2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fonde trūksta milijardų

 (148)
Sočis
© RIA/Scanpix

Rusijos vyriausybė ir jai artimi turtuoliai kaltinami pavogę milijardus rublių iš 2014 m. Sočio žiemos olimpinių žaidynių fondo.

Opozicijos lyderis, visuomenės veikėjas Borisas Nemcovas su judėjimo „Solidarumas“ nariu Leonidu Martiniuku išplatino pranešimą, kuriame rašo, kad dingo 947,7 mlrd. rublių, skirtų žaidynėms, informuoja telegraph.co.uk.

„Žiemos olimpinės žaidynės Sočyje virto didžiausia suktybe“, – rašoma ataskaitoje.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas jau išreiškė nepasitenkinimą dėl didėjančių išlaidų žaidynėms, kurios gali tapti brangiausiomis olimpinių žaidynių istorijoje.

Pinigai buvo skirti kelių naujų sportinių įrenginių statyboms, kelių, viešbučių ir daugelio kitų objektų remontui, geležinkelių tiesimui.

Beveik visi projektai buvo pavesti didelėms įmonėms, kurios priklauso arba valstybei, arba milijardieriams, turintiems artimų ryšių su Kremliumi.

B. Nemcovas ir L. Martiniukas rašo padarė išvadas po pusmetį trukusio duomenų ir išlaidų tyrimo.

Jie pasidomėjo ankstesnių olimpinių žaidynių biudžeto viršijimu, kad suprastų, kiek iš tiesų pasisavino įmonių vadovai.

„Olimpinės žaidynės – asmeninis V. Putino projektas. Aišku, kas pavogė pinigus, – tie, kurie turi artimų ryšių su tuo pačiu Putinu“, – rašoma pranešime.

Neseniai B. Nemcovas parašė kritišką atsiliepimą apie korupciją ir veltui švaistomus pinigus, V. Putinui esant valdžioje.

Kremlius teigia, kad B. Nemcovo atsiliepimai pagrįsti tik nuogirdomis ir spėlionėmis.

B. Nemcovas pripažino, jog rasti duomenų savo tyrimui buvo sunku, nes informacija apie sutartis griežtai įslaptinta.

„Dėl sąžiningo konkurso nebuvimo, politikų klano ir griežtos cenzūros viskam, kas susiję su olimpinėmis žaidynėmis, stipriai padidėjo išlaidos ir suprastėjo darbų kokybė“, – rašoma ataskaitoje. Joje Rusijos vyriausybė kaltinama sąmoningai užmerkusi akis prieš korupciją.

B. Nemcovas pabrėžė kreipsiąsis į prokurorus ir tyrėjus, kad šie panagrinėtų jo ataskaitoje pateiktus kaltinimus.

Kremlius ir vyriausybė kol kas nepateikė jokio atsako į kaltinimus.

www.DELFI.lt
 
148
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė

Užsienyje

Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro paieška (5)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:41
Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro paieška
Vilniaus aps. VPK nuotr.
Paskelbta buvusio Ukrainos finansų ministro Jurijaus Kolobovo, taip pat akcinės bendrovės „Ukrtelekom“ stebėtojų tarybos nario Georgijaus Dzekono paieška.

Įpykęs Izraelis ėmėsi veiksmų prieš Švediją (88)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:27
Įpykęs Izraelis ėmėsi veiksmų prieš Švediją
AP/Scanpix
Izraelis ketvirtadienį atšaukė savo ambasadorių iš Stokholmo „konsultacijoms“, kai prieš kelias valandas Švedija paskelbė oficialiai pripažįstanti Palestinos valstybę.

Šiemet daugiausiai žurnalistų pražudžiusių šalių TOP 5 (2)

2014 spalio mėn. 30 d. 20:07
Tarptautinės teisių gynimo organizacijos „Reporteriai be sienų“ (Reporters Without Borders) duomenimis, per šiuos metus buvo nužudyti 56 žurnalistai.

Burkina Faso liaudis sukilo (13)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:43
Burkina Faso opozicijos lyderis ketvirtadienį, kai šalį užliejo neramumų banga, pareiškė, kad armija yra „su liaudimi“ prieš prezidento Blaise'o Compaore režimą.  Prezidentas šalyje įvedė nepaprastąją padėtį ir paleido parlamentą.

Norvegijos vakarus skalauja potvyniai (4)

2014 spalio mėn. 30 d. 19:31
Norvegijos vakarus skalauja potvyniai
Vakarinėje Norvegijoje dėl smarkaus lietaus prasidėjo smarkūs potvyniai. Vanduo apsupo kelias gyvenvietes.Skelbiama, kad labiausiai nuo potvynių nukentėjo Flamo, Voso ir Odos gyvenvietės, ten uždaryti keliai, vanduo apgadino ir nemažai namų. Flamo gyvenvietėje, esančioje Sognės ir Fjurdanės apskrityje, trečiadienį prireikė dviejų gelbėtojų sraigtasparnių pagalbos – jie padėjo į saugią vietą nugabenti vandens įkalintus 22 žmones.