Dienos citata

apie specialybes, kurias įgijus neliekama be darbo, pasakojo karjeros specialistė G. Kalvaitienė

2013 rugpjūčio mėn. 18 d. 00:00
Šiais metais išleidome virš 200 specialistų. Bet jie visi sėkmingai daro karjerą užsienyje, nors ryšių su Lietuva nenutraukia – pinigus parvežą į Lietuvą. Jūrininkas kuria gerovę Lietuvoje, nes uždirbtus pinigus išleidžia Lietuvoje. Tai labai didelis skirtumas nuo emigranto – emigrantas išvažiuoja ir gerovę kuria kitai valstybei, o jūrininkas – savo valstybei

Apie bendravimo sunkumus pasakojo Vilniuje gyvenantis laisvai samdomas žurnalistas ir aplinkosaugos konsultantas iš Rumunijos Raulis Kazanas

2013 rugpjūčio mėn. 16 d. 00:03
Man reikia prisitaikyti prie Baltijos – šiaurės mentaliteto. Aš iš romaniškos šalies, iš Balkanų, kur visi rėkia, reiškia jausmus. Lietuvoje žmonės uždaresni, santūresni, per daug nešneka. Aš dar kol kas nelabai moku lietuviškai, bet, išėjęs iš namų, nedaug tą kalbą ir vartoju – žmonės tiesiog nelabai komunikuoja.

Komunikacijos ir įtakos meno ekspertas Owenas Fitzpatrickas sakė Rytų Europoje lyderystės forume „Forum One“

2013 birželio mėn. 2 d. 00:03
George'as Bushas jaunesnysis per Rugsėjo 11-osios įvykius pateikė vieną labai gerą pavyzdį. Jis pasakė: „jūs arba su mumis, arba prieš mus“. Jeigu norite, kad žmonės sektų jumis, turite nurodyti, ko nenorite, kad jie darytų ir priešpastatyti tai, ką norite, kad jie darytų.

A. Mamontovas apie lietuvių požiūrį į „Euroviziją“ (4)

2013 gegužės mėn. 19 d. 00:04
Kartais atrodo, jog mums Lietuvoje „Eurovizija“ yra nacionalinė tragedija. Mes taip norime laimėti ir sykiu taip to nelinkime savo atlikėjams, atvirkščiai, linkime, kad jie prasmegtų, paslystų. Tai yra nacionalinė tragedija – amžinas neapsisprendimas, ko mes iš tikrųjų norime: ar linkime atlikėjui gero, ar linkime, kad jis prasmegtų skradžiai žemę.

Sako Baltarusijos prezidentas A.Lukašenka

2013 balandžio mėn. 17 d. 00:00
Jei Lietuva nori su mumis bendradarbiauti ir jei Lietuva atsikratys kažkokio spaudimo iš šalies, mes sukursim tokius santykius, kokių iš mūsų nori mūsų tautos, ir ne tik tautos - politinis elitas ir jūsų, ir mūsų.

Sako policijos generalinis komisaras S.Skvernelis

2013 balandžio mėn. 16 d. 00:00
Policija nėra šiukšlių dėžė: jei žmonės nori veiksmingo ir greito reagavimo į sunkius bei labai sunkius nusikaltimus ir jų ištyrimo, tam ir turime skirti pajėgas, o kitkam - tik tiek, kiek galime. Esant nemažai daliai situacijų gal ir galėtume padėti, bet kai nuo 2008 metų asignavimai policijai sumažėjo 25 proc., o apie 87 proc. jų skiriame algoms, „Sodrai“, Privalomo sveikatos draudimo fondui, tokių galimybių neturime.

Sakė pasaulio kiokušin karatė čempionu tapęs Orestas Procas

2013 balandžio mėn. 15 d. 00:00
Iš kur traukiau jėgų? Iš žiūrovų, iš žmonių. Tas palaikymas, šaukimas mane nuvežė iki pat pabaigos. Atvažiavo draugai, treneriai. Iš jų visų ir sėmiausi stiprybės. Aišku, ir sunkios treniruotės davė savo vaisius.

Kalėjimo taisykles atskleidžia Vilniaus pataisos namų direktorius A. Ižička

2013 balandžio mėn. 14 d. 00:07
Jei paskirsiu nuteistuosius, kurie negali būti kartu pagal kastas, tai arba išnešiu lavoną, arba jį sumuš. Tenka apsispręsti kas geriau – kad jie gyvens atskirai, ar kad tokiais metodais – apgyvendindamas kartu – bandysiu įvesti kažkokią tvarką. Jei tai bandyčiau daryti, prasidėtų bado akcijos ar kiti dalykai.

