Žongliravimas iždo pinigais

Pavyzdžiui, dviem "Krovinių kėlimo rankomis bendrųjų nuostatų" rengėjams išgriebta po... 13 tūkst. Lt. Lietuvos bosų bosas Vladimiras Prudnikovas, kad gautų panašų honorarą, turi parengti net penkių naujų operų partijas.

Seimo narys Virginijus Martišauskas prieš mėnesį Seimui pateikė kelių eismo saugumo įstatymo projektą.

Pasak parlamentaro, tą projektą be jokio užmokesčio rengė jis su sūnumi ir padėjėjas.

"Šis dokumentas - tam tikras iššūkis Susisiekimo ministerijai, ilgus metus kūrusiai "pseudoprojektus", jog būtų pasiimti pinigai už įstatymų rengimą. Tiek suįžūlėta, kad įstatymo vis nėra, o pinigai paimami", - sakė Seimo narys.

Tą pačią dieną V.Martišauskas Seimo Ekonominių nusikaltimų tyrimo komisijai perdavė dokumentus, liudijančius apie Susisiekimo ministerijos veiklą rengiant kelių eismo įstatymo projektą.

"Tie dokumentai rodo, jog teisės aktų projektų rengimas kai kuriems valstybės tarnautojams tampa nusikalstamu biudžetinių pinigų grobstymo būdu", - bylojo parlamentaras ir liko laukti garbiosios komisijos, kuri, atrodo, visai neskuba į tą dokumentų gyvatyną lįsti, išvadų.

Gal nepatogu savus kapoti, gal yra kokių kitų priežasčių, bet šiaip ar taip to negimusio projekto faktas liko neišnagrinėtas.

Išsiuntinėję ministerijoms paklausimus, kiek ir kokių teisės aktų per pastaruosius kelerius metus rengė jų specialistai, kaip jiems už tai buvo atlyginama, sulaukėme labai įdomios reakcijos.

Vienos ministerijos reagavo žaibiškai, kitos niekaip nesuprato, ko iš jų norima, trečių sekretoriai aiškino, kad nusižengs įstatymui, jei informuos redakciją, kas ir kiek už įstatymų projektus gavo, o Žemės ūkio ministerija išvis nesiteikė atsakyti.

O gal niekaip nesuvesdama galų ir labai didelių skaičių (LŽ pasiekė gandai, jog būtent šioje ministerijoje vyksta negražūs dalykai) bevelijo pasirinkti kur kas gražesnį - tylos kelią.

Šiaip ar taip sužinojome, kad Ūkio ministerija 1999 metais už Elektros, Šilumos ir Dujų įstatymų koordinavimą (?!) Lietuvos energetikos institutui sumokėjo 7,5 tūkst. Lt, o šiemet dar 17,5 tūkst. Lt. Bet tai - tik šaknelės.

Suvis įdomi pasirodė "ubagų" ministerijos veikla šioje srityje. 1998-1999 metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija už teisės aktų parengimą paklojo 154 045 Lt.

Štai Darbo kodekso projekto rengimo grupei (pirmininkui ir septyniems nariams) per dvejus metus sumokėta 50 tūkst. Lt. Keista, jog teisiniame mokėjimo pagrinde - 1998 m. spalio 9 d. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos potvarkyje Nr.1a - nė vienu žodžiu neužsimenama apie anksčiau minėtą projektą.

Dar daugiau. Trys žinovai, rengę "Darboviečių įrengimo statybvietėse nuostatų projektą" gavo 12 316 Lt. Tiems patiems trims specialistams už "Saugos ir sveikatos darbe ženklų naudojimo nuostatus" sumokėta 13 075 Lt.

Atlikus nesudėtingus veiksmus paaiškėja, jog trijulei už dviejų projektų rengimą teko nei daug, nei mažai - po 8463 Lt honoraro...

Trys techninio reglamento "Liftai" autoriai pasidalijo 15 384 Lt. O štai už "Krovinių kėlimo rankomis bendrųjų nuostatų" projektą dviem jo rengėjams išmokėta 26 184 Lt, t.y. daugiau kaip po 13 tūkst. Lt kiekvienam!

LŽ sąmoningai nutyli projektų rengėjų pavardes. Kuo kalti iš šalies "pritraukti" žmonės, jei jie buvo pasirinkti, jei jiems nepagailėta valdiškų pinigų?!

Ir dar. Kodėl vienų ministerijų, pavyzdžiui, Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, ivietimo ir mokslo, Aplinkos, Susisiekimo, Užsienio reikalų, Kultūros, specialistai be jokio papildomo atlyginimo - tik už darbo užmokestį - per pastaruosius kelerius metus sugebėjo parengti dešimtis įstatymo projektų, kurie jau priimti, o tuo tarpu kitoms vis reikia "pagalbos iš šalies"?

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

R. Vanagaitė: jei būčiau 30, su vyrais elgčiausi kitaip (87)

Tik viena ar dvi santuokos iš dešimties yra iš tikro laimingos, sako viešųjų ryšių specialistė, populiarių knygų autorė Rūta Vanagaitė. Du kartus išsiskyrusi 61-erių moteris teigia šiandien suprantanti, kokias klaidas padarė santykiuose su vyrais ir ragina jaunas merginas jų nekartoti.

Prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. karių (26)

Penktadienį Lietuvos valstybei prisiekė daugiau nei 1,3 tūkst. šauktinių ir karių savanorių.

Prieš LRT galimai įvykdyta kibernetinė ataka (33)

Penktadienio popietę, po 16 valandos, dėl incidento LRT kompiuteriame tinkle nutrūko įprastinė LRT programa. Pasak LRT technikos centro vadovo Arno Zuikio, yra pagrindo manyti, kad tai buvo kibernetinė ataka, rašoma LRT išplatintame pranešime spaudai.

L. Linkevičius Rukloje gyvenatiems pabėgėliams: incidentas buvo išimtis (62)

Penktadienį Ruklos pabėgėlių priėmimo centre apsilankęs užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ragino imigrantus suprasti, kad šią savaitę miestelyje įvykęs sirės ir irakietės susidūrumas su vietiniais gyventojais yra išimtis, o ne taisyklė.

G. Landsbergio konservatorių pergalės receptas (894)

Nors apžvalgininkai šių metų rinkimų kampaniją vadina kaip niekad skurdžia, tačiau bent jau feisbuke linksmybių netrūko. Konservatoriai rinkėjus sugebėjo įtikinti modernumu ir atsinaujinimu, tuo metu socialdemokratai paskendo teisindamiesi.