Medijos Karas Propaganda

Žinutė Rusijai: virš Lietuvos prašvilpę moderniausi JAV naikintuvai vykdė slaptą misiją (1220)

2017 balandžio mėn. 28 d. 17:07
JAV lėktuvų misija Baltijos šalyse
DELFI montažas / Scanpix
Dar antradienį Estiją triukšmingai pasveikino JAV karinių oro pajėgų naikintuvai F-35. Trumpo vizito metu paskraidę orlaiviai pasuko atgal – kirsdami Lietuvos oro erdvę jie ramiai nuskrido į Leikenhito oro pajėgų bazę Jungtinėje Karalystėje. Tačiau tai tebuvo dėmesį pritraukusi parodomoji dalis, o amerikiečiai vykdė ir iš anksto neskelbtą slaptą misiją.

Kaip vyktų Antrasis Korėjos karas: skaičiai, apie kuriuos baisu ir pagalvoti (355)

2017 balandžio mėn. 27 d. 15:47
Šiaurės Korėjos artilerijos pratybos
AFP / Scanpix/ KCNA nuotr.
Neslūgstanti įtampa Korėjos pusiasalyje vis labiau primena ne šiaip įprastą žvanginimą ginklais, bet rimtą pasiruošimą tikram konfliktui. Nuo 1953 metais pasirašytų paliaubų karo veiksmų tarp komunistinės Šiaurės Korėjos ir pietinės kaimynės bei jos sąjungininkų formaliai nevyko. Bet jei vis dėlto niūriausios prognozės išsipildytų – kaip atrodytų šiuolaikinis Korėjos karas?

Veiksmai, kurių dar gali imtis D. Trumpas: pasekmės gali būti neprognozuojamos (419)

2017 balandžio mėn. 15 d. 09:36
Praėjusią savaitę Sirijos režimą sparnuotosiomis raketomis nubaudusi JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija neslėpė taip kartu simboliškai pasiuntusi žinią ir kitoms valstybėms – pirmiausiai grasinimais nuolat besisvaidančiai Šiaurės Korėjai, bet taip pat ir Rusijai, Kinijai, Iranui. Kuo gali baigtis tokia nauja Vašingtono strategija?

JAV panaudojo „visų bombų motiną“: ar Rusija dabar pademonstruos „visų bombų tėvą“? (571)

2017 balandžio mėn. 14 d. 15:38
BLU-82 "Daisy Cutter" sprogimas
Wikimedia Commons
Afganistane ketvirtadienį numesta didžiausia JAV turima bomba, už kurią galingesni tik branduoliniai užtaisai, smigo į „Islamo valstybės“ (IS) gilių tunelių kompleksą. Tokiu smūgiu JAV ne tik nukovė dešimtis teroristų, atkeršijo už amerikiečių kario žūtį praėjusią savaitę, bet ir dar kartą pasiuntė signalą Amerikos priešininkams: su JAV karine galia geriau nejuokauti.

Kremliaus diplomatas pratrūko kaip vežikas: žiūrėk man į akis, nedrįsk įžeidinėti Rusijos! (588)

2017 balandžio mėn. 13 d. 15:19
Vasarį netikėtai mirus Rusijos nuolatiniam atstovui Jungtinėse Tautose Vitalijui Čiurkinui į jo vietą ėmė pretenduoti keli Rusijos diplomatai: oficialiai pareigas eina Piotras Iličiovas, tačiau pastaruoju metu jį vis dažniau pavaduoja Vladimiras Safronkovas. Būtent pastarasis JT Saugumo Tarybai balsuojant dėl Sirijos pašiurpino visą pasaulį savo kalba.

„Žaliųjų žmogeliukų“ užklupti pareigūnai darė klaidą po klaidos nemaloniai nustebino gyventojų reakcija (919)

2017 balandžio mėn. 12 d. 11:06
Kai į Šalčininkų policijos komisariatą pro duris bandė veržtis kolegų vaduoti policininkas, jo veidą staiga iškreipė nuostaba – prieš akis išvydo automato vamzdį ir rėkiantį „sukilėlį“. Jei tai būtų buvusios ne pratybos, ko gero, jis jau būtų suvarpytas kulkų. Ir tai buvo ne vienintelė pamoka netikėtai užkluptiems pareigūnams.