Aiškino europarlamentaras V.Tomaševskis

2013 balandžio mėn. 13 d. 00:00
Pasaulyje esama ir trečios išlygos: jeigu yra tikimybė, kad vaikas bus nesveikas, abortas leidžiamas, bet pas mus šitos išlygos nėra šiame įstatyme. Galime diskutuoti, nėra vienos nuomonės. Mano nuomone, jeigu vaikas gali būti neįgalus, tai reikia jį gimdyti ir gydyti, o ne žudyti.

Įsitikinęs Nacionalinės Sveikatos Tarybos pirmininkas J.Pundzius

2013 balandžio mėn. 11 d. 00:00
Tie, kurie nesaugo savo sveikatos, nekreipia dėmesio į patarimus, daug kur pasaulyje moka didesnius sveikatos draudimo mokesčius. Tai natūralu, juk ir vairuoti nemokantys bei avarijas padarę žmonės moka didesnius civilinės atsakomybės draudimo mokesčius. Tokia pati analogija tinka ir sveikatos srityje.

Apie Seimo sprendimą panaikinti N.Venckienės neliečiamybę kalbėjo politologas A.Krupavičius

2013 balandžio mėn. 10 d. 00:02
Aš manau, kad Seimas tokiu sprendimu demonstruoja sveiką protą. Bylos, kurios iškeliamos politikams, pirmiausia yra teismų sprendimų reikalas. Seimas arba kita politinė institucija neturi pakeisti teismų ir kitų teisminių instancijų.

Sakė TSPMI docentas T.Janeliūnas

2013 balandžio mėn. 9 d. 00:01
Jeigu socialdemokratai, tikėdamiesi ir žinodami, kad jie pretenduos į Vyriausybės formavimą, būtų rimtai tam ruošęsi, jie vienokias ar kitokias darbo grupes būtų spėję sudaryti dar prieš rinkimus. Ir jų išvadas perkelti į savo rinkimų programą, kad atitinkamai Vyriausybės programą irgi tokią turėti.

Apie D.Grybauskaitės aprangos stilių kalbėjo L.Paksienė

2013 balandžio mėn. 8 d. 00:00
Man labiau patinka moteriškesnis stilius. Bet aš suprantu mūsų prezidentę, nes ji renkasi pagal savo vidų. Juk jinai pagal vidų yra gana griežtas žmogus ir tas atsispindi jos kostiumėliuose. Man labiau patinka moteriškesnis stilius, moteriškumas, švelnumas, motiniška meilė. To griežtumo moteriai nereikėtų, kam tas griežtumas, tegul vyrai rengiasi griežtai pagal savo vyrišką energiją.

apie M. Martinaičio kūrybą yra sakęs literatūros kritikas Valentinas Sventickas

2013 balandžio mėn. 7 d. 00:16
Skaitydamas M. Martinaitį turi visko tikėtis – sakralumo, pokštų, graudulio, senų raštų stilizavimo ir moderniausių posūkių, dainos poetikos ir verlibro. Jis intymizavo ir sužmogino lietuvių poeziją, be triukšmo atstūmęs klišes ir sustingusių formų ledkalnius.

Sakė prezidentė D.Grybauskaitė

2013 balandžio mėn. 6 d. 00:00
Konkrečiai dėl ministrės pasisakymų premjeras jau yra įvertinęs šį pasisakymą. Aš turbūt galėčiau tik pridėti, kad besiblaškantys Vyriausybės atstovai skirtingai kalba ir iš tikrųjų menkina Lietuvos tarptautinį įvaizdį bei sudaro nepatikimos valstybės vaizdą.

DELFI teigė VDU Azijos studijų centro jaunesnysis mokslo darbuotojas, korėjietis J.Seo

2013 balandžio mėn. 5 d. 00:00
Naujam vadui kažkaip reikia parodyti savo galią kaimynėms. Jis yra dar labai jaunas ir daug žmonių abejoja jo sugebėjimais, nes jis vadovauja karuomenei, nors niekada nėra tarnavęs armijoje. Mano nuomone, Kim Jong Unas, nori didžiuotis savo galia Šiaurės korėjiečiams ir įtvirtinti savo padėtį šalyje.

