2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.
Sočis
© RIA/Scanpix

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Kanada išgirdo B. Obamos raginimą: žada siųsti savo karius į Latviją (137)

Kanada artimiausiomis dienomis turėtų paskelbti, kad į Latviją siųs maždaug 1000 karių batalioną. Spauda rašo, kad Kanada priėmė sprendimas prisidėti prie atgrasymo plano, kurį NATO vadovai turėtų patvirtinti Varšuvos susitikime po savaitės. Rusijos prezidentas pareiškė, kad NATO Baltijos šalyse dislokuoja puolamąją ginkluotę, bet silpnumo Maskva nerodys.

Sekso vergija Afganistane: dailūs berniukai siunčiami vilioti narkotikais apsvaigintų policininkų (37)

Afganistano prezidentas Ashrafas Ghani nurodė atlikti „nuodugnų tyrimą“ dėl policijos vykdyto sistemingo vaikų seksualinio išnaudojimo, AFP atskleidus, kad Talibanas naudodamasis sekso vergais vaikais infiltruojasi į saugumo struktūras ir rengia kruvinus „saviškių“ išpuolius.

Ekspertas: neapykanta Rusijai – tik į naudą V. Putinui (518)

„Atrodo, kad nėra nieko, kuo nebūtų galima apkaltinti rusų: arba jie muša anglų futbolo sirgalius, arba apgaudinėja olimpiadoje. Jie okupuoja kitas šalis, numušinėja civilinius lėktuvus, o po to dedasi, kad tai ne jų kaltė. Jie padeda Basharui al-Assadui siekti pergalės Sirijos pilietiniame kare. Dėl jų auga Londono būsto kainos“, – teigia buvęs „Newsweek“ Maskvos biuro vadovas, dabar vienas iš šio žurnalo redaktorių Owenas Matthews.

V. Putinas vyksta į Suomiją (51)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį lankysis Suomijoje ir, manoma, stengsis sutvirtinti ryšius savo artimiausia kaimyne šiaurės vakaruose, kai įtampa regione tebetvyro dėl sankcijų, kurios taikomos, kilus Ukrainos krizei.

Egipte nušautas koptų kunigas

Egipto Sinajaus pusiasalyje nušautas koptų kunigas, pranešė pareigūnai apie išpuolį, atsakomybę už kurį prisiėmė „Islamo valstybės“ džihadistai.