2000 metais JAV buvo 281,4 mln. gyventojų

 (3)
Ketvirtadienį JAV surašymo biuras paskelbė, kad 2000 metais šalyje buvo 281,4 milijono gyventojų, arba 13,2 procento daugiau nei prieš dešimt metų, kai vyko paskutinis surašymas. JAV pietuose ir vakaruose gyventojų daugėjo sparčiausiai - ten jų skaičius per dešimtmetį atitinkamai išaugo 14,8 ir 10,4 milijono.
Šiaurės rytuose ir vidurio vakaruose gyventojų atitinkamai padaugėjo 2,8 ir 4,7 milijono.

Kalifornijoje nuo 1990 metų gyventojų skaičius padidėjo daugiau nei 4 milijonais, ši valstija, turinti 33,9 milijono gyventojų, lieka gausiausiai gyvenama šalyje. Mažiausiai žmonių, arba 493 782, gyvena Vajominge.

Surašymo biuro direktorius Kenetas Previtas (Kenneth Prewitt) sakė, kad 18 iš 50 šalies valstijų prarado arba gavo naujų vietų Kongrese, kur mandatai valstijoms dalijami pagal gyventojų skaičių. Nė viena valstija negavo ir neprarado daugiau nei dviejų vietų.

ELTA
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Ukrainos sprogimų šaudmenų sandėlyje auka tapo moteris (3)

Per sprogimus Ukrainos šaudmenų sandėlyje prie Charkovo srities Balaklijos miesto žuvo moteris. Tai pranešė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos vadovas Mykola Čečetkinas, kuriuo remiasi „Interfax“.

Iš jūros gelmių keliamas nuskendęs Pietų Korėjos keltas „Sewol“

Kovo 24 dieną iš paukščio skrydžio nufilmuota, kaip Pietų Korėjoje vykdoma prieš trejus metus nuskendusio ir kelių šimtų žmonių gyvybes nusinešusio kelto iškėlimo operacija.

Ukrainos žiniasklaida įvardijo D. Voronenkovo žudiką (74)

Ukrainos leidinys „Obozrevatel“ paskelbė spėjamo buvusio Rusijos Valstybės Dūmos deputato Deniso Voronenkovo žudiko nuotrauką ir vardą.

Po teroro atakos Londone areštuoti dar du žmonės

Londonas, kovo 24 d. (AP-BNS). Po teroro atakos Vestminsteryje įvykdyti dar du „reikšmingi areštai“, centrinėje ir Šiaurės Anglijoje, penktadienį pranešė Londono kovos su terorizmu padalinio vadovas.

Čečėnijoje užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo kovotojų ir karių (25)

Čečėnijoje buvo užpultas Rusijos nacionalinės gvardijos objektas, žuvo šeši užpuolikai, bet nuostolių patyrė ir Gvardija, pranešė Nacionalinis kovos su terorizmu komitetas.