Interviu DELFI sakė Vokietijos milijonierius B.Schaferis

2013 balandžio mėn. 4 d. 00:00
Kaskart, kai esu Baltijos šalyse, žmonės klausia manęs patarimo. Jie nori kažko siekti, bet kažkodėl pastebiu, kad jie per mažai savimi pasitiki. Nesako, kad jie - pakankamai geri, kad visko gali išmokti. Gal dėl to kaltas auklėjimas. Gal tėvai pakankamai neskatina vaikų savimi pasitikėti. Jei nuvažiuotumėte į Ameriką, pamatytumėte storą vaiką, kuris į akis rėžtų, kad yra puikus žmogus. Ir visa tai dėl to, kad tėvai jam nuolat kartoja, koks jis nuostabus. Taigi tiek Baltijos šalyse, tiek ir Lenkijoje reikia dirbti prie žmonių pasitikėjimo savimi.

Kalbėjo klimatologė A.Galvonaitė

2013 balandžio mėn. 3 d. 00:00
Dabar nieko nebežinau, nėra jokių tendencijų. Man išeinant atostogų prieš dvi savaites, tiek JAV NASA specialistai, tiek Rusijos specialistai žadėjo nepaprastai šiltą balandį ir tiesiog vasariškai karštą. Rusai dar nuo sausio šnekėjo, kad žiema pereis tiesiai į karštą vasarą, o dabar jau visi prognozuoja šaltą balandį. Sniego atžvilgiu toks balandis iš tiesų buvo tik 1996 m. Tai buvo anomalūs metai visoje klimato šiltėjimo tendencijoje.

teigia dietų ir mitybos specialistė Ieva Kuodienė.

2013 balandžio mėn. 2 d. 00:05
Kelia nerimą, kad garsūs žmonės labai mėgsta dalintis įvairiomis alternatyviomis dietomis, kurios nėra pagrįstos jokiais tyrimais. Juk labai lengva pareikšti – „nevalgykite po 18 val.“ ar „derinkite maistą“ ir dingti iš eterio. Tačiau dėl visų tų neatsakingų pasisakymų tikroji informacija apipinama mitais. Kitas paradoksas: visi labai mėgsta kalbėti apie sveiką mitybą, bet niekas nenori jos ant savo stalo. Visuomenės sveikatos centro duomenimis, per dvejus metus lietuviai visiškai nepakeitė savo mitybos įpročių – nei vienu teigiamu punktu nepasistūmėjome į priekį.

Kviečia kardinolas Audrys Juozas Bačkis

2013 kovo mėn. 31 d. 00:00
Velykų varpai kviečia susitikti Prisikėlusįjį. Pažinkime ir pamilkime Jį Dievo Žodyje, garbinkime ir mylėkime Eucharistijoje. Sutikę Kristų, neškime Jį kitiems.

Partijų lyderius lygino „Vilmorus“ direktorius V.Gaidys

2013 kovo mėn. 30 d. 00:00
R. Paksas – 1999 m. „Williams“ istorijos didvyris, buvo Vilniaus meras, premjeras du kartus, prezidentas buvo. Europarlamentaras, pilotas. Aplink pasaulį apskrido, po Vilniaus tiltais skraidė. Na, apkalta. Labai daug įvykių su juo susieta. (...) V. Uspaskichas – populiaros partijos lyderis. 2004 m. Seimo rinkimuose ta partija gerai pasirodė, 2012 m. irgi. Žmogus, kuris traukia televizijos reitingus. Paprastas milijonierius. Įvaizdis: nepaliekantis savo draugų, bendražygių. Taip pat stebėtinai prie jo limpa įvairiausios istorijos. Partijos finansų byla, (...) tai diplomas, tai kokia moteris. Tai jis pabėgo. Toks nenuorama, sakyčiau.

Sako profesorius D.Pūras

2013 kovo mėn. 29 d. 00:00
Kadangi sveikata yra brangiausias turtas, aplink šio turto apsaugą visada atsiranda daug galimybių gudravimui – ir tarp paslaugų gavėjų, ir tarp jų teikėjų. Dar nevėlu ir Lietuvoje visą šią sistemą praskaidrinti. V. Andriukaitis to ir imasi, kreipdamasis į Konstitucinį Teismą dėl Konstitucijos 53 straipsnio išaiškinimo. Juk reikia pagaliau išsiaiškinti, kas, kaip ir už ką turi mokėti, ir ką reiškia „nemokama medicina“, kad nebūtų taip, kad kuo labiau nemokama, tuo brangesnė.

Sakė ŠMM atstovė N.Poderienė

2013 kovo mėn. 28 d. 00:00
Priversti, kad dabar visi mokytojai pasiimtų raudonus tušinukus ir parkerius ir taisytų klaidas – šito negalėsime. Tiesiog, manau, nuo mūsų pačių požiūrio į kalbą priklauso – jei leidžiame per pamokas kalbėti žargonu, kalbos neišmokysime. Manau, situacija iš esmės keisis, kai kalbos mokėjimas taps prestižo, socialinio, kultūrinio išsilavinimo žyme.

Kalbėjo iš Sovietų Sąjungos į JAV išvažiavęs ekonomistas J.Malcevas

2013 kovo mėn. 27 d. 00:00
Kartais atrodo, kad užuot labiau atverdami savo ekonomiką, ją uždarote. Pavyzdžiui, su džiaugsmu buvo padidintas minimalus atlyginimas, tačiau tyrimai rodo, kad tai veda tik prie darbo vietų praradimo. Žiūrint filosofiškai, minimalios algos pakėlimas yra nereikalingas laisvės ribojimas. Jei žmogus sutinka dirbti už 10 Lt, kodėl kažkas turi sakyti, kad jis turi uždirbti daugiau?

Sako politologas N.Maliukevičius

2013 kovo mėn. 26 d. 00:00
Paradoksas tas – dingsta V. Putinui naudinga „Rusijos priešų, išdavikų“ politinė korta. Reikia konstatuoti, kad V. Putinui teks save atrasti iš naujo, galbūt atrasti naujų priešų. B. Jelcino nebėra, jo aplinkos aršių oligarchų irgi nebelieka. Nebelieka to grand įvaizdžio – V. Putinas prieš ankstesnį jelciniškų demokratinių reformų laikotarpį. Taigi, V. Putino, kaip politiko, naratyve pritrūks B. Berezovskio.

sako aktorė Joana Čižauskaitė

2013 kovo mėn. 25 d. 00:03
Visus suaugusius ir vaikus, kurie gyvena nestokodami, siūlyčiau vežti į vaikų namus. Utopinė mano mintis, kad į vaikų namus vaikus klasėmis ir su tėvais reikia vežti autobusais, kad galėtų bendrauti su tais vaikais. Net nebūtina jų pasiimti, svarbu pamatyti, kaip iš tiesų jie gyvena.

Niujorko universiteto profesorius J. Castaneda teigia, kad didžiausia kinų, indų ar rusų problema – ne galios valstybės mąstysena

2013 kovo mėn. 24 d. 00:08
Jūs turite daryti tai, ką darome mes. Tai vadinama ideologiniais pajėgumais. Tai ir darė amerikiečiai 150 metų. Amerikiečiai sako, kad mes turime geriausią politinę ir ekonominę sistemas pasaulyje, geriausias visas sistemas, todėl visi pasaulyje turi būti kaip amerikiečiai.

Sako Sorbonos universiteto teisės mokslų krypties doktorantas T.Antanaitis

2013 kovo mėn. 23 d. 00:00
Kodėl galima turėti dviejų valstybių pilietybes buvusiojo prezidento žmonai, o paprastai Lietuvos moterėlei, skurdo išgintai uždarbiauti į JAV – ne. Pastarajai JAV pasas būtų reikalingas legaliai dirbti toje šalyje, o Lietuvos – grįžti į gimtinę? Ar toks žmonių skirstymas neprimena genialios orveliškos frazės, kad visi gyvuliai lygūs, o kai kurie – lygesni.

Įsitikinęs VU TSPMI dėstytojas K.Girnius

2013 kovo mėn. 22 d. 00:00
Šūkis „Lietuva lietuviams“ yra atgrasus, nes suponuoja, kad kilmė, taigi biologija, nustato tautybę. Pagal kitą tautos supratimą, integravimasis į lietuvių kultūrą lemia lietuviškumą. Galima nutautėti bet galima ir įsilieti į tautą, padaryti ją sava. Esant tokiam tautiškumo supratimui nei lietuvybės stiprinimas, nei tautinis auklėjimas nediskriminuoja nelietuvių Lietuvos piliečių.

Rašo Rytų Europos studijų centro ekspertai L.Kasčiūnas, V.Keršanskas, L.Kojala

2013 kovo mėn. 21 d. 00:00
Lietuvos vieta Lenkijos užsienio politikoje pamažu keičiasi, nes Varšuva ima matyti save kaip visavertę didžiųjų Europos valstybių koncerto narę ir šią viziją papildo Didžiosios Lenkijos idėjomis. Tai lemia, kad dvišaliuose santykiuose su valstybėmis kaimynėmis ima dominuoti politizuoti tautinių mažumų ir skirtingų istorinių interpretacijų klausimai.