14 metų besislapsčiusiems Estijos plėšikams gresia 15 metų laisvės atėmimo

 (4)
Policija 31 metų Ulo ir 32 metų Aivarą kaltina pakartotinėmis grupinėmis atvirosiomis vagystėmis, dviem grupiniais apiplėšimais, ginkluotu pasipriešinimu policininkams, grasinimais valdžios atstovui ir neteisėtu laisvės atėmimu.

Praėjusių metų birželį Ulo ir Aivaras Voitkos užpuolė Holstrio pamiškėje du Viljandės kriminalinės policijos darbuotojus ir atėmė iš jų tarnybinius pistoletus ir mobilius telefonus.

Su policija broliai buvo susidūrę ir 1993 metais, kai Valgos valsčiuje jie nuginklavo Pukos valsčiuje konsteblį Kunnarą Vahi (Kunarą Vajį) ir atėmė iš jo pistoletą "Makarov".

Praėjusį balandį Voitkos šiuo pistoletu grasino Pelvos valsčiaus eiguliui Jaanusui Kalai (Janusui Kalai), kuris užklupo juos žvejojant prie upės.

Paskutinis jų nusikaltimas buvo užfiksuotas liepos 29 dieną, kai Voitkos nuvarė santuokinių poros, besimaudžiusios ežere, automobilį "Opel". Vėliau broliai plėšikai jį paliko.

Broliai Voitkos po 14 metų klajonių po pietų Estijos miškus buvo sulaikyti antradienį, vasario 29 dieną, sodyboje netoli Vyracių, per operaciją, kurią Viljandės valsčiuje surengė kriminalinės policijos pareigūnai.

Pirmas pasidavė jaunesnysis brolis Ulo, tuo tarpu jo brolis užsibarikadavo sodybos mano rūsyje. Tačiau po penkių valandų apsiausties galų gale pasidavė ir Aivaras.

Brolių Voitkų sulaikymo operacija prasidėjo antradienį ryte. Ulo ir Aivaras užsidarė name ir pradėjo šaudyti į policininkus. Iš penkių šūvių nė vienas nebuvo taiklus, policininkai neatsišaudė.

Centrinės kriminalinės policijos komisaras Heikki Roodas (Heikis Rodas) BNS sakė, kad slėptuvę broliai Voikos buvo įsirengę minėtos sodybos pirties rūsyje.

"Sulaikymo metu mes konfiskavome visus brolių turėtus ginklus - du pistoletus "Makarov", du pistoletus "Glock" ir nupjauptvamzdį", pranešė H. Roodas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose

Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

V. Vachštainas: po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (5)

Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine

JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.

Iš B. Johnsono – griežti kaltinimai Rusijai (175)

Mirtiną išpuolį prieš pagalbos vilkstinę greičiausiai įvykdė Rusijos lėktuvas, teigia Didžiosios Britanijos užsienio reikalų ministras Borisas Johnsonas. Pasak jo, „jeigu tai įvykdyta tyčia“, šis veiksmas prilygsta karo nusikaltimui, praneša independent.co.uk.

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis atnaujinta 09:53 (9)

Ilgiau nei parą trukęs didžiulis gaisras tūkstančius barelių degalų gabenančiame tanklaivyje sekmadienį buvo užgesintas, o naftos produktai į jūrą neišsiliejo, pranešė Meksikos valstybinė naftos bendrovė „Pemex“.