2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Sočis
© RIA/Scanpix

Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
 
148
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

V. Putinas Arktyje turi grandiozinių planų (8)

2014 balandžio mėn. 23 d. 14:33
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad ruošiamasi statyti karinio jūrų laivyno bazių tinklą Rusijai priklausančiose Arkties teritorijose, kuriose bus dislokuoti pažangūs karo ir povandeniniai laivai.

B.Obamos nuojauta pasiteisino atsiskleidė JAV užsienio politikos silpnumas (8)

2014 balandžio mėn. 23 d. 14:19
Praėjus beveik ketvirčiui šimtmečio po Šaltojo karo pabaigos įsiplieskusi Ukrainos krizė tampa susilpnėjusios Vašingtono užsienio politikos simboliu, kai Jungtinės Valstijos neretai atsiduria keblioje padėtyje, nors vis dar turi vienintelės pasaulinės supervalstybės statusą.

Londone trijų vaikų nužudymu įtariama jų motina

2014 balandžio mėn. 23 d. 14:10
Londone trijų vaikų nužudymu įtariama jų motina
AP/Scanpix
Londone buvo areštuota moteris, kuri įtariama žmogžudystėmis, nes jos namuose buvo rasti trijų vaikų lavonai, trečiadienį pranešė britų policija.

Medikų klaida privertė krūptelėti ne tik mirusiojo artimuosius (3)

2014 balandžio mėn. 23 d. 13:48
Medikų klaida privertė krūptelėti ne tik mirusiojo artimuosius, bet ir kunigą. Su neįprastu reiškiniu susidūrė Mendžekovo parapijos kunigas Stanislawas Saladyga Lenkijoje.

Vaizdo įrašas: prieš mirtį ukrainiečių politikas buvo užpultas (25)

2014 balandžio mėn. 23 d. 13:29
Vaizdo įrašas: prieš mirtį ukrainiečių politikas buvo užpultas
Stopkadras
Ukrainos Horlivkos miesto tarybos narys, kurio numanomas kankinimas ir nužudymas drauge su kitais dalykais paskatino vyriausybę atnaujinti puolimą šalies rytuose, prieš savo dingimą buvo užpultas priešiškos prorusiškos minios, rodo filmuota to incidento medžiaga.