Lietuva ir dar aštuonios šalys kuria hibridinių grėsmių centrą (38)

2017 balandžio mėn. 11 d. 20:23
Lietuva ir dar aštuonios Europos Sąjungos ir NATO valstybės sutarė įkurti Europos hibridinių grėsmių centrą Suomijoje.

Lietuvos pasienyje – neskelbtos pratybos: gausios pareigūnų pajėgos gaudė „žaliuosius žmogeliukus“ (826)

2017 balandžio mėn. 11 d. 11:19
Lietuvos sieną kirto grupė žmonių ir išsisklaidžiusi pajudėjo į šalies gilumą. Įtariama, kad šių gerai parengtų ir ginkluotų asmenų užduotis – užimti pasienio užkardą ir policijos įstaigą. Toks iš anksto neskelbtų pratybų scenarijus ant kojų sukėlė gausias pareigūnų pajėgas, kurios nežinojo, ko tikėtis.

Nerimauja dėl į Baltijos jūrą siunčiamo Rusijos branduolinio milžino: labiausiai gąsdina ne dydis (1087)

2017 balandžio mėn. 8 d. 15:49
Nerimauja dėl į Baltijos jūrą siunčiamo Rusijos branduolinio milžino: labiausiai gąsdina ne dydis
Youtube stop kadras
Pernai pasaulį bauginusi ir juokinusi savo vienintelio lėktuvnešio „Admiral Kuznecov“ kelione iš Severodvinsko į Viduržemio jūrą, šių metų liepą Rusija užsimojo dar sykį parodyti savo galybę. Šį kartą į Baltijos jūrą atplauks didžiausias pasaulyje branduolinis povandeninis laivas, kuris gali gabenti branduolinius ginklus.

Simboliniai JAV smūgiai Sirijoje: kuo gali baigtis D. Trumpo sprendimas (1041)

2017 balandžio mėn. 7 d. 11:44
Donaldo Trumpo sprendimas subombarduoti Al Šairato oro pajėgų bazę Sirijoje, iš kur kilo karo lėktuvai, surengę cheminę ataką Chan Šeichune, žymi naują JAV administracijos kryptį: peržengus amerikiečių nustatytą raudonąją ribą niekas neliks nenubaustas. Tačiau bausmė Basharo Al-Assado režimui tebuvo labiau simbolinė.

VSD: Lietuvoje sulaikytas „Islamo valstybės“ rėmėjas, stebima dešimtys asmenų (505)

2017 balandžio mėn. 4 d. 19:57
Valstybės saugumo departamentui pateikus grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą už praėjusius metus nuošalyje liko ne mažiau svarbi VSD veiklos ataskaita. Ir nors joje taip pat pagrindiniai akcentai skirti Rusijos grėsmei, priminta ir Vakarų Europoje, o ypač Artimuosiuose rytuose gerokai ryškesnė – terorizmo grėsmė.

Seime registruotos pataisos, kurios gali būti pritaikytos ir V. Putinui (502)

2017 balandžio mėn. 4 d. 12:31
Vladimiras Putinas
Sputnik / Scanpix
Seime grupė parlamentarų registravo įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties 133 straipsnio, nustatančio ilgalaikio draudimo atvykti į Lietuvą pagrindus pataisas. „Magnitskio įstatymu“ jau pakrikštytu pakeitimu siekiama išplėsti neįsileidimo pagrindus, kuriais į juodąjį sąrašą gali pakliūti būrys aukščiausių Rusijos valdininkų, pareigūnų ir net pats šalies vadovas.

Lietuvos žvalgybininkai: nuo taikos iki karo su Rusija gali skirti 24 valandos paviešinta Rusijos šnipo tapatybė (1499)

2017 balandžio mėn. 3 d. 06:39
Galimos Rusijos pajėgų puolimo kryptys
Valstybės saugumo departamentas (VSD) ir Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas (AOTD) kaip ir kasmet paviešino grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą už praėjusius metus. Paskaičius ataskaitą nekyla abejonių, kas, anot žvalgybininkų, kelia didžiausią grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Įspėja dėl Rusijos: tai blogas ženklas Kremliui, bet gali kliūti ir Lietuvai (526)

2017 kovo mėn. 31 d. 20:04
Praėjusį savaitgalį Rusijoje ir Baltarusijoje vykusios demonstracijos prieš valdžią baigėsi simboliškai panašiai: masiniais opozicijos veikėjų ir eilinių protestuoti nepabūgusių žmonių areštais. Ir nors abiejų autoritarinių šalių valdžia stengėsi kaip įmanoma labiau menkinti, juodinti arba tiesiog ignoruoti protestus, ekspertai įžvelgė nerimą keliančių signalų.

Lietuva galingiausiame pasaulio aljanse: ką žadėjo ir ko pasiekė (315)

2017 kovo mėn. 29 d. 19:25
Lietuva galingiausiame pasaulio aljanse: ką žadėjo ir ko pasiekė
A. Pliadžio ir I. Budzeikaitės nuotr.
Gynybos išlaidos turėtų būti ne mažesnės nei 2,0 proc. BVP, Lietuvos kariuomenę sudarys trys pėstininkų brigados, o įsigijimų prioritetu taps moderni priešlėktuvinė ir prieštankinė gynyba. Visa tai skamba, tarsi iš 2017-ųjų planų, tačiau iš tikrųjų tokie ambicingi pažadai buvo dalijami dar prieš 15 metų, kai Lietuva net nebuvo NATO narė. Kas pasikeitė per 13 metų įstojus į Aljansą?

Po vizito Lietuvoje NATO pajėgų vadas pateikė įspūdingą pageidavimų sąrašą (435)

2017 kovo mėn. 24 d. 15:37
Po vizito Lietuvoje NATO pajėgų vadas pateikė įspūdingą pageidavimų sąrašą
JAV Karinių oro pajėgų nuotr.
JAV pajėgų Europoje bei vyriausiasis NATO pajėgų vadas (SACEUR) Curtisas Scaparrotti dar praėjusią savaitę lankėsi Baltijos šalyse. Susipažinęs su saugumo situacija regione ketvirtadienį generolas JAV Senate išdėstė savo poreikius: ko reikės jau artimiausiu metu, norint sustiprinti atgrasymo priemones Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, kurios nerimauja dėl Rusijos karinių ambicijų.

Iki rugsėjo iš A. Lukašenkos galima tikėtis ir daugiau siurprizų (272)

2017 kovo mėn. 21 d. 15:52
Po to, kai Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pareiškė, kad Lietuvoje, Lenkijoje ir Ukrainoje galėjo būti rengiami kovotojai, rengę provokacijas jo šalyje, sureaguota ir Vilniuje, kur Minsko pareiškimai pavadinti pramanais. Tačiau ekspertai įspėja, kad panašūs signalai iš Baltarusijos ėmė sklisti neatsitiktinai ir jų gali daugėti iki pratybų „Zapad“.

Planas, kaip padalinti „Pribaltiką“: kas iš tiesų slapta rašė instrukcijas (787)

2017 kovo mėn. 21 d. 11:16
Planas, kaip padalinti „Pribaltiką“: kas iš tiesų slapta rašė instrukcijas
DELFI fotomontažas
Baltijos šalys yra agresyvūs rusofobijos bastionai, dergiantys Rusiją. Tai yra dirbtiniai dariniai, todėl neturi teisės egzistuoti, tačiau ką su šiais nykštukais daryti, jei jie jau tapo NATO placdarmu? Papirkti? Ne, yra gudresnis planas – suskaldyti Lietuvą, Latviją ir Estiją iš vidaus ir iš esmės pakartoti Krymo ar Abchazijos bei Pietų Osetijos scenarijus.

Skandalingas europarlamentarų vizitas Kryme: Lietuvos atstovai atsisakė (541)

2017 kovo mėn. 20 d. 13:40
Pasaulis tik neseniai paminėjo trečiąsias Rusijos įvykdytos Krymo okupacijos ir aneksijos metines, o į šį Ukrainai pagal tarptautinę teisę priklausančią teritoriją jau veržiasi Kremliaus rėmėjai iš Europos – šiomis dienomis Kryme lankosi grupė prorusiškomis pažiūromis garsėjančių europarlamentarų.

Lietuvos televizijų tyrimas: rusiška produkcija minta du kanalai (986)

2017 kovo mėn. 17 d. 18:41
Po to, kai Seimo narys Laurynas Kasčiūnas kreipėsi į Lietuvos radijo ir televizijos komisiją (LRTK) su prašymu atlikti pagrindinių Lietuvos televizijos kanalų transliuojamų programų monitoringą ir analizę, sulaukta pirmųjų atsakymų. LRTK įvertino, kiek per savaitę televizijos skiria nacionalinei, europinei, o kiek rusiškai produkcijai.

JAV atsakas Rusijai: slaptose pratybose ruošėsi branduoliniam karui Europoje (699)

2017 kovo mėn. 16 d. 16:14
JAV atsakas Rusijai: slaptose pratybose ruošėsi branduoliniam karui Europoje
JAV laivyno nuotr.
Kremliaus įvykdyta Krymo aneksija, karo kurstymas Ukrainoje bei žvanginimas ginklais, kurių kulminacija turėtų tapti rudenį vyksiančios milžiniškos Rusijos karinės pratybos „Zapad“, regis, sulaukė atsako. Tik ne parodomojo, o priešingai – tylaus, apipinto slaptumo skraiste, bet reikšmingiausio nuo Šaltojo karo pabaigos.

Netikėtumas: Kremliaus ruporas susprogdintų separatistų vadeivų istorijoje rado „pribaltų“ pėdsaką (1136)

2017 kovo mėn. 15 d. 05:30
Netikėtumas: Kremliaus ruporas susprogdintų separatistų vadeivų istorijoje rado „pribaltų“ pėdsaką
Youtube stop kadras
Po to, kai Rytų Ukrainoje paslaptingomis aplinkybėmis žuvo net keli garsūs prorusiškų separatistų vadeivos, imta viešai svarstyti, kas ir kodėl naikina liūdnai pagarsėjusius apsišaukėliškų Donecko ir Luhansko liaudies respublikų veikėjus: Rusija, Ukraina, vietiniai konkurentai? O Kremliaus ruporu vadinamas tinklalapis žengė dar toliau ir įžvelgė jau savotiška legenda tapusį „pribaltų pėdsaką“.

VSD išvada dėl M. Basčio – tik ledkalnio viršūnė: ką dar užguls įtarimai dėl ryšių su Rusija? gauta informacija – įspūdinga (370)

2017 kovo mėn. 13 d. 10:33
VSD išvada dėl M. Basčio – tik ledkalnio viršūnė: ką dar užguls įtarimai dėl ryšių su Rusija?
Foto - gazprom.ru
Po to, kai Valstybės saugumo departamentas Mindaugui Basčiui nesuteikė leidimo dirbti su slapta informacija, dėl įtartinų socialdemokrato asmeninius ryšių su Rusijos energetikos kompanijomis, Kremliaus propagandistu ir nusikaltėliais, prabilta ne tik apie apkaltą Seimo nariui, bet ir naują tvarką. Ji gali atsiliepti ir daugiau verslo interesų Rusijoje turintiems veikėjams.

Branduolinė grėsmė: V. Putinui yra ko bijoti ir be D. Trumpo (862)

2017 kovo mėn. 7 d. 19:01
Branduolinė grėsmė: V. Putinui yra ko bijoti ir be D. Trumpo
„Tebūnie ginklavimosi varžybos. Mes juos pranoksime visur“. Taip dar gruodį kalbėjo Donaldas Trumpas, o neseniai išplėtojo savo mintį: Amerika stiprins savo branduolinį arsenalą, nes šioje srityje esą atsilieka. Bet ekspertai primena, kad Kremlių turėtų baiminti ne vien JAV prezidento pažadai, o ir realūs amerikiečių veiksmai, kuriais Amerika įgyja pranašumą prieš rusus.

