Žmogaus teisių teismas H. Daktaro byloje išklausė šalis

 (1)
Kaip BNS sakė Europos žmogaus teisių teismo teisės referentas Dovydas Vitkauskas, H. Daktaro interesams Žmogaus teisių teisme atstovavo advokatas Vytautas Sviderskis, Lietuvos valstybei atstovavo teisingumo viceministras Gintaras Švedas.

Pusantros valandos trukusiame teismo posėdyje buvo išklausytos abi pusės, užduota pora klausimų.

Europos žmogaus teisių teismas nagrinėja H. Daktaro bylą tik dviem aspektais, kurie buvo pripažinti ne visiškai nepagrįstais. Teismui abejonių sukėlė tai, ar nebuvo pažeistas nekaltumo prezumpcijos principas ir ar Aukščiausias teismas, priimdamas kasacinį sprendimą, nebuvo nešališkas.

Antradienį pasibaigus žodiniam procesui, Europos žmogaus teisių teismas sprendimą turėtų priimti per 2-3 mėnesius.

H. Daktaras Vilniaus apygardos teismo sprendimu buvo pripažintos kaltu dėl turto prievartavimo ir poveikio nukentėjusiam. Už šiuos nusikaltimus jis atlieka 7,5 metų laisvės atėmimo bausmę.

H. Daktaras, kaip visuotinai manoma, be kita ko vertėsi didele spirito kontrabanda ir vykdė kitus nusikaltimus, tačiau jų įrodyti teisėsaugai nepavyko.

Europos žmogaus teisių teismo sprendimai nėra skundžiami, juos privalo vykdyti visos Europos Tarybos narės.

Vasarį Europos žmogaus teisių teisme Strasbūre Lietuvos Vyriausybė ir ją apskundęs Sigitas Raišelis pasiekė taikų susitarimą. Tai buvo pirmoji byla prieš Lietuvą Žmogaus teisių teisme.

Šiam piliečiui Vyriausybė įsipareigojo jam sumokėti 12 tūkst. litų.

Į teismą Strasbūre yra kreipęsis po kelerių metų trukusio sulaikymo neseniai į laisvę paleistas verslininkas Arvydas Stašaitis, kalintis parlamentaras Audrius Butkevičius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Lietuvoje

Prezidentūra siūlo atsisakyti neskaidrių vidaus sandorių viešuosiuose pirkimuose

Prezidentūra siūlo atsisakyti galimybės bendrovėms pirkti paslaugas iš joms pavaldžių įstaigų be viešojo pirkimo konkursų.

M. Lingė: iki rinkimų sumažinti Seimo narių skaičiaus neįmanoma (2)

Seimo kadencijai einant į pabaigą užregistruota „darbiečių“ iniciatyva mažinti parlamentarų yra rinkiminė ir neįgyvendinama, konstatavo Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

M. Mažvydo bibliotekos atstovai: baldai pirkti pagal ekonominio naudingumo kriterijų (1)

Neseniai po rekonstrukcijos duris atvėrusi nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka teigia, kad nestandartinius baldus pirko remiantis ekonominio naudingumo kriterijumi ir tariantis su Viešųjų pirkimų tarnyba.

DELFI debatuose – G. Paluckas prieš L. Kasčiūną (10)

Antradienį nuo 11 val. DELFI konferencijoje diskutuos Vilniaus vicemeras socialdemokratas Gintautas Paluckas ir konservatorius, kandidatas į krašto apsaugos ministrus Laurynas Kasčiūnas.

Seime – siekis užnerti apynasrį paramos ir labdaros teikėjams (1)

Seimas apsispręs, ar užkirsti kelią galimiems interesų konfliktams valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse teikiant paramą ir labdarą – ketinam priimti šią veiklą sugriežtinančias pataisas.