Žydams neramu dėl naujojo Kauno mero

 (35)
Radikalios Lietuvos laisvės sąjungos lyderis Vytautas Šustauksas, šią savaitę tapęs Kauno meru, sukėlė nerimą žydų bendruomenei savo antisemitiniais pareiškimais.
"Tai yra Lietuvos tragedija, manau, kad su tokiais pareiškėjais mes į Europos Sąjungą tikrai niekada nepakliūsime", BNS sakė Lietuvos žydų bendruomenės pirmininko pavaduotoja Maša Grodnikienė.

Ji komentavo V. Šustausko pareiškimus per savivaldybių rinkimų kampaniją ir anksčiau, kurie užgavo Lietuvos žydų jausmus.

Panašiai apie V. Šustauską atsiliepia ir Kauno žydų bendruomenės pirmininkas Gercas Žakas, anot kurio, antisemitiškai nusiteikusio asmens iškilimas kelia nerimą.

"Aišku, yra nerimo, kai ateina į valdžią toks žmogus", BNS sakė G. Žakas.

Žydų bendruomenės atstovai prisimena V. Šustausko pareiškimus apie žydų neva "supirktas" centrines Kauno ir Vilniaus gatves ir panašius.

Antisemitinių plakatų būta ir per V. Šustausko rėmėjų mitingus Kaune.

Neseniai V. Šustauskas spaudoje piktinosi Lietuvos vyriausybės atstovais, kurie, viešėdami Izraelyje, užsideda žydiškas apeigines kepuraites.

Tačiau žydų bendruomenės atstovai tikisi, kad V. Šustausko leksika, jam tapus meru, bus kitokia, nei per rinkimų kampaniją.

"Manau, jis dabar keis pozicijas. Turės būti protingesnis ir nebedaryti tokių išpuolių", sako M. Grodnikienė.

To paties tikisi ir Kauno žydų bendruomenės pirmininkas, tačiau, pasak jo, "jeigu tokie politikai ateina į valdžią, žydų emigracija iš Lietuvos dar paspartės".

Dabar Kaune, turinčiame 415 tūkst. gyventojų, tėra 400 žydų.

Žydai ypač jautriai reaguoja į antisemitizmo apraiškas Lietuvoje, kur per Antrąjį pasaulinį karą naciai beveik visiškai sunaikino daugiau nei 200 tūkstančių žydų bendruomenę.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Seimo komitetas nori Vyriausybės išvados dėl kompensacijų mirusių pensininkų paveldėtojams

Seimo Biudžeto ir finansų komitetas prašo Vyriausybės išvados dėl kompensacijų iki 2014 metų gegužės mirusių pensininkų paveldėtojams - joms reikėtų beveik 30 mln. eurų.

Konservatoriai išsakė sąlygas deryboms su valstiečiais žaliaisiais (76)

Konservatoriai išsakė nuostatą, kad koalicijoje su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jei tokia būtų suformuota, turėtų dalyvauti ir Liberalų sąjūdis. Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai taip pat kategoriškai atsisako derėtis su socialdemokratais.

S. Skvernelis: Prezidentė „valstiečiams“ neminėjo galimų koalicijos partnerių (2)

Pirmadienio pokalbyje su prezidente galimi koalicijos partneriai minimi nebuvo, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) sąrašo lyderis Saulius Skvernelis.

R. Karbauskio kandidatas į premjerus išvardino, dėl kurių ministerijų net nesiderės (109)

Pergalę rinkimuose šventusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga pastaruoju metu kalba apie galimybę užimti du svarbiausius postus valstybėje – Seimo pirmininko ir premjero. Tokiu atveju, pasak Ramūno Karbauskio, Seimo pirmininku taptų Saulius Skvernelis, premjeru – europarlamentaras, buvęs ilgametis Ignalinos rajono meras Bronis Ropė.

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Antradienį vykusiame Valstybinio studijų fondo (VSF) Valdybos posėdyje nuspręsta skirti papildomus 1,2 mln. eurų geriausiai besimokiusių, tačiau už studijas mokėjusių bakalauro ir vientisųjų studentų studijų studentams. Iš viso kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.