Analitikas prognozuoja, kokia korta informacinėse atakose gali žaisti Rusija (32)

2017 kovo mėn. 6 d. 20:17
Informacinė Rusijos ataka Ukrainoje, kai buvo skelbiama, kad neva ukrainiečiai kariai nukankino berniuką, ir Lietuvoje, kurioje buvo sakoma, kad vokiečių kariai išprievartavo mergaitę – Kremliaus propagandistų klasika. Taip LRT TELEVIZIJOS laidoje „Karinės paslaptys“ sako Lietuvos kariuomenės Strateginės komunikacijos departamento analitikas, istorikas Karolis Zikaras.

Buvęs Pentagono pareigūnas: Rusija kaip uraganas – dar neužgriuvo, bet reikia ruoštis (412)

2017 kovo mėn. 3 d. 13:02
Vėl puola Rusija? Tai kada bus karas? Taip esą neegzistuojančią Kremliaus grėsmę mėgsta pašiepti kritikai, besišaipantys iš pranešimų apie agresyvius Maskvos veiksmus, karinės galios stiprinimą bei grėsmę Baltijos šalims. Buvęs aukštas JAV administracijos pareigūnas perspėjo, kad tokios pašaipos yra naivios, o neretai yra ir informacinio karo dalis.

Rusija pristatė savo ateities kariuomenę: nauji ginklai – nauji taikiniai (502)

2017 kovo mėn. 2 d. 05:30
Sergejus Šoigu, Vladimiras Putinas
AP/Scanpix
„Jų zoologijos sode nėra gyvūno, kuris nurodinėtų meškai“. Taip neseniai Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriui Michaelui Fallonui išdidžiai atsikirto Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, simboliškai pabrėždamas „meškos“ – Rusijos karinę galią. Apie pastarąją ministras vėliau kalbėjo ir Rusijos parlamente, tiesa, kartu atskleidė nemalonių detalių.

Ginklo broliai: pamiršti partizanai, kurie kartu su lietuviais kėlė siaubą Kremliui (547)

2017 vasario mėn. 25 d. 21:31
Pamirštieji kariai
Pamirštieji. Taip vadinami lenkai, kurie priešinosi ne tik nacių, bet ir sovietų okupantams. Lietuvoje apie juos žino nedaugelis. Dar mažiau žinomas faktas, kad su Vilniumi vienaip ar kitaip susiję lenkų kariai bei lietuvių partizanai, nepaisant abipusių nuoskaudų 1945 metais suvienijo jėgas prieš bendrą priešą.

Garsiausias Lietuvos išdavikas, pražudęs šimtus žmonių: mano sąžinė rami (846)

2017 vasario mėn. 24 d. 23:53
Garsiausias Lietuvos išdavikas, pražudęs šimtus žmonių: mano sąžinė rami
Leidykla "Versus aureus"
„Jūsų tėtis niekada nebus išdavikas“, – taip savo dar skaityti nemokantiems vaikams 1942 metais rašė tuomet tik provincijos gydytojas Juozas Albinas Markulis. Ši pavardė vėliau taps žinoma daugeliui Lietuvos partizanų, o iki šiol siejama su išdavystėmis, nors išdaviku jis savęs nelaikė. Vis dėlto atrasti dienoraščiai, laiškai bei dokumentai atskleidė daugeliui nežinomą liūdnai pagarsėjusio sovietų agento asmenybę bei motyvus.

Miunchenas įtampos neišsklaidė: kalbos apie Vakarų eros pabaigą skamba kaip niekada rimtai (225)

2017 vasario mėn. 24 d. 13:05
Jeanas Claude‘as Junckeris, Vladimiras Putinas
Reuters-Scanpix
Praėjusią savaitę vykusi Miuncheno saugumo konferencija turėjo išsklaidyti abejones dėl naujosios JAV administracijos užsienio politikos, parodyti pačių europiečių vienybę bei sutvirtinti transatlantinius ryšius. Tačiau tokie tikslai, nepaisant skambių pareiškimų, pasiekti tik iš dalies, o įtampa nesitraukia, artėjant pirmajam Donaldo Trumpo vizitui į Europą.