Baigiantis kandidatų į Seimo narius agitacijai Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas (VRK) Zenonas Vaigauskas teigia, kad rinkimų kampanija vyko gana korektiškai. "Tikėjausi žymiai aštresnės rinkimų kampanijos. Ji vyko daugiau negu tikėtasi sklandžiai", - sakė Eltai Z.Vaigauskas.
Zenonas Vaigauskas - karikatūra
© DELFI
Penktadienį jau baigiasi Seimo rinkimuose dalyvaujančių partijų ir pavienių kandidatų agitacijos kampanija. Draudimas agituoti už kurį nors kandidatą ar partiją įsigalios šeštadienį, 1 val. nakties.

Z. Vaigausko nuomone, normaliai vyko ir naujos Seimo rinkimų įstatymo nuostatos, ribojančios išorinę politinę reklamą, įgyvendinimas. Anot Z. Vaigausko, nerimą kėlė tik vienintelė partija "maištininkė", tai yra Krikščionių konservatorių socialinė sąjunga, kuri, anot Z. Vaigausko, mano, kad jiems įstatymas negalioja ir nori tiesiai taikyti Konstitucijos nuostatas.

"Tai yra, mūsų supratimu, įstatymo pažeidimas", - sakė Eltai Z. Vaigauskas. Pasak jo, Konstitucija iš tikrųjų leidžia skleisti informaciją, bet jos skelbimas neturi pažeisti ir įstatymų, pavyzdžiui, negalima šiukšlinti miesto.

Z. Vaigausko nuomone, matyt, taip atsižvelgiama ir į kai kurių rinkėjų nuostatą, manant, kad galbūt kažkas orientuojasi ir į "maištininkus". Pripažindamas kai kurių įstatymo nuostatų netobulumus, Z. Vaigauskas neatmeta galimybės, kad tai dar bus teisminio nagrinėjimo objektas.

Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos pirmininkas Gediminas Vagnorius Eltai sakė manąs, kad kilnojama agitacinė medžiaga nėra reglamentuota įstatymais, taigi nėra draudžiama. "Jeigu kažkas VRK mano kitaip, tai reikėtų žiūrėti aukštesnį

įstatymą - Lietuvos Konstituciją. Tik pakeitus Konstituciją, gali būti įvesti ribojimai",- pažymėjo Krikščionių konservatorių socialinės sąjungos lyderis G. Vagnorius.

Eltai jis sakė, kad įsigaliojus agitacijos draudimui kilnojamos lentelės bus surinktos, nes tai yra partijos inventorius. "Tačiau mes neatsakome už tuos 250

lentelių, kuriuos neteisėtai pasisavino kai kurie savivaldybių tarnautojai, nes nežinome, kaip jos bus panaudotos, ar nebus provokacijų", - sakė Eltai G. Vagnorius.

Pagal Seimo rinkimų įstatymą agitacija draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną, išskyrus nuolatinę vaizdinę agitaciją tam skirtose vietose, jei ji iškabinta likus ne mažiau kaip 48 valandoms iki rinkimų pradžios.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu jokių vaizdinių rinkimų agitacijos priemonių, išskyrus išleistas Vyriausiosios rinkimų komisijos, negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų aplink pastatą, kuriame įrengta balsavimo patalpa.

Rinkimų agitacijos draudimo pažeidimas užtraukia administracinę atsakomybę. Pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, pažeidusiems agitacijos draudimą gresia bauda nuo 500 iki 1000 litų. Jei agitacijos draudimą pažeidžia rinkimų komisijos narys ar kitas pareigūnas, bauda siekia 1000-4000 litų. Žiniasklaidos priemonių, platinančių agitacijas, redaktoriai gali būti baudžiami 1000-10000 litų bauda.

ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti agentūros ELTA informacijas ir fotoinformacijas be raštiško agentūros ELTA sutikimo draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (288)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: įtariamasis suimtas (28)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Liudininkas apie kraupų išpuolį Barselonoje: jis per žmonių minią lėkė visu greičiu, nė nebandė stabdyti

Ketvirtadienio vakarą Barseloną sukrėtė kraupi teroro ataka – į minią žmonių įsirėžė...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (3)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (145)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (30)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (112)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (336)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (6)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...