2000 metais JAV buvo 281,4 mln. gyventojų

 (3)
Ketvirtadienį JAV surašymo biuras paskelbė, kad 2000 metais šalyje buvo 281,4 milijono gyventojų, arba 13,2 procento daugiau nei prieš dešimt metų, kai vyko paskutinis surašymas. JAV pietuose ir vakaruose gyventojų daugėjo sparčiausiai - ten jų skaičius per dešimtmetį atitinkamai išaugo 14,8 ir 10,4 milijono.
Population
Šiaurės rytuose ir vidurio vakaruose gyventojų atitinkamai padaugėjo 2,8 ir 4,7 milijono.

Kalifornijoje nuo 1990 metų gyventojų skaičius padidėjo daugiau nei 4 milijonais, ši valstija, turinti 33,9 milijono gyventojų, lieka gausiausiai gyvenama šalyje. Mažiausiai žmonių, arba 493 782, gyvena Vajominge.

Surašymo biuro direktorius Kenetas Previtas (Kenneth Prewitt) sakė, kad 18 iš 50 šalies valstijų prarado arba gavo naujų vietų Kongrese, kur mandatai valstijoms dalijami pagal gyventojų skaičių. Nė viena valstija negavo ir neprarado daugiau nei dviejų vietų.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vadovauti JAV gynybos departamentui D. Trumpas pakvietė „generolų generolą“ (12)

Vadovauti JAV gynybos departamentui Donaldas Trumpas pasiūlė generolą Jamesą Mattisą, vieną iš autoritetingiausių savo kartos karvedžių. Garsėjantis drąsa mūšyje, strateginiu mąstymu ir tiesmukiškais žodžiais jūrų pėstininkas yra kritikavęs ir išrinktąjį prezidentą kaip neišmanėlį dėl draugiškumo Rusijai. J. Mattiso požiūriai į svarbiausias grėsmes nesutampa su D. Trumpo komandos, be to, jis tik prieš trejus metus išėjo į atsargą, todėl turės gauti Kongreso išlygą, kad galėtų vadovauti karinei žinybai.

Drama Paryžiuje: ginkluotas vyras įkaitais paėmė septynis žmones (74)

Paryžiuje pistoletu ginkluotas plėšikas penktadienio vakarą paėmė įkaitais septynis žmones vienoje kelionių agentūroje.

B. Johnsonas neigia pasisakantis už laisvą judėjimą po „Brexit“

Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Borisas Johnsonas, vienas „Brexit“ kampanijos lyderių, penktadienį neigė prieštaravęs bendrai vyriausybės politikai imigracijos klausimais privačiuose pokalbiuose su ES ambasadoriais ir sakė jiems pareiškęs, kad „mums reikia turėti kontrolę“.

ES policijos ataskaitoje akcentuojama IS grėsmė Europai (11)

„Islamo valstybė“ (IS) artimoje ateityje tikriausiai vykdys naujas atakas Europos Sąjungoje ir tikriausiai taikysis į šalis, priklausančias JAV vadovaujamai koalicijai, kuri su šia ekstremistų organizacija kovoja Sirijoje ir Irake, sakoma penktadienį paskelbtoje ES policijos agentūros Europolo ataskaitoje.

JAV su Rusija suka galvas dėl Sirijos (34)

Jungtinės Amerikos Valstijos ir Rusija nagrinėja naujus būdus, kaip išeiti iš mėnesius trunkančios diplomatinės aklavietės, į kurią šalys pateko dėl to, kad neranda būdų, kaip sustabdyti kovas Sirijos Alepo mieste, penktadienį sakė JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry.