Medijos Karas Propaganda

Po vizito Lietuvoje NATO pajėgų vadas pateikė įspūdingą pageidavimų sąrašą (602)

2017 kovo mėn. 24 d. 15:37
Po vizito Lietuvoje NATO pajėgų vadas pateikė įspūdingą pageidavimų sąrašą
JAV Karinių oro pajėgų nuotr.
JAV pajėgų Europoje bei vyriausiasis NATO pajėgų vadas (SACEUR) Curtisas Scaparrotti dar praėjusią savaitę lankėsi Baltijos šalyse. Susipažinęs su saugumo situacija regione ketvirtadienį generolas JAV Senate išdėstė savo poreikius: ko reikės jau artimiausiu metu, norint sustiprinti atgrasymo priemones Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, kurios nerimauja dėl Rusijos karinių ambicijų.

Iki rugsėjo iš A. Lukašenkos galima tikėtis ir daugiau siurprizų (274)

2017 kovo mėn. 21 d. 15:52
Po to, kai Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje galėjo būti rengiami kovotojai, rengę provokacijas jo šalyje, sureaguota ir Vilniuje, kur Minsko pareiškimai pavadinti pramanais. Tačiau ekspertai įspėja, kad panašūs signalai iš Baltarusijos ėmė sklisti neatsitiktinai ir jų gali daugėti iki pratybų „Zapad“.

Planas, kaip padalinti „Pribaltiką“: kas iš tiesų slapta rašė instrukcijas (780)

2017 kovo mėn. 21 d. 11:16
Planas, kaip padalinti „Pribaltiką“: kas iš tiesų slapta rašė instrukcijas
DELFI fotomontažas
Baltijos šalys yra agresyvūs rusofobijos bastionai, dergiantys Rusiją. Tai yra dirbtiniai dariniai, todėl neturi teisės egzistuoti, tačiau ką su šiais nykštukais daryti, jei jie jau tapo NATO placdarmu? Papirkti? Ne, yra gudresnis planas – suskaldyti Lietuvą, Latviją ir Estiją iš vidaus ir iš esmės pakartoti Krymo ar Abchazijos bei Pietų Osetijos scenarijus.

Skandalingas europarlamentarų vizitas Kryme: Lietuvos atstovai atsisakė (548)

2017 kovo mėn. 20 d. 13:40
Pasaulis tik neseniai paminėjo trečiąsias Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos ir aneksijos metines, o į šį Ukrainai pagal tarptautinę teisę priklausančią teritoriją jau veržiasi Kremliaus rėmėjai iš Europos – šiomis dienomis Kryme lankosi grupė prorusiškomis pažiūromis garsėjančių europarlamentarų.

Lietuvos televizijų tyrimas: rusiška produkcija minta du kanalai (987)

2017 kovo mėn. 17 d. 18:41
Po to, kai Seimo narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (LRTK) su prašymu atlikti pagrindinių Lietuvos televizijos kanalų transliuojamų programų monitoringą ir analizę, sulaukta pirmųjų atsakymų. LRTK įvertino, kiek per savaitę televizijos skiria nacionalinei, europinei, o kiek rusiškai produkcijai.

JAV atsakas Rusijai: slaptose pratybose ruošėsi branduoliniam karui Europoje (699)

2017 kovo mėn. 16 d. 16:14
JAV atsakas Rusijai: slaptose pratybose ruošėsi branduoliniam karui Europoje
JAV laivyno nuotr.
Kremliaus įvykdyta Krymo aneksija, karo kurstymas Ukrainoje bei žvanginimas ginklais, kurių kulminacija turėtų tapti rudenį vyksiančios milžiniškos Rusijos karinės pratybos „Zapad“, regis, sulaukė atsako. Tik ne parodomojo, o priešingai – tylaus, apipinto slaptumo skraiste, bet reikšmingiausio nuo Šaltojo karo pabaigos.

Netikėtumas: Kremliaus ruporas susprogdintų separatistų vadeivų istorijoje rado „pribaltų“ pėdsaką (1136)

2017 kovo mėn. 15 d. 05:30
Netikėtumas: Kremliaus ruporas susprogdintų separatistų vadeivų istorijoje rado „pribaltų“ pėdsaką
Youtube stop kadras
Po to, kai Rytų Ukrainoje paslaptingomis aplinkybėmis žuvo net keli garsūs prorusiškų separatistų vadeivos, imta viešai svarstyti, kas ir kodėl naikina liūdnai pagarsėjusius apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų veikėjus: Rusija, Ukraina, vietiniai konkurentai? O Kremliaus ruporu vadinamas tinklalapis žengė dar toliau ir įžvelgė jau savotiška legenda tapusį „pribaltų pėdsaką“.

VSD išvada dėl M. Basčio – tik ledkalnio viršūnė: ką dar užguls įtarimai dėl ryšių su Rusija? gauta informacija – įspūdinga (370)

2017 kovo mėn. 13 d. 10:33
VSD išvada dėl M. Basčio – tik ledkalnio viršūnė: ką dar užguls įtarimai dėl ryšių su Rusija?
Foto - gazprom.ru
Po to, kai Valstybės saugumo departamentas Mindaugui Basčiui nesuteikė leidimo dirbti su slapta informacija, dėl įtartinų socialdemokrato asmeninius ryšių su Rusijos energetikos kompanijomis, Kremliaus propagandistu ir nusikaltėliais, prabilta ne tik apie apkaltą Seimo nariui, bet ir naują tvarką. Ji gali atsiliepti ir daugiau verslo interesų Rusijoje turintiems veikėjams.

Branduolinė grėsmė: V. Putinui yra ko bijoti ir be D. Trumpo (862)

2017 kovo mėn. 7 d. 19:01
Branduolinė grėsmė: V. Putinui yra ko bijoti ir be D. Trumpo
„Tebūnie ginklavimosi varžybos. Mes juos pranoksime visur“. Taip dar gruodį kalbėjo Donaldas Trumpas, o neseniai išplėtojo savo mintį: Amerika stiprins savo branduolinį arsenalą, nes šioje srityje esą atsilieka. Bet ekspertai primena, kad Kremlių turėtų baiminti ne vien JAV prezidento pažadai, o ir realūs amerikiečių veiksmai, kuriais Amerika įgyja pranašumą prieš rusus.

Analitikas prognozuoja, kokia korta informacinėse atakose gali žaisti Rusija (32)

2017 kovo mėn. 6 d. 20:17
Informacinė Rusijos ataka Ukrainoje, kai buvo skelbiama, kad neva ukrainiečiai kariai nukankino berniuką, ir Lietuvoje, kurioje buvo sakoma, kad vokiečių kariai išprievartavo mergaitę – Kremliaus propagandistų klasika. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Karinės paslaptys“ sako Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas, istorikas Karolis Zikaras.

Buvęs Pentagono pareigūnas: Rusija kaip uraganas – dar neužgriuvo, bet reikia ruoštis (412)

2017 kovo mėn. 3 d. 13:02
Vėl puola Rusija? Tai kada bus karas? Taip esą neegzistuojančią Kremliaus grėsmę mėgsta pašiepti kritikai, besišaipantys iš pranešimų apie agresyvius Maskvos veiksmus, karinės galios stiprinimą bei grėsmę Baltijos šalims. Buvęs aukštas JAV administracijos pareigūnas perspėjo, kad tokios pašaipos yra naivios, o neretai yra ir informacinio karo dalis.

Rusija pristatė savo ateities kariuomenę: nauji ginklai – nauji taikiniai (502)

2017 kovo mėn. 2 d. 05:30
Sergejus Šoigu, Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
„Jų zoologijos sode nėra gyvūno, kuris nurodinėtų meškai“. Taip neseniai Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriui Michaelui Fallonui išdidžiai atsikirto Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, simboliškai pabrėždamas „meškos“ – Rusijos karinę galią. Apie pastarąją ministras vėliau kalbėjo ir Rusijos parlamente, tiesa, kartu atskleidė nemalonių detalių.

Ginklo broliai: pamiršti partizanai, kurie kartu su lietuviais kėlė siaubą Kremliui (551)

2017 vasario mėn. 25 d. 21:31
Pamirštieji kariai
Pamirštieji. Taip vadinami lenkai, kurie priešinosi ne tik nacių, bet ir sovietų okupantams. Lietuvoje apie juos žino nedaugelis. Dar mažiau žinomas faktas, kad su Vilniumi vienaip ar kitaip susiję lenkų kariai bei lietuvių partizanai, nepaisant abipusių nuoskaudų 1945 metais suvienijo jėgas prieš bendrą priešą.

Garsiausias Lietuvos išdavikas, pražudęs šimtus žmonių: mano sąžinė rami (846)

2017 vasario mėn. 24 d. 23:53
Garsiausias Lietuvos išdavikas, pražudęs šimtus žmonių: mano sąžinė rami
Leidykla "Versus aureus"
„Jūsų tėtis niekada nebus išdavikas“, – taip savo dar skaityti nemokantiems vaikams 1942 metais rašė tuomet tik provincijos gydytojas Juozas Albinas Markulis. Ši pavardė vėliau taps žinoma daugeliui Lietuvos partizanų, o iki šiol siejama su išdavystėmis, nors išdaviku jis savęs nelaikė. Vis dėlto atrasti dienoraščiai, laiškai bei dokumentai atskleidė daugeliui nežinomą liūdnai pagarsėjusio sovietų agento asmenybę bei motyvus.

Miunchenas įtampos neišsklaidė: kalbos apie Vakarų eros pabaigą skamba kaip niekada rimtai (225)

2017 vasario mėn. 24 d. 13:05
Jeanas Claude‘as Junckeris, Vladimiras Putinas
Reuters-Scanpix
Praėjusią savaitę vykusi Miuncheno saugumo konferencija turėjo išsklaidyti abejones dėl naujosios JAV administracijos užsienio politikos, parodyti pačių europiečių vienybę bei sutvirtinti transatlantinius ryšius. Tačiau tokie tikslai, nepaisant skambių pareiškimų, pasiekti tik iš dalies, o įtampa nesitraukia, artėjant pirmajam Donaldo Trumpo vizitui į Europą.

Pagrindinė naujojo D. Trumpo patarėjo užduotis turėtų nudžiuginti Lietuvą (314)

2017 vasario mėn. 22 d. 14:53
Pagrindinė naujojo D. Trumpo patarėjo užduotis turėtų nudžiuginti Lietuvą
JAV laivyno nuotr.
Vietoje pasitraukusio patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Michaelo Flynno JAV prezidentas Donaldas Trumpas rado pamainą. Jam patarinės generolu žvaigžde vadinamas Herbertas Raymondas McMasteris. Šis paskyrimas vadinamas gera žinia Baltijos šalims, mat, ypač palankiai vertinamo bei patyrusio karininko mintys apie JAV karinės galios stiprinimą svarbios ir Lietuvai.

Komisija spręs, ką daryti dėl rusiškos televizijos „TVC“ pažeidimų (10)

2017 vasario mėn. 22 d. 07:54
Lietuvos radijo ir televizijos komisija trečiadienį spręs, ar taikyti sankcijas dėl Rusijos televizijos programos TVC laidoje kurstytos neapykantos.

Skaudžios pamokos valdžiai: kaip dėl asmeninių ambicijų nesusimauti ir neprarasti valstybės? (949)

2017 vasario mėn. 16 d. 00:04
1940 m. birželį Lietuvos dienraščiai nerišliai pranešinėjo apie „padidėjusį ribotą SSRS kariuomenės kontingentą mūsų krašte“, o išeivijos laikraštis „Draugas“ tiesiai šviesiai rėžė – „Rusija okupavo Lietuvą“.
Archyvo nuotr.
Vasario 16-oji - daugeliui žinoma data – šią dieną 1918 m. Lietuva paskelbė nepriklausomybę. Nors gyvųjų to meto liudininkų jau nebėra, ir šiandien dažnai postringaujama, kad už laisvės iškovojimą dar sunkiau yra jos išsaugojimas. Galbūt nedaugelis susimąsto, kad už šių, regis, gerokai nuvalkiotų žodžių slypi skaudžios istorinės pamokos, mat iš klaidų pasimokė dar ne visi.

Tiesiai iš Ukrainos: kas nutinka ten, kur Rusija turi veto teisę (576)

2017 vasario mėn. 15 d. 19:08
Tiesiai iš Ukrainos: kas nutinka ten, kur Rusija turi veto teisę
Euromaidan press
Neseniai Rytų Ukrainoje, netoli fronto linijos apsilankęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė savo akimis įsitikinęs, jog Minsko paliaubų susitarimų nesilaikoma: juos nuolat pažeidinėja Rusijos remiami separatistai, todėl Vilnius kol kas ketina laikytis požiūrio, kad apie sankcijų atšaukimą Maskvai kalbėti per anksti.

D. Trumpui – V. Putino iššūkis: santykiai klostosi nauja vaga (599)

2017 vasario mėn. 15 d. 11:55
Nepraėjus mėnesiui nuo JAV prezidento priesaikos, kalbas apie Donaldo Trumpo prorusiškas pažiūras pradeda užgožti visiškai priešingi veiksmai: naujoji JAV administracija patvirtino apie sankcijų Rusijai pratęsimą, pareikalavo grąžinti nuo Ukrainos atplėštą Krymą ir netgi apkaltino Maskvą svarbios sutarties pažeidimu. Kremlius į tai atsakė sau būdingu stiliumi.

Lietuva įspėjo: Baltarusija turi vis mažiau laiko (650)

2017 vasario mėn. 14 d. 18:16
DELFI TV konferencijoje dalyvavęs Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius prabilo ir apie pastaruoju metu paaštrėjusius Minsko ir Maskvos santykius. Jo nuomone, savarankiškos krypties šalininkai Baltarusijoje išgyvena sunkų etapą, o laiko Aliaksandro Lukašenkos režimas turi vis mažiau.

Prieš svarbų balsavimą Kremliaus interesų gynėjai grasina: Seimo nariai neteks įgaliojimų (1017)

2017 vasario mėn. 14 d. 13:37
Antradienį į neeilinę sesiją susirinkęs Seimas svarstė Lietuvos ir JAV sutartį dėl amerikiečių karių statuso šalyje. Sutartį ratifikuoti skubos tvarka Seimui pasiūlė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Tačiau parlamentarai jau sulaukė laiškų, raginančių balsuoti prieš, mat sutartis esą pažeidžia konstituciją, o balsavę už ją esą negalės eiti savo pareigų. Kas platina tokius laiškus?

Lietuvoje dislokuojami amerikiečių tankai – signalas ne tik Rusijai (1203)

2017 vasario mėn. 10 d. 16:03
Kiek jūs turite tankų? Netgi tris? Tai kuri Baltijos šalis viena kitai galės paskolinti tuos kelis tankus? Tokie juokeliai apie menką Lietuvos, Latvijos ir Estijos šarvuotąją galią iki šiol sklando Rusijos viešojoje erdvėje. Panašiai sutikta ir žinia, jog amerikiečiai Baltijos šalyse dislokavo po kuopą šarvuotosios technikos – esą ką gali padaryti tie keliasdešimt „metalo laužo gabalų“?

Iš VSD – nerimo signalai dėl Rusijos karinių planų: šįkart gali neapsiriboti pratybomis (1447)

2017 vasario mėn. 9 d. 13:51
Galimos Rusijos pajėgų puolimo kryptys
Rugsėjį Rusija ir Baltarusija surengs dideles pratybas „Zapad“. Tokie kariniai mokymai vyksta kas kelerius metus, bet pastarąjį dešimtmetį Rusijos kaimynams ypač daug klausimų kelia „Zapad“ scenarijai, kurių oficialioji versija ir realūs veiksmai skiriasi. Šiemet Lietuva skirs didesnį dėmesį tokiam Kremliaus karinės galios demonstravimui, mat nerimaujama, jog šį kartą pratybomis viskas gali ir nesibaigti.

