1999 m. visame pasaulyje žuvo 52 žurnalistai

1999 metais visame pasaulyje 52 žurnalistai žuvo, eidami tarnybines pareigas.
Šiuos duomenis pateikia organizacija "Internationale Medienhilfe", reguliariai skelbianti patikrintą tokio pobūdžio medžiagą. Palyginti su ankstesniais metais, šios liūdnos statistikos duomenys smarkiai padidėjo: 1998 metais žuvo 36 žurnalistai.

Pavojingiausios šiuo požiūriu yra Jugoslavija, Siera Leonė, Rusija ir Kolumbija. Taip pat yra nemažai šalių, kur, organizacijos nuomone, žurnalistams darbe iškyla daug kliūčių. Prie šių šalių priskiriama Etiopija, Birma, Kinija, Sirija ir Baltarusija.

Laisvai ir nepriklausomai, organizacijos nuomone, žurnalistai gali dirbti tik 40 šalių.

Remiantis "Internationale Medienhilfe" duomenimis, Dominikos Respublikoje, Indonezijoje, Libane, Pakistane, Peru ir Ukrainoje pernai žuvo po 1 žurnalistą, Indijoje, Rytų Timore, Šri Lankoje, Turkijoje - po 2, Nigerijoje - 4, Kolumbijoje - 6, Rusijoje - 8, Jugoslavijoje ir Siera Leonėje - po 10 žurnalistų.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpo akistata: prasidėjo viską lemiantys debatai (17)

Niujorke vyksta dviejų kandidatų į JAV prezidento postą H. Clinton ir D. Trumpo dvikova. Pirmieji iš trijų suplanuotų JAV kandidatų televizijos debatų prasidėjo 21 val. vietos laiku (4 val. Lietuvos).

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.