penkis žurnalistus, dirbusius šalies televizijos kanalui.

Ruošiamasi naujam JAV ir Japonijos gynybos planui (5)

Japonija ir JAV rengiasi pristatyti naujas gynybos bendradarbiavimo gaires, praneša BBC.

Slovakijos premjeras pasekė Čekijos prezidento pėdomis (30)

Slovakijos ministras pirmininkas Robertas Fico pirmadienį pareiškė, kad dalyvavus Rusijoje vyksiančiose pergalės Antrajame pasauliniame kare minėjimo renginiuose, kuriuos dėl Maskvos vaidmens Ukrainos krizėje boikotuoja daugelis ES šalių, tik praleis karinį paradą.

Turkijos prezidentas V. Putinui keršija Krymo klausimu (192)

Pasipiktinęs dėl Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžių apie armėnų genocidą Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareikalavo pasiaiškinti dėl Krymo ir Ukrainos.