Kremliaus planai dėl Minsko verčia suklusti: šįkart gali blogai baigtis (403)

2017 vasario mėn. 8 d. 13:16
Aliaksandras Lukašenka ir Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
Rusijos ir Baltarusijos santykiai – lyg nesibaigianti „Santa Barbara“. Vladimiro Putino ir Aliaksandro Lukašenkos santykiais paremtos dvišalės draugystės apraiškas keičia ginčai dėl nesumokėtų sąskaitų už dujas, aikštingi pareiškimai, pašaipos, grasinimai. O tada viskas grįžta į įprastas vėžes. Bet įspėjama, kad šįsyk nauji nesutarimai Minskui gali baigtis labai liūdnai.

Rytų Ukrainoje susprogdintas sadizmu pagarsėjęs separatistų vadeiva atnaujinta 12:37 (1348)

2017 vasario mėn. 8 d. 09:31
Rusijos remiamos apsišaukėliškos Donecko liaudies respublikos šaltiniai trečiadienį patvirtino, jog rytą buvo užmuštas vienas liūdnai pagarsėjusių separatistų vadeivų Michailas Tolstychas, pravarde „Givis“. Nuožmią teroristo reputaciją pelnęs separatistas buvo susprogdintas.

Klaipėdoje – „Islamo valstybę“ talžyti plaukiančios JAV lėktuvnešio grupės karo laivas (370)

2017 vasario mėn. 6 d. 16:24
Klaipėdoje – „Islamo valstybę“ talžyti plaukiančios JAV lėktuvnešio grupės karo laivas
JAV ambasados nuotr.
Pirmadienį draugiškam vizitui į Klaipėdos uostą atplaukė JAV karo laivas „USS Hue City“. Galingas raketinis kreiseris Lietuvoje viešės iki penktadienio, o laivo įgula treniruosis ir su lietuvių kariais. Vėliau „USS Hue City“ išplauks į Viduržemio jūrą bei Persijos įlanką iš kur amerikiečiai rengia operacijas prieš „Islamo valstybę“.

Karo dievas, kuris šienauja gyvybes Ukrainoje: Rusijai yra ko išsigąsti (1097)

2017 vasario mėn. 3 d. 10:56
Pastarąją savaitę atsinaujinusios kovos rytų Ukrainoje vėl prikaustė dėmesį prie pamiršto konflikto. Skelbiama apie dešimtis žuvusiųjų bei sužeistųjų, tūkstančius pabėgėlių, žiemą likusių be šildymo. Ir nors oficialiai galiojančios Minsko paliaubos pažeidinėjamos nuolat, naujas susirėmimų paūmėjimas priminė apie pražūtingą ginkluotę, kurios galios negali ignoruoti nė viena šalis.

Pirmasis D. Trumpo ir V. Putino susidūrimas: ką parodė detalės? (356)

2017 vasario mėn. 1 d. 11:02
Pirmasis D. Trumpo ir V. Putino susidūrimas: ką parodė detalės?
JAV Baltųjų rūmų nuotr.
Dar prieš šeštadienį įvykusį JAV ir Rusijos prezidentų – Donaldo Trumpo bei Vladimiro Putino telefoninį pokalbį nerimauta, kad impulsyviais sprendimais garsėjantis naujasis Baltųjų rūmų šeimininkas susitars su Kremliumi dėl dalykų, kurie sukels neigiamas pasekmes. Būgštauta, kad JAV atšauks sankcijas Rusijai ar dar blogiau. Bet taip neįvyko.

Skelbiama apie Lietuvoje mažėjantį Rusijos televizijos kanalų populiarumą (268)

2017 vasario mėn. 1 d. 09:41
Užsienio reikalų ministerijos užsakymu visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centro „Vilmorus“ atlikta apklausa parodė, kad Lietuvos gyventojai remia mūsų šalies narystę Europos Sąjungoje, pasisako už glaudesnį bendradarbiavimą su Baltijos šalimis bei Lenkija, o didžiausią grėsmę jaučia iš Rusijos ir Baltarusijos.