2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Sočis
© RIA/Scanpix

Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
 
148
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Rusija bando nustverti V. Putino priešą bulgarų rankomis (1)

2014 liepos mėn. 31 d. 17:51
Sofijos oro uostas
AOP nuotr.
Rusija paprašė Bulgarijos, kad ši išduotų garsų Rusijos prezidento Vladimiro Putino priešininką, sulaikytą Sofijos oro uoste, pranešė ketvirtadienį Bulgarijos teisėsauga.

Rusijos karių žinutės išgąsdino Kremlių (53)

2014 liepos mėn. 31 d. 17:49
Aleksandras Sotkinas
Instagram.com nuotr.
Rusijos valdžia liepos 29 d. pranešė apie planus drausti aktyviai dalyvaujantiems operacijose kariams dalintis informacija socialiniuose tinkluose.

Drąsi AIDS prevencijos kampanija sukėlė Šveicarijoje debatus (7)

2014 liepos mėn. 31 d. 16:07
Drąsi AIDS prevencijos kampanija sukėlė Šveicarijoje debatus
Šveicarijoje praeiviai nevienodai vertino plakatus, kuriuose homoseksualios bei tradicinės poros buvo vaizduojamos virtinėje sekso pozų. Šie plakatai pasirodė viešajame transporte ir yra skirti vienai AIDS prevencijos kampanijai.

Kraštutinių dešiniųjų pažiūrų M. Le Pen turi šansų tapti Prancūzijos prezidente (11)

2014 liepos mėn. 31 d. 15:27
Prancūzijos "Ifop" visuomenės nuomonių tyrimų centro atlikta apklausa parodė, kad kraštutinės dešinės "Nacionalinio fronto" partijos lyderė Marine Le Pen patektų į finalinį prezidento rinkimų turą, jei balsuojama būtų dabar, informuoja "Reuters".

B. Netanyahu pažadėjo sunaikinti Gazos tunelių tinklą (11)

2014 liepos mėn. 31 d. 15:20
Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, nepaisydamas tarptautinio nerimo dėl didėjančio civilių aukų skaičiaus Gazoje, ketvirtadienį pareiškė, jog nesutiks su jokiomis paliaubomis, kol bus sunaikintas kovotojų tunelių tinklas, skelbia "Reuters".